Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak Amerikában (volt) szokás...

Csak Amerikában (volt) szokás az apát uramnak szólítani egyes családokban? Vagy bármely szülőt a ketesztnevén?

Figyelt kérdés
2021. okt. 27. 20:02
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
#20 ne haragudj, de szerintem ez hülyeség. Nem hiszem, hogy azzal foglalkoznának, hogy más nyelvekben van tegeződés és magázódás, és a tiszteletet úgy is ki lehet fejezni, hogy "yes, dad", vagy "yes, my father". Az ember (egy ideje) nem úgy beszél az apjával, mint bárki mással.
2021. okt. 28. 13:30
 22/31 anonim ***** válasza:
84%
Értsd már meg, hogy angolul nincs külön tegezés meg magazás, csak a megszólításból derül ki. Magyar nyelven nem kell ahhoz megszólítani valakit, hogy ki tudd jelölni, milyen viszonyban vagy vele, itt ezért sem volt elterjedt, hogy uramozzák vagy asszonyozzák a gyerekek a szülőket. Angol nyelvek máig elvárt sok esetben, hogy egy igen, vagy nem után mondd azt is, hogy uram, vagy asszonyom, mert nyomatékosítod vele a tiszteletet. Sokkal gyakoribbak a megszólítások, pl "Do you know, sir...", magyarul már felesleges, mert abból, hogy "Tudja...", kiderül, hogy magázod. Így otthon sokkal formálisabbnak számít valakit urazni, mint angolul.
2021. okt. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
85%

"Nem érdekel a magázás, mint téma"


Nem érdekel a magázás mint téma, de felteszel róla egy kérdést :D

2021. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
#22 Értem, azt tudtam, hogy nincs külön magázás, de nem tudtam, miért olyan gyakran mondják valakinek, hogy uram/asszonyom. Köszönöm, a többieknek is.
2021. okt. 28. 15:15
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Én egy illemkönyvben azt olvastam, hogy a franciáknál, olaszoknál és spanyoloknál a parasztok magázták a szüleiket. De egy ismerősöm, aki Romániából jött azt mondta, hogy a román gyerekek is magázzák a szüleiket.
2021. okt. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
53%

22

De, van az angolban magázás, csak nem használják.

2021. okt. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, az volt a tegezés... (thou és társai)
2021. okt. 28. 21:47
 28/31 anonim ***** válasza:
91%
Igen, tegezes nincs, ha szigorúan vesszük, azt nem használják. Az érthetőség kedvéért írtam ilyen egyszerűen, hogy nincs tegezes és magazas, hiszen ha csak az egyiket használják, akkor nem kulonul el a kettő.
2021. okt. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt az is tudja, aki egy szót sem beszél angolul.
2021. okt. 29. 08:25
 30/31 anonim ***** válasza:
94%
Nem feltétlenül.
2021. okt. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!