Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos, hogy anya még azt a...

Jogos, hogy anya még azt a pici pénzemet is elvenné?

Figyelt kérdés

Szegények vagyunk, ez igaz, de anyám hazudott nekem. Azt mondta, ha elmegyek dolgozni oda ahova Ő szeretné, hogy menjek, akkor nem fog elvenni a pénzemből 1 forintot sem.

Oda is mentem, diákmunkán dolgozok irodában hétfőtől péntekig, havi 30 ezret keresek. Eddig minden probléma nélkül sikerült a számlákat fizetni, stb, de szeptember óta, amióta dolgozom, folyamatosan sír nekem, hogy nem tudja fizetni a számlákat. Ma reggel mondta nekem, hogy innentől akkor 20 ezerrel nekem is be kell szállnom a számlákba, mert hirtelen, hogy el kezdtem dolgozni már nem elég az Ő pénze.

10 ezer igy is elmegy egy hónapban a benzinre, ha most 20-al beszállok, 0 forintért fogok dolgozni, ez így nem éri meg nekem. Jogoa, hogy nekem muszáj beszállnom, ha eddig nem kellett?



2021. okt. 28. 13:59
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/162 anonim ***** válasza:
91%

Érdemesebb lenne busszal járni, de a kocsim olyan (áramszivárgás miatt) hogyha nem megyek vele 4 napnál tovább, akkor lemerül az akkumulátor. 1 éve van meg, ez idő alatt 5-ször lemerült teljesen az akkumulátor, amikor nem használtam. Eladni meg nem akarom.


Kapd le az akusarut minden alkalommal mikor lealsz vele. Majd vissza ha elindulsz. Tudom kicsit maceras de igy nemerul a kocsid.

2021. okt. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/162 anonim ***** válasza:
100%
Lesz kifogás erre is.
2021. okt. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/162 anonim ***** válasza:
95%
Elsőnek azt írtad, nem hiszik el az orvosok, hogy fáj, nem foglalkoznak vele. Utána már, hogy egyeztetés történik a cső eltávolításáról. Most akkor melyik?
2021. okt. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/162 anonim ***** válasza:
100%
Valaki linkeljen már korábbi kérdéseket meg videókat a kérdezőtől, köszi
2021. okt. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/162 anonim ***** válasza:
13%
Nem ismerem a háttér sztorit stb., így csak magára a kérdésre válaszolok. Én nem tartom jogosnak az alapján, amit a kérdező írt. Ha a családnak anyagi problémái vannak, azt gondolom, hogy ott tudvalevő az anyagi helyzet és a lehetőséget, mindenki tisztában van vele és ennek fejében a gyerek is számol, mérlegel, hogy neki mit kell előteremtenie magának, miért kell megdolgozzon, mit nem tudnak a szülei megadni neki amire szüksége lenne. Ebben az esetben teljesen érthető, ha a szülő pénzt kér vagy megmondja a gyereknek, hogy akkor ezt és ezt te fizeted magadnak, mi csak ennyivel tudunk támogatni stb., stb., ezzel semmi probléma. Viszont rohadtul nem úgy működik, hogy “jajj kisfiam dolgozol, akkor adjál már x ezer forintot”…. Ha a szülők megengedhetik, hogy az alapvető szükségleteit finanszírozzák a gyereknek és a gyerek emelett a saját belátása szerint dolgozik, akkor szerintem azt a pénzt nem helyes elkérni, beosztani, elkölteni a gyerek helyett. Az a gyerek pénze és ha már másra nem kell, akkor azt nyugodtan költse saját magára, a plusz kívánságaira legyen az autó, szórakozás, buli, ruhák, sport, könyvek stb., akármi. Szerintem ez így korrekt. 22 évesen az átlag ember még tanul, neki gyakorlatilag ez a munkája, a szülei tartják el, szerintem ez természetes és teljesen rendben is van.
2021. okt. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/162 anonim ***** válasza:
97%
#105, tényleg kár, hogy nem ismered a háttérsztorit. Az anya 125-ből tart el 3 embert és a kérdező fostalicska kocsiját. Máskor olvass..
2021. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/162 anonim ***** válasza:
11%
Engem ez nem érdekel, a kérdésre válaszoltam.
2021. okt. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/162 anonim ***** válasza:
98%

Ha a szülők megengedhetik, hogy az alapvető szükségleteit finanszírozzák a gyereknek és a gyerek emelett a saját belátása szerint dolgozik, akkor szerintem azt a pénzt nem helyes elkérni, beosztani, elkölteni a gyerek helyett.


Csakhogy ha elolvastad volna a kérdező minden hozzászólását, tudnád, hogy állítólag 125ezerből tartja el a két gyerket és saját magát. Egy 11 éves lányt, meg a huszonéves heregyereket.

2021. okt. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/162 anonim ***** válasza:
100%

Össze kéne kapnod magad most már.

Elhiszem, hogy mindenféle bajod van, nem jó az egészséged, de változtatnod kell. Tönkremennek az izületeid, minden.

Felnőtt vagy, most még lehet az egyetemmel takarózni, de 1-2 év és vége. Utána dolgozni kell, mese nincs. Anyád nem lesz ott örökké, hogy eltartson, na meg 25 felett majd egyre cikibb lesz erre támaszkodni, hogy én beteg vagyok, itthon gépezek, majd anyu eltart a minimálbéréből.

Kapd össze magad ember, nem rosszból mondom. Előtted az élet, nem akarhatod úgy leélni, hogy otthon kuksolsz a gyerekszobádba és a muter jóindulatára vagy bízva.

2021. okt. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/162 anonim ***** válasza:
98%
Az őrjöngő húgod előbb-utóbb, amikor már meglesz a fizikai ereje hozzá, egy dührohamában megöli anyádat, őt bezárják, téged meg nem marad, aki eltartson.
2021. okt. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!