Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt még olyan akit az...

Van itt még olyan akit az anyja érzelmileg manipulál?

Figyelt kérdés
Nárcisztikus anyára gondolok,aki kontrollmániás.Nem akarom vele megszakítani a kapcsolatot,de teljesen ki van bukva ha egy napot nem beszélünk messengeren.Mivel mindenbe beleköt,ezért vajmi keveset tud az életemről,hiszen semmi nem tetszene neki.Hogy lehet az ilyen szülővel egy kicsit lejjebb venni a kommunikációt?Nem veszi észre,hogy a piszkálódásaival kínoz.

#nárcizmus #manipulatív #mártír #érzelmileg zsaroló #tönkretevő
2021. okt. 31. 12:17
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok családban elöfordul sajna.
2021. okt. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

A férjem anyja is ilyen. Nem ismer engem, és az unokáját sem. A férjem így véd bennünket, mert az anyja nekem jönne azonnal. Ő meg szegény állja az érzelmi zsarolást, állandó nyavalygást, hibáztatást. Van egy tesója a férjemnek, ő más, isteníti az anyjukat, folyton körülötte ugrál, pedig van férje és 3 gyereke. De mintha szerelmes lenne az anyjába. Nagyon fura család... nem banom, hogy nekem ezzel nem kell foglalkozni.

A férjem anyjánál az ok gyerekkori trauma. Mentális betegség. Nem normális a gondolkodása. Pl én a kommunisták ivadéka vagyok szerinte. 4-ből 4 nagyszülőm nem volt párttag, de nyilván. Plusz még beteges gyűjtögető.

2021. okt. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
A párom anyja, de azért bőven nem ilyen durva. Én kívülről azt látom, hogy az segít, ha kézbe veszed az irányítást és határozottam meghúzod a határaidat. Meghatározod, hogy bőven elég, ha hetente kétszer fél órát beszéltek, és tartod is magad ehhez. Ha a fél óra azzal telik, hogy panaszkodik erre, akkor azzal, akkor is leteszed a telefont, ha letelt, mondván, hogy nem érsz rá. Hazamész havonta egyszer, és hiába zsarol, akkor sem érsz rá többre. Ami fontos, hogy arra figyelj, hogy olyan rendszert állíts fel, ami fair édesanyáddal szemben is, és ne kompenzálj túl, különben biztosan nem hozzászokni fog, hanem konzerválod a konfliktust.
2021. nov. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Neki úgysem jó semmi soha.Rossz,hogy egy csomó mindent ami velem történik nem újságolhatok el neki,illetve nem mondhatok igazat mert kiforgatja a szavaim és beleköt.Állandóan más családok életét meséli el,hogy kivel mi történt ami nem érdekel,illetve hogy x y miért nem vállal gyereket mennyivel jobb neki így.Mintha azt szeretné,hogy örökre egyedül maradjak férfi és gyerek nélkül unalmasan a négy fal között élve le az életem.Este mikor a barátaimmal beülök valahova természetesen akkoris vissza kell írjak ,hogy épp mit csinálok a négy fal között,otthon.Közben meg egy teljesen más életet élek,de ha Élek az már nem tetszene neki,mert másnap meló stb.
2021. nov. 1. 07:44
 25/25 A kérdező kommentje:
Mintha miatta egy kettős életet kéne éljek.Nem tudom felfogni,hisz neki is van párja,és lettek gyerekei akkor a saját gyerekeitől miért akarná ezt megtagadni.
2021. nov. 1. 07:47
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!