Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülők nélkül felnőni?

Milyen szülők nélkül felnőni?

Figyelt kérdés

Osztályunkba jött egy új gyerek, nevelőotthonos és nagyon aranyos viszont látványosan megtört .



Mi akik családba növünk fel, mennyivel vagyunk előnyösebb helyzetben vagy épp mennyivel vagyunk hátrányosabb helyzetben?



Beszélgettem vele egy picit és elmondta hogy most 15 éves de 10 éves kora óta mentálisan készítik fel hogy 18 évesen egyedül kell boldogulnia segítség nélkül.


2021. nov. 8. 17:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Szar
2021. nov. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
17%

"10 éves kora óta mentálisan készítik fel hogy 18 évesen..."

Ezt ő mondta így, hogy "mentálisan"?

2021. nov. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

2


Sokat beszélnek róla a nevelők így mondta

2021. nov. 8. 18:16
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

"18 évesen egyedül kell boldogulnia segítség nélkül"


Sokan járnak így azok közül is, akiknek vannak szülei.

2021. nov. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
13%
Nos... az édes és a mostohaszülők kb. egyformák. Az édesszülők képesek szeretni a gyereket, ha mondjuk kettőt szült az anya, némely esetben megy a kivételezés és a másikat jobban szeretés (ez leginkább lánygyerek esetében van, a fiúgyereknek meg kuss) -.- Vagy utálni is mert "gyerekkoromban így meg úgy volt meg blablabla". Ugyanerre a mostohaszülők is képesek. Van aki sajátjaként szereti az örökbefogadott gyereket, és van aki csak belerúg azzal, hogy a saját gyerekét jobban szereti az örökbefogadottnál, és csak a saját gyerekének szavának hisz.
2021. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
14%
Az ilyen gyerekek nem lesz egy elkényeztetett kuladarab, mint a mai kölkök nagy rész
2021. nov. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
11%
*nagy része
2021. nov. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

,ilyen hátrányban van akinek vannak szülei azzal szemben akinek nincs? Hááát.... gondolom szülője válogatja. De ha nem extra szar, agresszív, bántalmazó szülőd van, akkor csak előnyöd van.


A nevelőotthonos gyereket meg nem feltétlenül a szülő hiánya töri meg, mert soknak élnek a szülei, hanem a szar körülmények ahonnan kiemelték. Amúgy biztos hogy megtört? Vagy csak te látod benne a szegény állami gondozottat? Nekem is volt gyerekotthoni osztálytársam: erős, határozott, céltudatos csaj volt, 16 évesen pontosan tudta milyen munkát szeretne, és HOGYAN fogja elérni azt az életet amit magának akar építeni. Soha nem jutott volna eszembe róla az hogy megtört.

2021. nov. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Én gyerekként nagyon örültem volna, ha a gyámhatóság kinyitja a szemét és meglátja, hogy két full alkesz szülővel élek egy romos, komfort nélküli viskóban, ahol se folyó víz, se fürdőszoba, se fűtés nem volt és kaja is csak akkor, ha a liter bor és a doboz cigi megvásárlása után maradt még egy kis pénz. Örültem volna, ha megmutatja valaki, mi az a fogmosás, mit jelent a köszönöm és a kérem, ha engem is felkészített volna valaki az életre.

Hidd el, lehet, hogy jobb neki, mint sok más fiatalnak.

2021. nov. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
27%

Ötös vagyok. A lepontozáshoz gratulálok, csak mert kimondtam a tényt, hogy függetlenül mi a szülő (édes vagy mostoha), ugyanúgy lehet egyeseknél jó vagy rossz. Még az árvák is képesek megtalálni a boldogságot az életben, és idővel meg is fogják.


Kicsit nyitottabban kellene gondolkozni, nem játszani a nagy mindent ellenző, kötekvő proletárt. Mert az a többségnek nagyon megy itt ezen az oldalon. Beszólogatni a másiknak, ok nélkül lepontozni és még sorolhatnám.

2021. nov. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!