Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám elhunyt 17 napja....

Édesapám elhunyt 17 napja. Nagyon fáj, Ti hogyan tudtátok feldolgozni???

Figyelt kérdés

2021. nov. 17. 18:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem.

Sehogy nem tudtam elfogadni. Tavaly halt meg az édesapám, és a mai napig iszonyatosan hiányzik.

2021. nov. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%
A gyász egy folyamat, egy komoly belső munka, amit nem lehet a figyelmünk elterelésével megúszni. Éld meg a gyászod, beszélgess apádról a családoddal, mesélj róla a barátaidnak. Idézd fel, hogy milyen sokat adtatok egymásnak. Segíthet, ha ilyen témájú könyveket olvasol, vagy filmeket nézel. Egy szülő elvesztésének a feldolgozása, elfogadása hosszú időbe telik, nem lehet siettetni.
2021. nov. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
54%

Tudom sablon szöveg, de ez az élet rendje. Ne sírj azért mert már nincs, hanem örülj neki, hogy ő lehetett az apukád. Az ő lelke megtapasztalta azt, amit itt a Földön tudnia kell és most a lelke belebújik egy másik testbe.

Állítólag igy működik.

El kell fogadni.

2021. nov. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
78%

Nekem 17 éves koromtól kezdve 27 éves koromig meghalt az összes szülőm és nagyszülőm. Lassan két éve a szeretett nagymamám is itt hagyott, akivel éltem.

Nem tudtam feldolgozni és nem is fogom soha! Még mindig gyakoriak az álmok - főleg a mamával!

Mindig ugyanaz: hogy él és egészséges, éljük boldogan az életünket.

Aztán, mindig felébredek és itt vagyok egyedül, magányosan a nem is olyan régen még népes házban...

Hiába voltam idén 29, hiába van két nővérem, akikkel igazi testvérek vagyunk, akkoris utálok élni... Nem szeretek már semmit csinálni...

A fájdalmon senki és semmi nem tud segíteni! A hobbijaim is csak arra a kevés időre terelik el a figyelmemet, míg űzöm őket! Utána megint hatalmába kerít a szomorúság...

Nagyon várom már, hogy vége legyen ennek az egész borzalomnak! Nekem ez már csak szenvedés, nem élet...

2021. nov. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd őszinte részvétem , az enyém holnap lesz 3 éve hogy "elment de nagyon messze vagyok tőle hogy földolgozzam , nem tudom valaha sikerül e
2021. nov. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
81%
Próbálj meg minél többet családtagokkal, barátokkal lenni.
2021. nov. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Èn a fiamat vesztettem el 4 ève. Nehèz, ès a mai napig hiànyzik. Az èrzès, mikor megtudtam, leírhatatlan volt.

Neked nagy kitartàst, ha tudsz beszèlj róla valakinek. Èn magamban tartottam, ès ez nagyon nagy hiba volt rèszemről.

2021. nov. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Őszinte Részvétem!

Én is azt tudom tanácsolni hogy foglald el magad valamivel én is ugyan ezt teszem nekem 3 hónapja hagyott itt apukám hosszú gyötrelmes szenvedés után

2021. nov. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!