Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kísért a múltam anyám depressz...

Kísért a múltam anyám depressziós pasija miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kamaszként anorexiás voltam, évekbe telt, mire kigyógyultam belőle. Azóta anyám összejött egy pasival, akivel a közelmúltban - nálunk - költöztek össze. Ami a legjobban frusztrál a fickó jelenlétében, hogy borzasztó depressziós, full negatív energiái vannak, ráadásul alkoholista, füvezik és mindennek tetejébe falászavarai vannak. Az életvitelének meglett az eredményei is: 150+ kg, emésztőrendszeri-, keringési- és bőrbetegségek, alvászavarok. 40 évesen kinéz vagy 60-nak a pasi, nem is illik anyukám mellé, aki ráadásul nem is szerelmes belé, csak azért van vele, mert stabilabbnak érzi így magát anyagilag (plusz korábban bebeszélte magának, hogy talán ő kihúzhatja ebből az állapotból a pasit).

Én jelenleg egyetemista vagyok, nincs önálló keresetem (legalábbis nem annyi, amiből el tudnám tartani magam), így elköltözni nem tudok, viszont megbetegít, hogy nap mint nap azt látom, hogy egy ember hasonló módszerekkel teszi magát tönkre, mint annak idején én. A sok stressz és lelki megterhelés hatására az utóbbi időben újra falásrohamaim vannak, letargikus vagyok és rettegek, hogy olyan leszek, mint ez az ember.

Anyukámmal beszéltem már erről, de szerinte túlreagálom, és nem gondolkodom eléggé felnőttként a dologról.

Kérlek, segítsetek! Mit tennétek a helyemben?



2021. nov. 19. 13:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
Talán nem kellene anyád magánéletébe beleszólnod.
2021. nov. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon tudsz mit tenni. Ha anyukád eldöntötte hogy odaköltözteti ezt az embert már nem fogja elküldeni azért, mert neked nem jó ez így.

Vagy azt tudod tenni, hogy nem foglalkozol vele (ami nem biztos,hogy sikerül ilyen körülmények között..)

Vagy elköltözés. Akár passzív félévvel,munkával. El kell dönteni, hogy mi a fontos.

2021. nov. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1


Tudsz olvasni? Hol írtam, hogy el akarom kergetni a pasit? Anyám dolga, hogy kivel osztja meg az életét, én ahhoz kértem tanácsot, hogy kezelni tudjam a helyzetet.



#2


Sajnos én sem jutottam ennél tovább. Köszönöm a meglátásaidat, várok még további válaszokat.

2021. nov. 19. 13:51
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
+150kg elég stabil. Azt már fel sem lehet borítani.
2021. nov. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18%

Nézd, ha azért szólnál bele anyád magánéletébe, mert félted, megérteném. De így, hogy csak azért marnád el a pasit, mert "negatív energiái vannak" magyarán nem tetszik neked a pofája, elég röhejes. Az élet semelyik területén nem fognak lábujjhegyen járni körülötted, le fogják carni neked milyen múltbeli traumáid vannak (nyilván a csávónak is van éppen elég, nehéz lehet neki téged eltűrni). Szóval anyád helyében EZÉRT nem dobnám a pasit, mert a nagykorú gyereknek útban van.


Szóval ne anyád életében akarj dirigálni, hanem kezeltesd magad- mert az nem állapot hogy akárhányszor magadfajta ember fog a közeledbe kerülni, te összeomlasz.

2021. nov. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

Kollégium nem elérhető számodra?

Kicsit olyan a szitud, mint egy ex alkoholistának megállni, hogy ne fogadja el, amikor kínálják. Ha jártál terápiára, esetleg egy-két ülést még megpróbálhatsz az akkorival, hogy ezzel a konkrét helyzettel mit kezdj.

Az a félelmed, hogy te majd olyan leszel mint ő, elég alaptalannak tűnik.

2021. nov. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Ott nem maradhatsz. Vagy kollégium, ha lehet, vagy munka, estire átmenni és egy szobát bérelni. Majd évek múlva anyád is dobni fogja ezt a lényt, csak megvárja, míg élőhalott lesz. Aztán majd nehogy istápold.
2021. nov. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
14%
jesszus, ez most komoly? A kérdező hisztijéhez igazítsa a az anyja a csávóit? Hülye egy ízlése van, de én tuti hogy nem hajtanám el a pasimat mert ráfogja a saját nyűgeit a felnőtt gyerekem. Mondjuk drogossal le se állnék, de az már más tészta.
2021. nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%
Mi az, hogy hiszti? Ha valaki nem bír együtt élni egy 150 kilós depressziós, narkós, falásrohamos alkoholista undormánnyal, az nem hisztis, hanem egészséges. Az anyja nem az, és egy épeszű nőnek a gyereke életére kell tekintettel lenni, nem a saját vélt, de valójában elhibázott megoldásait rákényszerítenie azzal az alternatívával, hogy különben még diákként kénytelen elmenekülni otthonról.
2021. nov. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

9!


Nem kötelező vele együtt élnie. Nagylány, méhet, lakhat máshol is. Az anyja majd eldönti, kivel akar élni. Ő ezzel a pasival akar.

2021. nov. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!