Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kísért a múltam anyám depressz...

Kísért a múltam anyám depressziós pasija miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kamaszként anorexiás voltam, évekbe telt, mire kigyógyultam belőle. Azóta anyám összejött egy pasival, akivel a közelmúltban - nálunk - költöztek össze. Ami a legjobban frusztrál a fickó jelenlétében, hogy borzasztó depressziós, full negatív energiái vannak, ráadásul alkoholista, füvezik és mindennek tetejébe falászavarai vannak. Az életvitelének meglett az eredményei is: 150+ kg, emésztőrendszeri-, keringési- és bőrbetegségek, alvászavarok. 40 évesen kinéz vagy 60-nak a pasi, nem is illik anyukám mellé, aki ráadásul nem is szerelmes belé, csak azért van vele, mert stabilabbnak érzi így magát anyagilag (plusz korábban bebeszélte magának, hogy talán ő kihúzhatja ebből az állapotból a pasit).

Én jelenleg egyetemista vagyok, nincs önálló keresetem (legalábbis nem annyi, amiből el tudnám tartani magam), így elköltözni nem tudok, viszont megbetegít, hogy nap mint nap azt látom, hogy egy ember hasonló módszerekkel teszi magát tönkre, mint annak idején én. A sok stressz és lelki megterhelés hatására az utóbbi időben újra falásrohamaim vannak, letargikus vagyok és rettegek, hogy olyan leszek, mint ez az ember.

Anyukámmal beszéltem már erről, de szerinte túlreagálom, és nem gondolkodom eléggé felnőttként a dologról.

Kérlek, segítsetek! Mit tennétek a helyemben?



2021. nov. 19. 13:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%

Ez- lehet itt tutujgatni a kérdezőt - akkor is hiszti. Senki nem lesz falásrohamos attól hogy mástól ezt látja. A kérdező cseszik szembenézni a valós okkal, a csávóban, aki ugyanolyan sérült mint ő, csak bűnbakot keres. De attól hogy itt virtuálisan simizitek a buksikáját, nem fog megoldódni a gond valódi oka.


A kérdezőnek meg fel kéne hagyni azzal hogy másra mutogat. Mit fog csinálni, egész életében támadni fogja a magafajtát? Másokat fog okolni a saját defektjeiért? Akkor gondolom nekem is hisztériázni kéne, hogy egy zöld szemű csávó se jöjjön a közelembe, mert attól van minden jelenlegi nyűgöm hogy ilyen szemszínű illető van a környezetben: mert gyerekként zöld szemű csávó okozott nekem durva traumát. Úgyhogy zöld szemű csávók, szűnjetek meg már létezni, mert nehogy már dolgozzak a problémámon...

2021. nov. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

A félreértések elkerülése végett: eszemben sincs beleszólni anyám magánéletébe, mert magának választ partnert, nem nekem.


Sajnos elég speciális szakra járok, amit csak nappali képzésben tudok elvégezni, kollégiumra pedig nem vagyok jogosult, mert ahhoz túl közel lakom, de mindenképpen keresni fogok egy albérletet.

2021. nov. 19. 17:50
 13/17 anonim ***** válasza:
90%
Füvezik? Legalabb remelem nem a házban az orrod alatt. Iszik is. Hat ilyen emberrel nem való összeköltözni.
2021. nov. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
85%
10! Szépen vagyunk, ha egy anya a tanulmányait még be nem fejező gyerekét anyagi fedezet nélkül kiköltözésre készteti egy pszichés beteg kan miatt!
2021. nov. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Trollolo
2021. nov. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ha nem akarsz beleszolni hol a gond?
2021. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
70%
Ti, akik azt írjátok, hiszti, tudjátok egyáltalán, hogy mit jelent anorexiásnak lenni?! Tudjátok, mit jelent minden nap a betegséggel ébredni, majd azzal elaludni? És azt, hogy milyen baromi nehéz belőle kigyógyulni? Csak mert én tudom, és higgyétek el, nem a legkellemesebb betegség, ami létezik. Szóval, ha azt írjátok, hiszti, csak 1 napot kívánnék nektek abban az őrítő körforgásban, amit ez a betegség okoz, és szerintem megértenétek, mitől fél a kérdező.
2021. nov. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!