Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kell a beleegyezésem, hogy...

Kell a beleegyezésem, hogy édesanyám idősotthonba kerüljön?

Figyelt kérdés
Anyukámat testvérem gondozza fél éve. Szándéka, hogy öregek otthonába adja. Ebben az esetben csak fizetős -magán- otthon jöhet szóba, hiszen a szociálisra másfél, két év a várakozási idő. Tehát a kérdésem meglépheti ezt úgy is, hogy velem utólag közli. Nem igazán áll velem szóba. Tudom, hogy tisztelet jár annak akinél az idős szülő van, azért azt hozzá tenném anyukám nyugdíja, egyéb jövedelmei /természetesen/ hozzá kerülnek. Tehát megteheti ezt úgy, hogy utólag közli- mondjuk 2 millióért vennék be- hogy akkor ennek a felét fizessem? Én is tudnám gondozni. Sokkal messzebb élek, erről hallani nem akar.

2021. nov. 21. 18:22
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Hát persze utolsó, biztos. Más hogy is jöhetne szóba. Gondolom magadból indulsz ki.
2021. nov. 22. 22:55
 12/17 anonim ***** válasza:
94%

NEM, nem kell a belegyezésed, söt a testvéredé sem, ha anyukátok nincs az ö gondnoksága alatt - ami a kérdés alapján nincs így.

Ez kizárólag anyukád döntése, ha ö be akar költözni, akkor megteheti, ha nem akarja, akkor meg senki nem kényszerítheti rá.

Mellesleg ha bemegy egy otthonba, akkor anyukád nyugdíja meg egyéb jövedelme NEM a testvéredhet kerül, hanem anyukád ebböl fizeti az otthont.

2021. nov. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A másik meg, a kérdésed alapján a testvéred gondozza anyukátokat, feltehetöen évek óta, szóval ha ilyen anyagi követeléssel állna elö, az is jogos lenne, mert ö sem keveset költött rá, amióta ö látja el, te meg nem teszel semmit. Az elvileg érthetö, hogy ha messze élsz, akkor ténylegesen nem tudsz vele lenni, de akkor meg anyagilag kellene kivenni ebböl a részedet!
2021. nov. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk, alapból fel sem merülne bennem, hogy nem járulok hozzá legalább anyagilag az anyukám ellátásához
2021. nov. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó. Már miért ne jarulnek hozzá, ha be akar menni? Miért kell egyből rosszindulatuan támadni.
2021. nov. 23. 22:45
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Most mivel járulsz hozzá? Mert már a nyitóposztban leírtad, hogy sem pénzzel, sem ellátással nem.
2021. nov. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
A következő fél év az enyém lesz. Ebbe most már O is beleegyezett. Meg felénk ez így szokás. Azért került először hozzájuk mert ők a szomszéd faluban én meg a közeli városban lakok. Én is, ocsemek is nyugdíjasok vagyunk. Ez csak sogornomnek nem tetszik. O inkább otthonba adna. Egyébként nem én hanem ők zarkoztak el a kapcsolat tartás elől. Köszönöm a válaszokat.
2021. nov. 24. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!