Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnátok a szülő...

Mit csinálnátok a szülő helyében, ha a 12-17 éves fiatok úgy jönne haza, hogy teherbeejtett egy fiatal lányt?

Figyelt kérdés
Elgondolkottam azon, hogy engem lány létemre a családom valószínűleg kitagadna, ha ilyen történne. Viszont ilyen esetben egy fiúnak mit mondanak? Vállon veregetik és gratulálnak vagy mi a szösz? Esetleg elküldik melegebb éghajlatra? Amúgy nem áll fent ennek egyáltalán a veszélye csak most így eszembe jutott. Hogyan reagálnátok erre?(én szerintem leszídnám, de nem küldeném el otthonról, ha nem segítenék neki)

2021. nov. 23. 21:35
A kérdező szavazást indított:
Elküldeném a francba
Gratulálnék neki
Leszídnám, de ha lány segítenék a babát nevelni
136 szavazat
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
97%
Nem tagadnám ki emiatt sem a fiamat, sem a lányomat. Kapnának egy fejmosást és segítenék nekik a továbbiakban.
2021. nov. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
99%

Fiúnak is segítenék a babával, nem csak ha lány.

Mondjuk ha bármelyikük 12 éves, azért dobnék egy hátast.

2021. nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
24%

Hát, oldja meg. 50 évesen én már k*vára nem akarok babázni, nem akarok gyerekzsivajt a házamban, meg semmi ilyesmit nem óhajtok megtűrni. Nyugalmat és csendet, azt akarok.

Ahogy csak lehet, vetesse el. Vagy adja menhelyre, örökbe, stb.

2021. nov. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
98%

Azért a 12 meg a 17 éves között nem hogy nagy, hanem K.RVA NAGY különbség van.


A 17 éves már szinte felnőtt jogilag, a 12 éves pedig egy 6. osztályos gyerek...


Szóval ha már csak ezt a "nem raknám ki otthonról dolgot nézzük" is hatalmas a különbség. Egy 12 évest te sehova nem rakhatsz ki, mert 18 éves koráig te magad felelősséggel tartozol érte. A 17 évesnek viszont mondhatod, hogy jól van kisfiam/kislányom, van 1 éved hogy összekapd magad, 18. éves korod betöltésével ott az ajtó, addigra oldd meg a dolgaidat.


Szóval ez a kérdés így ebben a formában nem megválaszolható.

2021. nov. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
2021. nov. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 3-as!


Menhelyre?? Azt a k@rvaaaa

2021. nov. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
80%
Jo nagy fejmosast kapna. Aztan megbeszelnem a tovabbiakat mielobb a lany szuleivel (abortusz), akar a mutet koltsegeit is allnam, vagy legalabb felet, de egy ilyen kamaszkori hulyeseg miatt ne rontsa el az eletet, mert feltetelezem nem tervezte egyikojuk sem, es egy nem tervezett baba aligha szuletne jo helyre.
2021. nov. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
62%
Meg kérném, hogy vetessék el. Egy baba nem játék. 2 gyereknek nem kéne még egy gyerek valószínűleg nem tudnák fel nevelni normálisan. Inkább az elvetetés, mint hogy egy életet végig szenvedjen egy gyerek lelki sérüléssekkel, családi problémákkal pl véres, éheztetés esetleg egyéb gondokkal. Nem egy példa volt már arra is, hogy megszűlte és ki dobta vagy wécébe szült és otthagyta a saját gyerekét, mert rájött a szülés utáni depresszió... Ez elég sok fiatalnál előfordult már. És ehhez hasonló még gusztustalanabb dolgok... Le írni is szörnyű. Nem dobnám ki, de nem is engedném, hogy meg tartsa.
2021. nov. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
72%
Ha már egyedül el tudják tartani és tervezett gyerek volt gratulálnék nekik. Ez persze nem valószínű, de ismerek olyat ahol a fiú 18 éves, a barátnője 17 és együtt élnek (itt mondjuk rá voltak kényszerülve, nincsenek szülők), de ez a ritkább. Amúg meg nyilván nem örülnék de nem tagadnám ki őket. Támogatnám ahogy tudom, de elbeszélgetnék velük a felelőségről.
2021. nov. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
75%
Az én anyám anno elbeszélgetett velem ilyesmikről, az esetleges balesetekről is. Ha én ebbe a helyzetbe kerültem volna, ő nevelte volna fel a gyereket. Én is ezt tenném, de mindenképp elbeszelgetnék velük erről. Meg a másik gyerek szüleivel is beszélnék a továbbiakról.
2021. nov. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!