Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnátok a szülő...

Mit csinálnátok a szülő helyében, ha a 12-17 éves fiatok úgy jönne haza, hogy teherbeejtett egy fiatal lányt?

Figyelt kérdés
Elgondolkottam azon, hogy engem lány létemre a családom valószínűleg kitagadna, ha ilyen történne. Viszont ilyen esetben egy fiúnak mit mondanak? Vállon veregetik és gratulálnak vagy mi a szösz? Esetleg elküldik melegebb éghajlatra? Amúgy nem áll fent ennek egyáltalán a veszélye csak most így eszembe jutott. Hogyan reagálnátok erre?(én szerintem leszídnám, de nem küldeném el otthonról, ha nem segítenék neki)

2021. nov. 23. 21:35
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
85%
#38 Ez a kötelező gyerek tartás kb annyiból áll, hogy kéne fizetnie, de ha nem akar nem fog akkor inkább megy feketén dolgozni és nem tudnak mit csinálni vele. Hogy honnan tudom? 6 éves a lányom kb 4 hónapot fizetett akkor az apja és kemény 10000 Ft-ot. Direkt nem jelentette be magát. Voltam utána pár helyen, de nem tudtak vele csinálni semmit. Bár nincs is igényem arra a 10 ezerre, ami nekem kb nekem egy óra bérem. Külföldön. Ezt nem bunkóságból írom, csak le írom, hogy nálunk pl ez volt. Szóval nem fizet mindenhol az apa és erről már nem is egy kérdés volt itt, hogy nem tudnak vele mit csinálni.
2021. nov. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
82%

41!


Egyedülálló anyaként ugyanezt tapasztaltam, de ettől még azzal is tisztában vagyok, hogy kiskorú apa esetén ez máshogy működik.

2021. nov. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
92%
A falunkban ket 14 eves gyerek hozott ossze egy babat.Par honapig meg egyutt voltak mint buszke szulok,elbabazgattak,majd ahogy az varhato volt,meguntak a szuloseget,es az ifju anyuka ott hagyta a kisbabat a fiu szuleinel.Szerencsere ok sajat gyermekukkent nevelik a kicsit, a valodi apja meg affele nagyteso statuszban van.
2021. nov. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
72%

Kb kitérnék a hitemből, főleg ha még 15 év alatti is lenne a gyerekem. Nyilván 16-17 évesen sem jobb, de azért na.

Fejmosás után pedig mindenképp az abortusz felé próbálnám terelni őket, beszélnék a lány szüleivel is, remélném, hogy nekik is van annyi eszük, hogy nem a megtartásra biztatnak egy iskolás gyereket. Az abortusz felét természetesen fizetnénk.

A megtartásban viszont ne tőlünk várják a sült galambot, ha elég felnőttnek tartják magukat egy gyerekhez, akkor oldják is meg az eltartását. Költözzenek össze és keressék meg a felneveléséhez szükséges pénzt.

2021. nov. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
29%

Nagyon nem mindegy hogy 12 vagy 17 éves.


Persze olyan opció nincs, hogy egy kis leszidás után hagyom, had élje az életét mintha mi sem történt volna - mindegy hány éves, ott KELL lennie a lány mellett, és felelősséget KELL vállalnia. Mert még így is ő járt jobban...

Egy 17 évestől viszont elvárnám, hogy mostantól viselkedjen 27 éves módjára. Nincs többé fiatalság, irány napi 8 órát dolgozni, hogy pénzt teremtsen a családjának, és maximum akkor támogatnám bármiben is, ha azt látnám hogy komolyan veszi az életet.


Ha elhanyagolja a lányt és a gyereket, kitagadnám. A bűnöző életmód mellett az ilyen teherbeejtősdit/család otthagyósdit tartom a legnagyobb szégyenfoltnak, amit csak tehet a gyerekem.

2021. nov. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
79%
Senkire nem erőltethető rá egy gyerek! Nem, nem kell sem a lány, sem a gyerek mellett ott legyen, ha nem akar, mert ahogy a lányra nem lehet abortuszt erőltetni, úgy a fiúra sem lehet gyereket erőltetni. Egy gyermeket mindkét szülőjének akarnia kell, ez van. Persze a lány dönthet úgy, hogy ő csak azért is megtartja a fiú akarata ellenére is (ami ilyen idős korban aztán baromi nagy ötlet mit ne mondjak), de akkor vállalja azt is, hogy egyedül marad.🤷🏻‍♀️Igen, apuka fizet majd havonta pár tízezret Gyt-nek, ennyi kötelessége fixen van, másra nem lehet kötelezni. Abszolút meg tudnám érteni - ha fiam lenne, ha lányom -, hogy ennyi idősen a háta közepére sem kíván gyereket (bár akkor a minimum lenne védekezni, de ez már eső után köpönyeg), biztos nem állnék neki verni az asztalt, hogy márpedig igen is vállalni fogod. Nem. Majd ő eldönti. Ha nem akarja, akkor ennyi. Ha meg ennyi idősen mindenképp szülőset akar játszani, akkor a lánnyal együtt teremtsék elő a szükséges anyagi hátteret és ne tőlünk várják a megoldást. A döntés az övé, de a felelősséget ő vállalja a döntéséért, ne a mi nyakunkba akarjon minden sózni.
2021. nov. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
74%
Megtapsolnám
2021. nov. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!