Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiknek rendszeresen veszekedt...

Akiknek rendszeresen veszekedtek a szüleik!Rátok jellemző a konfliktuskerülés?

Figyelt kérdés

Hogyan hat a felnőtt életetekre az,hogy ilyen környezetben nőttetek fel?

A magánéletben,munkahelyen vagy bárhol máshol vállaljátok a konfliktusokat vagy inkább lenyeltek mindent a béke kedvéért?


2021. nov. 28. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten igen.

Legalábbis apróságokból miatt tudatosan nem kezdeményezek konfliktust, miután gyerekkoromban ki nem állhattam, hogy anyukám mindenért műsort csinált, ami kicsit is nem tetszett neki, és ez nagyon nem hiányzik a saját életemből.

Persze ha valami lényeges dologról van szó, akkor felvállalom a konfliktust, amennyire lehet, kulturált stílusban, mert különben soha nem tudnám érvényesíteni a saját szándékaimat és érdekeimet.

Összefoglalva: fontos dolog a béke, és kisebb dolgokat hajlamos vagyok elengedni a fenntartása érdekében, de van egy határ, ami után már nem az a szempont, hogy jaj, mi lesz, ha a másik félnek nem tetszik, hogy szóvá teszem az adott problémámat.

2021. nov. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
1es választ mintha csak én írtam volna, ugyanígy gondolom!
2021. nov. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor egy erős trauma hatására jött elő bennem egy kisgyerekkori emlék. Pici voltam, a szüleim durván veszekedtek, végül verekdni kezdtek, de olyan kicsi voltam, azt se tudtam mi folyik, csak éreztem, hogy valami nagyon félelmetes dolog történik épp. Szóval még beszélni se nagyon tudtam szerintem, csak benyomásaim voltak a világról, olyasmit éreztem, hogy elpusztulok ebben a helyzetben, és az egyetlen megoldás a túlélésre, ha mozdulatlanra bénulok, ha nem csinálok semmit, akkor túlélhetem. Nyilván halálra voltam rémülve. Aztán arra is emlékeztem, hogy bevált, mert elmúlt a veszély és túléltem, és az az emlék is elöjött bennem, hogy utána sorozatban alkalmaztam ezt az új "tudásomat" minden veszélyes helyzetre, később kisiksolás koromban is. De otthon is sokat kellett ezt alkalmaznom, mert szüleim nagyon sokszor veszekedtek addig, míg verekedés lett a vége. Szóval amikor mostanában egy igen nagy trauma ért, egészen megdöbbentően jött elő ez az emlék valahonnan nagyon mélyről, szinte fejbe vert, letaglózott, és napokig gondolkodtam rajta. A kisebb konfliktusokat kerülöm, aminek úgy látom nincs értelme, de egyébként ha valami bántja az igazságérzetemet, akkor veszélyt vállalva kiállok az igazság mellett. Nálam ez inkább úgy manifesztálódott, hogy szinte megbénulva élem az életemet, szociális fóbiám van, generalizált szorongásom, és nem konfliktus kerülő, hanem kudarc kerülő vagyok erősen, képtelen vagyok megmozdulni valamilyen irányban, nem teszek semmit magamért, megy az idő, én meg még mindig ott tartok, mint 15 évvel ezelőtt.
2021. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én is szociális fóbiás vagyok,generalizált szorongás is van.

Akkor hasonló lehet a helyzet az ilyen gyerekeknél.


Sokszor a családban,ha azt éreztem,hogy konfliktus lesz,próbáltam másra terelni a figyelmet,mert fizikálisan rosszul éreztem magam.


Sajnos nem mertem kiállni magamért,mert féltem a következményektől,érzelmi zsarolás,stb.


Még nem volt párkapcsolatom,de igazán sosem akartam,mert féltem,hogy annak az lesz a vége,hogy vitatkozni fogunk,én meg ne akartam feszültségben élni.

2021. nov. 28. 19:47
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a feleségem szokta mondogatni, hogy velem nem lehet egy jót veszekedni...
2021. nov. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően vitakerülő vagyok minden tekintetben.
2021. nov. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem érdekes, mert volt egy időszak amikor konfrontálódtam.


Aztán valahogy így 30 felett sokkal beletörődőbb, nyugodtabb, konfliktus kerülőbb vagyok. Egyszerűen nem szeretek konfrontálódni, nem szeretek vitázni.


Egyrészt azt látom a konfliktus csak még több bajt szül.


Valahogy bejött nálam egy olyan gondolkodásmód, hogy végig fut a fejemben, hogy szükséges-e hogy nekem legyen igazam, szülséges-e a konfliktus, ha holnap vissza gondolok rá, akkor számítani fog-e? Általában nem a válasz ezért valahogy nem érzem, hogy energiát akarnék bele ölni.


Régen szinte idegbeteg tudtam lenni ha felcseszték az agyam. Mostanában már mondták, hogy csodálják a higgadtságomat és nyugodtságomat.


Amit viszont én sem szeretek, amit fentebb írt valaki, én is kudarc kerülőnek érzem magam, és úgy érzem, hogy az élet pedig csak akkor halad előre, ha bárot vagy és vállalva a "veszélyt" mertsz lépni, kockáztatni, kiállni magadért, felvállalni a konfliktusokat is akár.


Kicsit mintha kiégtem volna és jelenleg azt érzem, hogy igazából sehonnan sehova nem tart az életem.

2021. nov. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2021. nov. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még a rendőrség is kint volt sokszor. Rengeteg nyári szünetem úgy telt hogy zárkózni kellett az ordibáló részeg apámtól.

Egy ideig konfliktus kerülő voltam, tűrtem mint a birka. Az utóbbi években besokaltam, kezdek olyan lenni mint apám; könnyen dühbe jövök, akkor leordítom a másikat. Volt hogy ütöttem is..

Őszintén szólva egyrész szégyenlem, másrészt jobb hogy ilyen lettem. Nem baxakodnak már velem annyira.

2021. nov. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé szar családban nőttem fel (részeges apuka, későbbi eredményeimet telibeszaró anyuka), s onnan nagyon messze jutottam.


Az eredmény: megfelelés kényszer a kollegák / ismerősök felé. Elvárom a kölcsönösséget (ha teszek értük, akkor ők is tegyenek értem). Nehéz természetem lett, mivel igyekszem a dolgaimat magam megoldani. Nem bírom az ugratást, a zrikálast, az erősebb kritikát, főleg, ha elismertem a hibámat.


Viszont tudom, milyen szülő nem akarok lenni, bízom benne, hogy a feleségem és a lányom szeret, jól érzik magukat mellettem.

2021. nov. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!