Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha teljesen...

Mit csináljak, ha teljesen reménytelennek látok mindent az életemben?

Figyelt kérdés

1. anyám halála óta azt érzem, nem bírom ki majd, ha apám is megbetegszik és meghal.

rengeteget idegeskedek emiatt, nemsokára 70 éves lesz... azt tervezem, ha ő meghal, én sem élek tovább, mert semmi értelme.


2. nincs saját családom és már nem is lesz.

ez egészségügyi okokból kizárt, plusz egyáltalán nem vágyok párkapcsolatra.

annyi eü. gondom van, amit most nem fogok részletezni, h. minden ilyesmit kizár.


3. egyetemet végeztem, de a szakmámban csak bp-en tudnék elhelyezkedni, az tőlünk több mint 150 km-re van, albiba nem fogok menni, rámenne a fizum fele, és mivel beteg vagyok, biztonságosabb itthon, h. ha kell, legyen mellettem vki.


4. a karrierem a betegségem miatt megfeneklett, emiatt sokat idegeskedek.

jelenleg is betegszabadságon vagyok.



szóval minden sötét, reménytelen, kilátástalan.

a rossz állapotom mellett anyagilag is padlón vagyok, apám kisnyugdíjából meg kevéske megtakarításomból tengődünk.

nem látom értelmét, h. a szart tovább talicskázzam.

16 éves korom óta küzdök krónikus betegséggel, kész csoda, h. az egyetemet meg tudtam csinálni... magány, betegség, szegénység hármasa határozza meg az életem és nem várható javulás a jövőben ezen a téren.


2021. dec. 1. 14:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
#1 ezt felesleges volt idehányni! Ha nem tudsz normálisan hozzászólni görgess tovább! Krónikus betegségei vannak. Ergo nem szimulál! Leírja a problémáit te meg ide fröcsögsz!
2021. dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

1. Az első problémáddal keress fel egy pszichológust vagy ha erre nem vagy nyitott, próbáld meg a gyász 5 fázisát egyedül átélni és kielemezni magadon.


2. Ha nem vágysz párkapcsolatra és nem akarsz családot akkor mi a gond? Ez felesleges gondolatmenet, senki sem kényszerít arra, hogy családot alapíts.


3. Tanulj új szakmát, amit tudsz onnan is végezni ahonnan akarsz.

Azonban itt megállnék egy pillanatra: nehéz úgy segíteni vagy tanácsot adni, hogy titkolod a részleteket. Épp ezért ezen a ponton nekem már csak úgy tűnik panaszkodni akarsz, de változtatni nem.


4. Esetleg menj el olyan körökbe ahol megváltozott munkaképességű emberek vannak. Jót tud tenni egy ilyen közösség, tapasztalatból mondom.

2021. dec. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%

Hát nézd, én nem értelek az alábbiak miatt:


1. Előbb-utóbb mindenkinek meghalnak a szülei, ez az élet rendje, hogy a gyerekek megálljanak a saját lábukon akkor is, ha már nincs szülői támogatás és akkor is, ha amúgy az nehéz.


2. Saját család nélkül is lehet normális, teljes életet éli, de ha rákeresel a neten, igen sok, akár komoly fogyatékkal élő embernek is van párja, családja.


3. Azt írod, 16 éves korod óta van krónikus betegséged, akkor mi volt a cél egy olyan egyetemi végzettséggel, ahol csak 150 km-rel arrébb találnál állást, de Te ezt nem szeretnéd vállalni?


4. Milyen karrierről írsz, ahol el sem tudtál indulni, hiszen elmondásod szerint a 16 éves korod óta fennálló betegséged ezt ellehetetleníti?


Én azt tudom tanácsolni Neked, hogy sürgősen válts szemléletet, ha ez magadtól nem megy, kérj hozzá szakértői segítséget, pl fordulj pszichológushoz. A helyzetet messze nem olyan rossz, hogy ennyire nekikeseredj. Le tudtál diplomázni, ami azt mutatja, képes vagy tanulni, fejlődni, akkor tessék másik szakmát tanulni, ha a választott nem jött be. Sosem késő változtatni. Én pl 45 éves koromban lettem vállalkozó és új szakmát is tanultam ekkor. Nekem is van egy diplomám, amivel nem igazán érényesültem, közbe köttek olyan rajtam kívülálló dolgok, ami a szakmámat ellehetetlenítette, de ennek ellenére nem bántam meg a főiskolai éveket, mert tanultam olyan dolgokat is, amiket ma is tudok hasznosítani, pl adott egyfajta szemléletet, amit az élet egyéb területein is hasznosítani tudok.

2021. dec. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
Hát ha végstádiumú rákos lennél, fájdalmakkal, akkor megérteném, de ez így csak arról szól, hogy pszichiáterhez kéne menned, hogy megtanítsa neked a problémakezelést.
2021. dec. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

azt írtam, nem lehet saját családom, de félek, h. egyedül maradok.

ha ilyen helyzetek vannak, mint most is, nem tudom fenntartani magam, mert nem tudok dolgozni.

karrierem elindult, mert egyetem alatt dolgozgattam, de utána rosszabbul lettem.

nem akarok szakmát tanulni, mert érdekel, amit az egyetemen tanultam, időt, energiát tettem bele, ezzel szeretnék foglalkozni.

2021. dec. 1. 15:03
 6/25 anonim ***** válasza:
70%

Akkor maradj a seggeden és hisztizz tovább.


Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem reménytelen vagy, hanem picsogó.

Mindig abból kell kihozni a legjobbat amiből tudsz.

Ergo vagy felmész pestre és elintézed az ápolásod, lakhatásod vagy tanulsz egy kevésbé szimpatikus szakmát, és otthon maradsz.

2021. dec. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

Kérlek olvasd vissza a kérdésedet és az utóbbi kommentedet. A kérdésed azt mutatja, élni se szeretnél, ha.... a kommented meg azt, hogy nem akarsz szakmát váltani, mert érdekel, amit tanultál. Remélem Te is látod az ellentmondást, hiszen akit érdekel valami, az élni is szeretne.


Ezért lenne fontos helyre tenni a gondolataidat akár szakember segítségével.

2021. dec. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

nem akarok élni... ezt jól látod.

az h. érdekel, amit tanultam, nem jelenti azt, h. élni akarok, éveken át ezt tanultam, van egy intellektuális odafordulás a tudományterületem iránt, ez nem életigenlést jelent.azért mert vki depressziós, még nem hülye, érdeklődhet egy diszciplína iránt.

2021. dec. 1. 15:28
 9/25 anonim ***** válasza:
76%

Hát el kéne dönteni, hogy mit szeretnél, mert ez így tényleg csak önsajnáltatás.


Nem lehet családod, nem is szeretnél kapcsolatot, de nem is szeretnél egyedül lenni.. hát ez így együtt nyilván nem megy.


Aztán érdekel a szakmád, szeretnél benne elhelyezkedni, de Budapestre nem költöznél. Egyrészt, amikor tanultál, akkor is tudtad, hogy nem fogsz tudni otthon elhelyezkedni, mégis ezt tanultad.


Kicsit össze kellene szedni magad, elköltözni, kapcsolatokat kialakítani…

2021. dec. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

aki hisztikézéssel és önsajnálattal bélyegez meg, azoknak üzenem, h. hetekig voltam kórházban, papírom van arról, h. súlyos depressziós vagyok, gyógyszereket szedek rá.


akkor még élt anyám, azzal, h. meghalt én maradtam az egyedüli, aki viszi a háztartást és apám is kivan, nem fogom egyedül hagyni.


kivették a méhemet, nekem ez a kapcsolatépítés nehezebben megy, nem lehet gyerek, a szex is nehezebb.

2021. dec. 1. 15:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!