Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha megtudtam, hogy van egy...

Ha megtudtam, hogy van egy felnőtt gyerekem, aki 23 éves, jogilag indíthatok apasági keresetet ?

Figyelt kérdés
Ha kifizetnék minden gyerektartást visszamenőleg, a felnőtt gyermekem tartozhatna hozzám ?
2021. dec. 9. 23:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
az rajta múlik
2021. dec. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Hogy érted hogy tartozhatna e hozzád?
2021. dec. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Nem teljesen értem a kérdésed. Felnőtt, vagyis ő dönt arról, hogy akarja-e tartani veled a kapcsolatot vagy sem. Hiába fizetsz utólag gyerektartást, attól még nem lesz kötelező találkoznia veled.
2021. dec. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Nem akar hallani Rólam, de az anyja is elismerné hogy az igazi apja vagyok.

Még Tanúkat is tudnánk, akik bizonyítéknak jönnének el.

2021. dec. 9. 23:16
 5/25 A kérdező kommentje:

Szeretném ha Ő örökölne utánam, de a nevelőapja nevén van.

Én nem vagyok megemlítve sehol mint igazi apuka.

2021. dec. 9. 23:17
 6/25 anonim ***** válasza:
89%
23 éves, nem a pénzen fog múlni, hogy hozzád fog tartozni. Jogilag talán, ha bebizonyosodik, akkor az apja leszel, de a szeretetét nem fogod csak azért megkapni, mert az akaratlan elmaradást kifizetted és azt mondod neki, hogy te vagy az apja. Az idő nagy úr. Mindegy, hogy kinek a hibájából, te sosem tartoztál az életébe, számára te csak egy idegen vagy, neki pedig mostanra megvan a maga kis élete. Próbálkozni szabad, de ne csodálkozz, ha pofára esés lesz.
2021. dec. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%
Hallani sem akar rólad, de te ráhagynád a vagyonod?
2021. dec. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%
Majd végrendelkezel a javára. Ahhoz nem kell igazolt vérrokonság. Ezek szerint szereti azt az embert aki felnevelte. Mindig tudta, hogy nem ő a nemzőapja? A gyerek anyja mindenkivel tudatta, hogy mással nevelteti?
2021. dec. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%
írathatsz ügyvéd által hitelesített végrendeletet, amiben megszabod, ki örököl utánad. idegent is megadhatsz. ő meg majd dönt róla, hogy elfogadja-e (bár lehet hogy visszautasítani csak hitellel terhelt örökséget lehet) (őszinte leszek még sose hallottam olyat, hogy valakire egy idegen ráhagyja minden vagyonát)
2021. dec. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

A gyerek anyja mindig titkolta, hogy az igazi apuka Én vagyok.

Csak most már, hogy felnőtt a gyerek elismerné hogy Én vagyok az igazi apja.

Most tudtam meg, hogy van egy felnőtt gyermekem. Tisztára úgy néz ki mint Én.

2021. dec. 9. 23:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!