Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha megtudtam, hogy van egy...

Ha megtudtam, hogy van egy felnőtt gyerekem, aki 23 éves, jogilag indíthatok apasági keresetet ?

Figyelt kérdés
Ha kifizetnék minden gyerektartást visszamenőleg, a felnőtt gyermekem tartozhatna hozzám ?
2021. dec. 9. 23:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%
23:26-nak bocs, nem ide tartozik, de pl Csűrös Karola a bejárónőjére hagyta mindenét az újságok szerint.
2021. dec. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
72%
Atyavilág! Békén kellene hagyni azt a gyereket, anyuka meg örüljön magának. Tegye össze a két kezét ha ez a gyerek még egyszer szóba áll vele az életben. Ne zaklasd a fiút, akkor még lehet esélyed, hogy egy idő után szóba áll veled. Bele tudod képzelni magad a helyébe?
2021. dec. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Értem, de akkor nincs esélyem , hogy törvényesen is az apja legyek ?

Mindent vállalnék, mondom nem is tudtam , hogy van gyerekem.

2021. dec. 9. 23:57
 14/25 anonim ***** válasza:
87%

Az apasági keresetet ügyvéddel kell megbeszélned.

Viszont sok értelme nem lenne, max annyi, megváltozna az apa neve a gyerek születési anyakönyvében talán.

De attól még számára egy vadidegen ember maradsz, aki megjelent az életében.

A gyerektartás egyébként a szülőnek jár, nem a gyereknek.

Talán kulturált embereknél az ilyesmit 3-asban leülve lehetne megbeszélni, letisztázni. De utána sem biztos, hogy egy felnőtt fiatal bármi módon kötődne hozzád csak azért, mert genetikailag te vagy az apja.

Amúgy bemondásra nem venném 100 %-ra, hogy valóban a fiad az a fiatal.

2021. dec. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ilyet nem lehet egy felnőttel az engedélye nélkül.
2021. dec. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
14%
De legalább jó buli volt?
2021. dec. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
93%
Na megint itt egy Andersen
2021. dec. 10. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
92%

#17

Pár nappal ezelőtt volt itt egy kérdés, amiben a 23 éves fiú félt attól, hogy az apja, akit azelőtt nem is ismert, apasági tesztet akar. Vagy valami hasonló. Most nem találom a kérdést, de szerintem ugyanaz a kérdező, csak most megfordította a történetet.

2021. dec. 10. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Apaság megdöntése iránti pert a kiskorú gyerek anyja, a hivatalosan bejegyzett apa és a nagykorú gyerek indíthat. Te nem.

Ha rá akarsz hagyni valamit, arra a végrendelet a megoldás.

2021. dec. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

23 éves. A gyerektartással már régen elkéstél.

Én a helyedben csak ismerkednék vele egyenlőre. Aztán majd kialakulnak a dolgok. Elhiszem,hogy tök jó,mert lett egy fiad hirtelen,de neki volt apja eddig is. Ő ezt másképp fogja fel,mint te.

2021. dec. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!