Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy anyának nem fontos, hogy...

Egy anyának nem fontos, hogy a gyerekével hosszútávon milyen a kapcsolata?

Figyelt kérdés

Az enyém rendszeresen azt csinálja, hogy (már nem otthon élek) amikor hazamegyek, és vitatkozunk valamin, még ha a legkisebb dolgon is, érezni rajta, hogy napokig elzárkózik tőlem, megsértődik, és mindent is a fejemhez vág. Utána pedig úgy csinál, mintha nem történt volna semmi, pedig én nem csapok ekkora drámát, mégis ő az aki mindent a fejemhez vág (már örülök, hogy nem nevez rosszindulatú hülyének végre) szóval ilyenkor úgy mi van? Valaki mondja már meg, hogyan kéne ezek után jó kapcsolatot ápolnom vele, vagy gyakrabban haza járnom? Tudom, hogy az anyám, és hálás vagyok neki, de ilyenkor tehetetlennek érzem magam, főleg akkor, mikor 23 éves létemre csak ülök, ő pedig mondja a fejemnek a bántásokat...


23/L



2021. dec. 10. 12:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez azon múlik, hogy ő úgy látszik, ilyen személyiség. Könnyen sértődik, akkor meggondolatlanul vagdalkozik, aztán napokig duzzog, és utána pedig elfelejti.

De csak nem veszekedtek folyton, csak van olyan, amikor lehet értelmesen beszélni vele? Én ezt próbálnám meg a helyedben, és ha elkezd sértegetni, akkor felállni, elköszönni és mondani, hogy majd legközelebb folytatjátok, amikor megnyugszik és lehet nyugodtan beszélni vele. Mert meg kellene próbálnotok beszélni, hogy ez neked mennyire rossz és fáj, amit csinál, pedig szereted és szeretnél békében-barátságban lenni vele. Ha tudod, hogy mi deríti jókedvre, pl. valami közös időtöltés, akkor ilyenkor lehetne megpróbálkozni ezekkel a beszélgetésekkel.

2021. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fontos!
2021. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondanál egy példát? Min vesztetek össze?
2021. dec. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Azért ehhez ketten kellenek.
2021. dec. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#3 mit tudom én, minden hülyeségen. Én másnapra elfelejtem mi volt az, ő meg a fejemhez vágja hónapokkal később is
2021. dec. 10. 12:58
 6/15 A kérdező kommentje:
#4 igen...ketten...valóban...de én sosem kértem, hogy mondja nekem hogy egy csalódás vagyok neki, sosem volt rám büszke, többi testvérem milyen sikeres, mennyire nem vagyok olyan mint mások, idióta hülyegyerek, meg akkor nem is kell hazajönni... én meg így nézek rá és wtf, az úgy szép... Én ilyet, és ehhez hasonlót sem mondanék senkinek, nem hogy neki...ha idegen lenne sem tenném.
2021. dec. 10. 13:03
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Neki vannak testvérei? Lehet, hogy vele is így bánt az anyja.
2021. dec. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#7:+1

Kérdező! Anyádnak nem veled van baja, hanem valami régi sérülése van gyerekkorból. EZ 99%. 1%, hogy vagy vele sem voltak elégedettek, és ezt a mintát viszi tovább, vagy volt valami álma, amit a testvéreid nem, de te megbvalósíthattál volna. És mivel nem tetted, mert ez a te életed vagy mert nem volt elég a tehetséged, ezért csalódott, és haragszik rád.

Te alapvetően annyit tehetsz, hogy vagy megszakítod a kapcsolatot vagy elkezded megvédeni a határaidat. Amikor bánt, akkor elmondod, hogy az neked miért fáj, hogyan lehetne elkrülni, és elmész. Vissza a koliba, a lakásodra stb. És anyád minél többet hisztizik, annál ritkábban hívod, látogatod.

Van egy harmadik út is. Pszichoterápia anyádnak.

2021. dec. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, ami neked apróság, az nem biztos hogy neki is az. Te nem figyelsz rá, ő nem figyel rád, és mindketten felhúzzátok magatokat olyanon ami a másiknak nem számít.
2021. dec. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Azért abból a szempontból én jobban figyelek rá, hogy nem bántom ilyesmivel, de mindegy. Koszi a valaszokat :)
2021. dec. 10. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!