Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az lenne a problémám, hogy...

Az lenne a problémám, hogy egyetemista vagyok, és szeretnék valahogy kiszakadni a szüleimtől, de nem megy..?

Figyelt kérdés

Minden úgy kezdődött, hogy anyukám hozzáment feleségül egy férfihez, aki napi szinten mentálisan is és fizikailag is bánt engem. Mivel lány vagyok, ő pedig kemény fizikai munkát végző férfi, én testalkatilag negyed ekkora, mint ő, akárhányszor “visszaütöttem idegemben (már amennyire lehetett)’’, mindig az lett a vége, hogy addig vert, vagy már csomóstól nem tépte a hajam, vagy éppen falnak nyomott és ott pofozott fel amíg nem bőgtem, mint egy kislány. Emiatt màr nem merek semmit sem tenni inkàbb, mert a végén még látható nyoma marad. De visszatérve a problémára: nagyon szeretnék már elköltözni itthonról, viszont nem vettek fel egyik évben sem koliba, albira pedig egyáltalán nincs pénzem. Olyan szinten nincs, hogy a barátaim ha elhívnak kávézni sem tudok inni sosem, mert nincs rá pénzem. És egyetlen módját látom az elköltözésnek, ha elköltözök apámhoz. Viszont mivel egyetemre járok, az anyukámék sajnos sokkal közelebb laknak az egyetemhez, ha apàmtól kellene indulni, akkor reggel kb 3kor kellene felkelni, ès este is csak órákkal később tudnék hazaérni. (Így sincs elég időm tanulni)….


Ez már kicsit mellékes dolog, de anyukámnak és az új férjének érettségije sincs, és emiatt tőlem is azt várták, hogy én szakmát letegyek, és utána 18 éves koromban menjek dolgozni, 19 éves koromra pedig vegyek saját lakást, viszont én gimnàziumba mentem tovább (lásd nincs szakmám), és utána egyetemre jöttem, amit nem is bántam meg, mivel az idő hiányában is jól teljesítek, inkább érzem ezt az utat magaménak, mintsem dolgozni járni. Ebből azt szerettem volna kihozni, mióta gimnáziumba járok, azóta anyukám is elkezdett mentálisan bántani. Nap nap után felhozza, milyen jó lenne, ha már rég nem lennék itt (nem szó szerint, de értitek..)


Felétek azzal fordulnék, hogy ti a helyemben mit tennétek?

Hagyjam ott az egyetemet, és dolgozzak, hogy kiszakadhassak, (de akkor viszont rengeteg adósságom lenne kifizetni az egészet)


Vagy ezt a 4 félévet az egyetemen már bírjam ki a “szüleim” mellett, és ha lediplomázom majd inkább csak akkor?

Köszönöm az értelmes válaszokat <3



2021. dec. 13. 15:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
31%
Be kell pasizni, és hozzá kell költözni.
2021. dec. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
39%

Valahogy sejtettem, hogy nálad egy idegen helyen való átszállás és több mint egy óra várakozás mit sem számít, de rendben, legyen igazad - francokat rinyálsz?


Életképtelen kislány vagy, szóval nincs miről beszélni.


Ember, én 21 évesen 1,5 órákat vártam hévre éjszaka, mert meló után nem volt más hazajutási lehetőségem, mégsem nyavalyogtam ezen.

2021. dec. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk az idegen helyen való átszállásbol 2-3 alkalom után ismerős helyen való atszallas lesz...

Hollandiában élek, a gyerekek 12 évesen lesznek középiskolások. Sokan Amsterdamba járnak, innen, a mi kisvarosunkbol. Busz, vonat, aztán metró, busz vagy villamos. 12 évesen is simán megoldjak egyedül, úgy, hogy Amsterdam Central station környékén igencsak figyelni kell a dílerek meg a zsebtolvajok miatt. 12!!!!évesen megoldás, bakker.

2021. dec. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
94%
23: Ózd-Eger az útvonala...
2021. dec. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

"És egyetlen módját látom az elköltözésnek, ha elköltözök apámhoz."

Szerintem is ez lesz a jó! (Főleg, ha a másik lehetőség a verés.)

2021. dec. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
97%

25, szerinted elköltözik?

Annyi dolga lett volna, hogy papíron átjelentkezik hozzá, és kap kolit, mert az jóval messzebb van, de még erre sem volt képes.

2021. dec. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos, hogy akkor kapott volna kollégiumot, sajnos ez manapság nem így működik.
2021. dec. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
#27 Régen sem így működött :-(
2021. dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 dregor ***** válasza:
33%
Költözz hozzám. :D Vagy szóljál Majkának, hogy tegyen be pár klipbe, akkor lesz belőle pénzed. :D
2021. dec. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el apudhoz. Lehet kényelmetlen lesz, de a mostani helyzetnèl az is jobb. Anyádék, pedig igazi hulladékok.
2022. febr. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!