Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A volt barátnőm miért szerette...

A volt barátnőm miért szerette ezek ellenére is a szüleit?

Figyelt kérdés

A minap gondolkoztam rajta, hogy a volt barátnőmmel miért viselkedhettek úgy a szülei ahogy, és mi a francért szerette őket még ennek ellenére is?

Pl. Az apjához ha hozzászólt, akkor mindig összeráncolt szemöldökkel nézett rá, és lenézően beszélt vele. Volt rá példa, hogy neki nem vettek tortát.

Egyszer 1 hétig nálunk volt, és mikor vissza vittem a szüleihez pont akkor érkezett meg a nővére is, és a nővérét megölelgették, megpuszilgatták, de a barátnőmet nem, pedig a nővére csak 3 napra ment el otthonról.

Én egy sokkal rendesebb ürge voltam, mint a nővére barátja, de engem mégis egyenes utáltak, és szerintem ennek az volt az oka, hogy a nem szívlelt lányukkal vagyok, nem pedig azért, mert én lennék gyökér.

Ha mondjuk a nővére volt beteg, akkor mindent megtettek érte, aggódtak érte, ha akár csak egy nagyon picit is köhögött, de ha a csajomról volt szó, akkor egyenesen leszarták, pedig ő szívbeteg volt, szívritmus zavar, és szegénykémnek még a tüdejével is volt valami baj.

Ha mosogatni, vagy takarítani kellet mindig vele csináltatták, és a nővérének nem nagyon kellett ilyesmit csinálni.

Egyszer volt egy olyan is, hogy éppen érte mentem, hogy elvigyem hétvégére, aztán a szülei közölték, hogy a-a, neki még van itthon munkája. Tudjátok mi volt? Le kellet volna nyírnia egy rohadt nagy udvaron a füvet 35fok melegben, aztán pedig a kazánházba kellett volna összepakolnia a fát, és nem kevés fát. Kiakadtam rajta, hogy ezt pont vele akarják csináltatni. Szóval megcsináltam én gyorsan a munkát, és aztán vittem is el hazulról.


Az apja, annya, nővére elhízott ronda emberek voltak, viszont az exem karcsú, csinos, és gyönyörű csajszi volt, és mellesleg még okos is, nagyon jó tanuló, legalábbis pont akkor érettségizett, és fullos lett neki, angolja is perfekt, még a francia is érdekelte, szóval azt is elég jól beszélte. Tehát tényleg nem volt buta lány. Arra gondoltam, hogy talán pont amiatt utálhatják, mert ő szép, és a nővérével ellentétben még okos is volt. Vagy mégis mi a francért utálhatja valaki ennyire a gyerekét? Illetve hogy képes egy szülő ekkora különbséget tenni a gyerekei között?

De egyébként ennek ellenére tisztelte, és szerette a szüleit. Midig szót fogadott nekik.

Furcsa nem?


2021. dec. 19. 04:40
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Mert sérült a gyerek,és nincs normális képe a szeretetről.

Talán pont azért viselkedik így,mert szeretetre vágyik.


Van egy ismerősöm,az anyja állandóan verbálisan bántalmazza,mindennek elhordja.

Pl véletlenül eltört egy poharat,elkezdett toporzékolni,hogy mennyire szerencsétlen,és később sem kért tőle elnézést.


Ennek ellenére Karácsonyra azt tervezi milyen ajándékot vegyen neki.


Van egy élettársa,az anyjának,és az is ha átmegy hozzájuk beszólogat a gyereknek,és nem védi meg.

2021. dec. 19. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Ebben nőtt fel, élete első pillanatától ezektől az emberektől függött. Ezért szereti őket.
2021. dec. 19. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Én mai napig utálom a szüleimet amiért megkülönböztetnek a testvéreimtől, pedig az a durva ,hogy én vittem a legtöbbre. Mégse engedik pl. Hogy haza látogassak stb. Szóval már évek óta nem láttam őket. Valamelyik nap szóba került a nővérem egyből elkezdték 2 marokkal védeni, pedig semmi olyan beszólásom nem volt. Na ez akkora undort váltott ki felőlem anyám iránt, hogy szerintem megint nem fogok neki vagy 2 évig írni.

Nem tudom barátnőd miért tűrte... De mint látod vannak olyanok is akik hányni tudnának a szüleiktől.

2021. dec. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Miért nem engedik, hogy haza látogass?
2021. dec. 19. 06:28
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Mert nővérem manipulálja őket. Hogy mivel azt nem tudom.
2021. dec. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Legpontosabban ezt ö maga tudná megválaszolni.
2021. dec. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
És neked miért már csak ex ez a gyönyörű, okos, karcsú lány?
2021. dec. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Azért mert még így is jobb mint a semmi neki. Bántalmazó kapcsolatban nőtt fel a szülei által. Nem tudja milyen ha máshogy viselkednek vele, ha igazán szeretik. Én is így nőttem fel az apám által. Egy különbséggel hogy én nem bírom az apámat, a halálát várom.


Pszichiáterem elmondása szerint nagyon sok munkámba telne egy pszichológussal ezeket a dolgokat feloldani. Én kínosan tudom érezni magam egy "szeretlek" szótól, vagy ha ölelgetnek, ez nekem nyálas. Pont ezért, mert nem tudom mi az igazi szeretet.

2021. dec. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Savlekotő ***** válasza:
74%
3 örülj neki,legalább nem húznak le pénzzel..
2021. dec. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
18%
Épp elég pénzt loptak tőlem míg otthon laktam
2021. dec. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!