Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha az anyám...

Mit csináljak, ha az anyám nem hajlandó elválni?

Figyelt kérdés

Egy rossz, mérgező házasságban él.

16 éves házasok a nevelőapámmal, a házasságuk első éveiben nem voltak gondok. Utána szépen, fokozatosan jöttek elő... Hogy már a házasságuk előtt csalta az anyámat, a mai napig ezt teszi, de már nem is nagyon titkolja. Otthon ordít mindenért, a legkisebb dolgokért is anya a hibás. Pl. ha nem találja a kulcsát, fél órát ordít korán reggel, ha nem talál kétezer forintot, akkor üvölt, hogy azt anya ellopta tőle, és hogy "ismeri ő anya fajtáját" (úgy, hogy amúgy havi szinten milliós bevétele van, tehát az a kétezer forint nem hiszem, hogy földhöz vágta). De oldalakon tudnám írni, hogy miket művel nap, mint nap még most is. Volt olyan, hogy annyira kiabált, hogy már két szomszéd átcsengetett hozzánk, hogy minden rendben van-e? (pedig kertes házban élnek, nem panelben, ahol az is áthallatszik, ha a wc-t lehúzod)

Anya azt mondta, hogy addig nem akar tőle elválni, amíg én egyetemre járok. Mert az ő fizetéséből nem élnénk meg ketten, nem tudná eltartani magát + fizetni nekem az albérletet, a pesti életet, a tandíjamat stb. És hogy ahogy lediplomázom, és lesz állásom, indul ügyvédhez.

Már 3 éve lediplomáztam, eléggé sok minden megváltozott az életemben... Örököltem, mondhatni "rám szakadt a bank". Dolgozom is. Eltartom magam, nincs szükségem az anyám segítségére már, vagy hogy sunyiban szedje el a pénzt a férjétől. Mégsem akar válni...


Mert hogy mindjárt 50 éves, most kezdje el újraépíteni az életét? Meg hogy ne gondoljam, hogy mással ne lennének problémát, mert ugyanúgy vannak. Persze, de nem ilyenek. A férje semmit nem csinál otthon, egy szállodának nézi a házat. Konkrétan ha vacsorázik, utána ott hagy mindent úgy, ahogy volt, még a széket sem tolja be maga után. Télen anya lapátolja a havat, vagyis évekig így volt, most az utóbbi években a szomszédok (FÉRFIAK) segítenek neki , vagy mire anya felkel hajnalban, már el van lapátolva a házunk előtt az egész. Nyáron, mikor viszik a tüzelőt, anya és a 80 éves nagyapám pakolják be, mert hogy a nevelőapám egyszer segített és szálka ment a kezébe...

Külön alszanak, külön emeleten. Sosem mennek együtt sehová. Azt hallgatom, hogy mennyire gyűlöli és a halálát várja. Ennek ellenére mégsem akar elválni.

Mondtam, hogy adja el a házat (1/1 az ő tulajdona), vegyen itt Budapesten egy lakást (kb 65-70 milliót ér a házunk otthon, annyiból itt is lehet azért nézelődni), vagy költözzön be az én lakásaim közül valamelyikbe. Itt többet is keresne ugyanazzal a munkával, mint otthon. De mondtam azt is, hogyha fél, hogy egyedül nem boldogulna, rám számíthat, segíteném, ha kell.


De mindig ugyanaz a szöveg, hogy ez nem így működik, nem dobhat el egy szinte már leélt életet, mit csinálna itt... Pedig egy szép, értelmes nő, egyáltalán nem egy lelakott valaki, akinek hiányzik elől 5 foga és a fodrászt is 2 évente látogatja. Ad magára, minden barátunk, ismerősünk mondja, hogy még mindig mennyire gyönyörű és mintha nem látszanának rajta az évek.



2021. dec. 19. 12:01
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
33%
Semmit leginkább felnött ember, sajat döntése.
2021. dec. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

"Meg kellene értenek, hogy anyadnak jó így."

Dehát éppen ez az, hogy nem jó. Napjában minimum kétszer felhív, hol sírva, hogy idegesen, hogy mennyire utálja ezt az embert, és a halála napján biztosan pezsgőt bont. Aki szereti a férjét, az nem így viselkedik (szerintem). Nincs közöttük semmilyen kapcsolat, szexuális sem. Sehová nem járnak együtt, sem nyaralni, sem barátokhoz, sehová. Nincsenek közös programjaik.


"Mármint a nevelőapád első felesége öngyilkos lett?"

Nem, a nevelőapám apjának az első felesége.

2021. dec. 19. 13:12
 13/32 anonim ***** válasza:
68%
Egyáltalán nem igaz, hogy jó neki így, csak gyáva! Pokolian szenved, csak nem mer változtatni! És szó sincs róla, hogy a pénz kéne neki, hiszen van egy értékes ingatlana, valószínűleg fizetése is és a gyereke is tudná támogatni. Egyetlen hátráltató tényező önmaga, és aki azt tanácsolja, hogy a gyereke hagyja békén, az arra biztatja a gyereket, hogy nézze végig, ahogy az anyja megöli magát, miközben tehetne mást is. Teljesen konkrét életveszélyről van szó, nem egy bagatell ügyről, hogy mondjuk szerezzen-e jogosítványt, ha fél a vezetéstől.
2021. dec. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
95%
Talán akkor tudnál neki segíteni - de ez nem/sem biztos -, ha közölnéd vele, hogy a sírós panaszkodására nem vagy vevő. Segítesz neki bármiben; házat eladni, költözködni, de a panaszkodásából nem kérsz a továbbiakban.
2021. dec. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
36%
Vannak mazochista emberek. Ha ennyire szereti hogy kínozzák, kérdezd meg tőle, hogy hogy működik a BDSM kapcsolata a férjével? Egyébként meg mutass neki példát, hogy bizony ennyi idősem is sokan tudtak váltani és jól jártak vele.
2021. dec. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
94%
Az ilyen emberek menthetetlenek. Tudom, hogy sajnalod anyukadat, de helyettuk nem tudsz cselekedni. Csak bizni tudsz abban, hogy eljon az a pont, amikor mar TENYLEG nem birja tovabb.
2021. dec. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
85%
Beavatkozás nélkül nem jön el az a pont, mert minél öregebb, annál kevésbé mozgékony. Kérdező, beszéld át vele az összes félelmét, cáfold az összes ellenérvét és vesd fel a pszichológust, hátha arra hajlandó, az mégiscsak egy kisebb lépés.
2021. dec. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
A pszichológusban nem hisz, szerinte az csak humbug, ahogy az összes mentális betegség. Pont ez a gond, hogy szerintem (és mások szerint is) a férjének komoly mentális gondjai vannak, anyám szerint meg csak ideges.
2021. dec. 19. 13:53
 19/32 anonim ***** válasza:
86%
Igazándiból valószínűleg ez a tagadás is csak elfojtás, félelem: nem mer szembesülni az elrontott életével. Azért csak próbálkozz szembesíteni őszinte aggodalommal.
2021. dec. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
85%

#18

A férjének semmilyen mentális gondja nincs, mindössze egy tahó, aki úgy viselkedik, ahogy neki meg van engedve.

Mentális gondja anyádnak van, aki ezt önként elviseli, nem változtat, amellett téged nyomorít lelkileg a saját szennyesével!

2021. dec. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!