Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti, hogy ma már...

Miért nem érti, hogy ma már más egyetemistának lenni, mint 30 éve? Hogy zárjam le?

Figyelt kérdés

Ugyanazon a szakon vagyok, mint amit anno az anyám férje elvégzett (30 éve kb).

Nehéz, de közel sem annyira, mint ahogy ő korábban lefestette nekem.

Pl. mióta covid van, több tárgyból is 1-1 beadandó a "vizsga", vagy ami neki szigorlat volt, az most egy 15 kérdésből álló tesztsor. Ráadásul a világ is fejlődött azóta, szinte mindenből van már jegyzett + rövidített jegyzet, sok tanszék írásbeli vizsgán ugyanazokat kérdezi évek óta kisebb változtatásokkal. Szóval ha az ember okosan tanul, akkor nem szükséges bevágni kívülről a többszáz oldalas könyveket, mert a 80%-át a kutya nem fogja megkérdezni.


A nevelőapám meg az a fajta volt szerintem, aki mindent kívülről akart tudni, mert olyanokkal jön, hogy én milyen laza vagyok, hogy Szenteste és karácsonykor nem tanulok, ő éveken át még a szentesti vacsorát is 15 perc alatt tudta le, mert sietett vissza tanulni. Meg hogy vizsgaidőszakban neki még az 5 óra alvás is luxus volt éjszaka, nem tudja, hogy én egyáltalán hogy merek 8-10 órákat aludni.


Szorgalmi időszakban is ha hazamegyek havonta pár napra, akkor azért úgy szervezem, tervezem a dolgaimat, hogy az a hétvégém szabad legyen és ne kelljen tanuljak. Erre otthon ha megyek valahová, nagyszüleimhez, barátnőkhöz, rögtön jön a kötözködő kérdés, hogy "Ezen az egyetemen sosem kell tanulni?!". Meg hogy de jó dolgom van nekem, hogy ennyi a szabadidőm... Szóval folyamatosan ez a bűntudatkeltés megy részéről.

Vagy pl. az utazás a hobbim, igyekszem minden hónapban menni valahová. Akár az anyámmal, vagy a nagyszüleimmel, keresztanyámmal, akár a párommal, vagy barátnőkkel. Úgy vagyok vele, hogy ennyi időm, mint most sosem lesz már, és inkább erre költök, mint hogy bulizzak látástól vakulásig. Ez is a baja, hogy én milyen lazán megyek erre-arra, ő annak is örült, ha az órái mellett volt egy szabad délutánja, nemhogy még napokra, hetekre elutazzon.


Nem tudom, hogy bírom még ki, hogy 2,5 évig hallgassam ezt. Ha elengedem a fülem mellett, mondja tovább. Ha elmagyarázom neki, mi hogy van ma már az egyetemen, akkor megy az, hogy hát abból is egy óvoda lett, úgy látszik, meg a hitetlenkedő "igeeeen?" kérdések hada. Ha visszaszólok valamit, hogy foglalkozzon már inkább a saját gyerekével, vagy a saját dolgával, fel van háborodva. De tényleg másról sem tud beszélni, csak erről. Hazamegyek, még ki sem pakolom a cuccaimat a kocsiból, már ott van, hogy mi volt az egyetemen.


2021. dec. 29. 18:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
15%

Hát most a covid miatt alapból negyedannyit érnek a diplomák mint ezelőtt 3 éve mondjuk.


Meg mond meg neki hogy te dolgozol is. Gondolom nem az ő pénzükből utazgatsz

2021. dec. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként ez az "én karácsonykor is tanultam duma" a legnagyobb bullsht.


X vizsga:

Szobatársam másfél hét, 4-es

Én 4 nap, szintén 4-es.


Miért? Mert én rettentő gyorsan tanulok, egyszer alaposan elolvasom, aztán kijegyzetelem a lényeget amit még átfutok néhányszor és meg is tanultam a tételt, neki meg kész szenvedés ugyanazt az eredményt elérnie.

2021. dec. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon primitív hozzáállás. Lehet azon keseregni, hogy mennyit csökkent a színvonal az egyetemeken, de ez nem a te hibád, es anyad férjet is csak az bántja hogy te nem szenvedsz és szakadsz szejjel a tanulástol.

Sajnos nem tudsz mit csinalni, mert igazából nem akarja megérteni a helyzeted.

2021. dec. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
25%
Küldd el a francba, nem az apád. Akárhányszor felhozza, szólj oda olyat ami igazán mélyen bántja és éreztesd vele hogy nem kéne kötekedni. Felháborodik? Helyes.
2021. dec. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nem dolgozom. Nem levelező képzésen vagyok, hétköznap vannak az óráim és összevissza. Van olyan nap, hogy már 10-kor végzek és a következő órám csak délután 4-től van, máskor óráim vannak reggel 8-tól délután 3-ig és még utána is 6-tól. Vagy most pl. hibrid oktatásunk volt a félévben, volt óra, ami online volt és volt, ami jelenléti. Sokszor 20 percem volt arra, hogy kiérjek az egyetemről és hazaérjek Budapest belvárosából.

Meg lesz még elég időm dolgozni, nem érzem amiatt rosszul magam, mert nem gürcölök valahol még az egyetem és tanulás mellett. De az anyám férjének ez egy forintjába nem kerül, külön kasszán vannak.

2021. dec. 30. 11:03
 16/19 anonim ***** válasza:
88%
Részvétem a helyzet miatt. Anyád egy igazi idiótát szedett össze.
2021. dec. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%
A vér szer. édesapáddal milyen a viszony? Befogadna, ha hozzáköltöznél?
2021. dec. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyára te a 15 kérdés bemagolásával ugyanannyit tudsz, mintha megtanulnád a könyvet. Mesélj még... Sajnos nagyon sok tárgyismeret nélküli, gondolkodni nem tudó, alkalmatlan személy végez a felsőoktatásban az egyre csekélyebb követelmények miatt. Remélem, nem jogra jársz, ott 25 éve tényleg szenteste is tanultunk, annyi anyag volt (és számon is kérték). Tehát az a hozzászóló, aki e dolog ténybeliségét kifogásolja, téved. A régi öregek kihalnak, és a legtöbb utód (oktató) szégyenletes, de szerencsére nem mindenki. Ma már belülről támadják azt, aki követelni merészel.
2022. jan. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
87%

Azért azt is figyelembe kell venni, hogy jogszabályt annó kikeresni a nagykönyvekből tanulmányozással együtt rengeteg időbe telt. Ma már nem feltétlen kell megtanulni, mi hol van, csak nagyjából, mert ctrl+f-fel kikeresi az ember és kész.

Nem vagyok benne a szakmában, de az biztos, hogy jelenleg szinte mindenben kevesebb száraz tudás kell, mert ki tudja keresni az ember akár külföldi forrásból. Vannak kivételek, az én hivatásomban például nem lehet felszínesen tanulni, de arányaiban sokkal több szakma vált 'könnyebbé', ' másmilyenné', mert nem kötelező minden bemagolni, amikor 2 perc alatt megtalálja az ember, és rutinnal/idővel/használattal berögződnek ezek.

2022. febr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!