Igaza van anyukámnak?

Figyelt kérdés
Anyukám leejtette a telefonom, és tönkrement, nem lehet megjavítani.Én kértem tőle hogy vegyen egy újat ha már tönkretette. Nem akar venni és pofátlannak tart hogy megkértem. (nem dolgozom, suliba járok tehát magamnak nem tudok venni)Igaza van hogy most itt hagy telefon nélkül?Pedig lenne rá pénze

2022. jan. 21. 16:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

Kérdezd meg, hogy ha a főnöke telefonjával tette volna ugyanezt, akkor is így viselkedne? Vagy bocsánatért esedezne napokig, a kárt többszörösen kifizetve, csak hogy ne rúgja ki?

Az ember valódi jellemét az mutatja meg, hogyan bánik azokkal, akik felett hatalma van.

2022. jan. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
7%

Hány éves vagy?

Egy ennyi idős embernek létszükséglet-e a telefon?

Anyukádnak mennyi pénz van a bankszámláján és mennyiből éltek havonta?


Ezek az eset összes körülményei (megközelítőleg) ami alapján meg lehet válaszolni a kérdést.

2022. jan. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%

2


Az az ALAP, hogy ha tönkreteszek valamit, akkor azt kifizetem, vagy mást veszek. Függetlenül attól, hogy hány évesé volt.

Például egy ovisnak se létszükséglet a kisbicikli, mégse mehetek oda egy játszótérre egy kalapáccsal szétverni egypárat bűntetlenül.

Vagy gondolom, ha nem a szülő tette volna tönkre, hanem egy kérdezővel egykorú (barát akinek odaadta, vagy helyi nagymenő aki csak úgy elvette), az anyja egyből menne annak a szüleihez, hogy fizessék ki a kárt.

2022. jan. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Ez megint teljesen olyan kérdés mint a gitáros és az Ipad-es...
2022. jan. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%

Hány éves és milyen telefonról van szó?

Lehet, hogy ő újat nem szeretne (nem tud) neked venni egy olyan helyére amit használtan vettetek vagy 3 évvel a megjelenése után.

2022. jan. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%

3# valóban, igen, igen, kisbiciklit azonnal az ovisnak, minden-mindegy alapon, ja, pont ez, pont így.

Meg a kérdéseimre jöhetett volna olyan válasz, hogy az anyja minimálbérből egyedül neveli a 11 éves kérdezőt (korhatáros oldal ide vagy oda) meg a testvéreit, 21-e van, fizetés 10-én, fűtésszámla a panelban 40 ezer, hitel van a lakáson, gyerektartás zéró, anya meg leejtette azt a telefont ami létszükséglet lenne ám! Anyának a számlakivonatán van 160 ezer, az új telő meg csak 50 lenne, tehát van rá pénze. Az anya meg tudja, hogy a kérdező azért tisztába van a helyzetükkel mégis követelőzik, ezért használta a "pofátlan" jelzőt.

Valahogy jobban elképzelhető ez, mint a másik véglet ahol a sztárjogász mami-papit szétveti a pénz és nem vesz a 17 éves kölyöknek új telót amikor az összetörik.


Szóval talán relevánsak mégis ezek a kérdések.

Az elvek olyanok mint a fing, tartogatod, tartogatod. Amíg bírod.

2022. jan. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
6os te egy igazi barom vagy, elolvastam a kommented es csak edesanyad jutott eszemben, gondolom tudod hogy mire célzok.
2022. jan. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
25%
7# á, neki csak fele részben érdeme, hogy ennyire okos gyereket szült, szóval ugyanígy édesapámra is gondolhatsz. Csak ez lehet, mert a remek érvelésemmel szemben csak anyázni tudsz, észérvek szintjén fegyvertelen vagy. Más nem jut eszembe. Illetve talán... hogy gerontofil vagy, olyan "témában" gondolsz az anyámra, de ezt a témát légyszi hanyagold, mégiscsak az anyám.
2022. jan. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
24%
És akkor még poénosnak érzed magad ilyen gyenge szöveggel. Csak azt nem értem, hogy az ilyen emberek mint te, miért élnek? Szörnyű vagy.
2022. jan. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Mostanában megszaporodtak a rokonok által összetört műszaki cuccok.
2022. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!