Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim elég sokat veszekedn...

A szüleim elég sokat veszekednek, mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
A szüleim (már jó pár hónapja) nagyon sokat veszekednek. Szinte minden nap. Nem egyszerű vitáznak, hanem veszekednek, kiabálnak. Már felmerült a válás is jó párszor, meg hogy elköltözünk. Apám nem tiszteli anyámat egyáltalán, meg nagyon arrogánsan beszel vele. Én már szemely szerint elköltöznék inkább. Bele avatkozni nem tudok, repülne a pofon. Valami hogy rá vegyem anyámat hogy menjünk el, vagy esetleg béküléshez? (tudom van sokkal rosszabb is csak én bemtudom mit tegyek ezért kérem más emberek tanácsát)

2022. jan. 24. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Menjenek el a szüleid egy hàzassàgi tanàcsadàsra.
2022. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Te beszéltél már velük erről? Téged is figyelembe kellene venniük. Ha szeretnek téged, akkor figyelembe vesznek.

Házassági tanácsadás tényleg nem ártana. Tulajdonképpen miért nem váltak még el?

Ha nem halad sehova az ügy, akkor tanulj a könyvtárban/iskolában/kollégiumban (nem tudom hány éves vagy), hogy legalább ez ne legyen elrontva.

2022. jan. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ritka a jó magyar, tartós házasság, családomról tudom. Akik ma 70+osak és együtt élték meg ezt a korhatárt, azok a mai napig bírják egymást. A fiatalabbak 50+os korosztály meg képes kilépni egy évtizedes házasságból, vállalkozás és gondtalan élet mellett, amiben a nőnek amúgy sosem volt gondja, csak a háztartásra, és a két fiúra, a vége felé nagyon mentek a pénzek a kamaszoknak hogy ne érezzenek semmit, de ma 4 felé ment a családjuk, mindkét szülő lakásba kényszerült, az idősebbik egyszer már felállt a drogból és alkoholból de ma sem megbízható, a fiatalabb meg dacból elment külföldre.
2022. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem nagyon tudsz mit tenni és nem is kell beleszólni, csak rosszabb elsz.
2022. jan. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi aki válaszolt. A házassági tanácsadás meg hát apám totál hülyeségnek gondolja, csak felidegesdne.
2022. jan. 24. 23:03
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Kérd őket, hogy hagyják abba és hivatkozz arra, hogy neked tanulni kell és nem teheted tönkre a jövődet amiatt, hogy ők veszekednek.
2022. jan. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Külön-külön beszélgess velük.
2022. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz, de én leülnék beszélni mindegyikükkel,csak annyit kérdeznék, hogy mi a helyzet, hogy érzi magàt mostanàban, minden rendben e, tudsz e segíteni valamiben. Ha nem vàlaszolnak, akkor hagyd. A lényeg, hogy te kimondod, ràd szàmíthatnak.


Nem tudom, mennyi idős vagy, nekem gyerekkoromban vàltak a szüleim. Bizonyàra megérted, ha màr voltàl szerelmes,vagy ha volt kapcsolatod, hogy két ember kell hozzà. Egy hibàs nincs, és ha nem tudjàk megoldani, jobb, ha elvànak, és külön talàn van esélyük boldognak lenni. Tudom, hogy téged is érint, de elsősorban őket. Ennél jobban ne akarj beleavatkozni, mert nem neked kell megoldani, nem a te problémàd, nem a te szereped. Te maradj meg, mint gyerek, és legfőképp ne kezd el magadat okolni, mert a hibàs sem te vagy. Tarts ki, ha esetleg úgy làtod, beszélj egy màsik felnőtt csalàdtaggal, hàtha ő felnőttként nagyobb hatàssal van ràjuk.

2022. jan. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!