Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek rossz ember...

Szerintetek rossz ember vagyok vagy mások is ugyanígy lennének a helyemben?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok és kijöttem külföldre dolgozni mivel otthon sose kaphattam meg semmit. Szegèny családból származom. Ezért tovább tanulni se volt lehetőségem hogy valami legyen belőlem. Már három éve külföldön vagyok és megtanultam a nyelvet ,iskolába járok ,folyamatosan fejlesztem magam mivel szeretnék valamit kezdeni a jövőmmel.Emellett ugye spóroltam pénzt is amit félreraktam azzal a szándékkal hogy jogosítványomat megszerezzem és egy autót vegyek + tovább tanulni.

Mindezek mellett az anyám otthon van albérletben a lány tesómmal az apàmtól elválva. A lány tesóm egy nagyon elit iskolába jár amit az apám fizetett az elején neki. De most màr ő sem fizeti. Anyám folyamatosan panaszkodik és kéregeti tőlem a pénzt .Mindent amit eddig félre tudtam rakni haza kellet küldjem neki. Ő is dolgozik de viszont a minimálbért kapja. Ezért is rosszul érzem magam hogy én itt kint jól élek ő pedig otthon nehézségekkel küszködik de viszont másrészt nagyon mérges és szomorú vagyok mert nem tudok semmit sem előre haladni hiszen ő folyamatosan vissza húz. Mondtam neki hogy most már elég jöjjön ki ő is külföldre dolgozni és nem mindig kéregessen tőlem mivel így én sem tudok előre haladni de viszont ő nem akar. Nem szeretnék többet küldeni mivel már így is rengeteget küldtem és fel kell adnom az álmaimat miatta de ő ezt nem akarja megérteni. Szerintetek rossz ember vagyok hogyha így bánok anyámmal? Igen , szeretném támogatni de viszont akkor fel kell adnom az összes álmomat csak azért hogy őt támogassam. Mivel én sem keresek olyan sokat hogy mindenre elég legyen.

Mi tévő legyek?

Annyira elkeserít ez a helyzet.

Szinte egész életembe nélkülöznöm kellett és végre amikor a saját lábamra állhatok és megteremthetem magamnak amire szükségem van akkor is nehéz helyzetbe kerülök az anyám miatt. Ti mit tennétek a helyemben?



2022. jan. 27. 13:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4%

Nem várhatod el, hogy kimenjen ő is, lehet, hogy neki nem menne, akár nyelvtudás, akár az idegen környezet, a megfeszített munka vagy akármi miatt. De az sem elvárható, hogy az általad hazautalt pénzből éljen a család.

Én a középutat választanám. Adnék haza VALAMENNYIT havonta és annyi. Amit eddig adtál, az biztosan túl sok volt, de azt már viszontlátni nem fogod, ezt a "veszteséget" "be kell nyelni", sajnos.

2022. jan. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

"Mindent amit eddig félre tudtam rakni haza kellet küldjem neki."

Nem, nem kellett hazaküldeni semmit. A tesód ne járjon elit iskolába, ha a szülőknek nem telik rá. Te sem éltél fényűzésben , mert a szüleidnek nem volt rá pénze. Az anyukád döntése, hogy ő nem akar jobb munkahelyet, akkor nyomorogjon, ne a te pénzedből éljen nagy lábon.

2022. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
ne adj egy fillért se tovább, a végtelenségig fogja folytatni a kéregetést, az ilyen anya nem is szeret,csak kihasznál. Mond meg neki,hogy kell a pénz amit adtál neki a tovább tanulásodra, ha nem adja vissza szakítsd meg a kapcsolatot
2022. jan. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló:Igen is elvárhatom hogy kijöjjön mivel a nyelv tudása nélkül is tudnék olyan munkát szerezni neki amit még sokkal könnyebb lenne mint otthon. Szerinted én hogy kezdtem? semmi nélkül.

A valamennyi havonta az sem megoldás mivel már próbáltam és sosem volt elég mindig több kellett neki és utoljára meg azt is ki találta hogy gyűjtsék pénzt hogy vegyünk egy házat neki. Akkor szerinted neki elég lenne valamennyi havonta?

2022. jan. 27. 13:49
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Ha pontosan tudod, akkor mi a kérdés?

Nincs olyan, hogy KELL. NEM. NEM KELL.

2022. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

".Mindent amit eddig félre tudtam rakni haza kellet küldjem neki"


Nem kellett volna!

Ne engedj a manipulációnak, az érzelmi zsarolásnak!

Nem feladatod eltartani az anyádat.

2022. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Tudjátok ami a legjobban elszomorít engem és csalódott vagyok magammal az : hogy látom az egyik ismerősöm aki szintén kint van és hónapról-hónapra él kevesebb a fizetéssel mint ami nekem van és mégis rengeteget hazaküld a családjának. Ezért is érzem magam nagyon rosszfélének. hogy én nem jószívvel küldöm amit küldök.
2022. jan. 27. 13:54
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Tudod, szép dolog mikor az ember aegít a családján. Addig a pontig amíg nem mennek át pofátlan követelőzőbe..
2022. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is ilyen volt amikor elkezdtem dolgozni, bár én magyarországon dolgoztam. Elvárta volna,hogy az egész fizetésem küldjem haza, és béreljek egy félszobát,és arra is a pénz apukámtól kunyeráljam el, és mondjam azt hogy nem találok munkát,mert nem vagyok jó sehova. Fél évig adtam neki, 40-50 ezer forintot (a pénzt amit havonta félre tudtam tenni), elverte az egészet,sosem volt elég neki. Volt egy adóssága, olyan 300 e forint értékben, fél év alatt nem fizetett ki egy fillért sem belőle,és egyre csak követelte rajtam,hogy teremtsem elő neki a pénzt. Amikor mondtam hogy egyszerűen nem tudom,megszakította velem a kapcsolatot, hónapokig hozzám sem szólt, úgy beszélt velem mint egy alávaló utolsó bűnözővel kb, irogatta kifele face-re hogy milyen alávaló gyereke van,és milyen nehéz neki miattam. Am semmi közöm nem volt az adósságaihoz,nem rám költötte a pénzt. a fél év alatt annyit zaklatott,hogy sztem 26 évesen egy kisebb szívinkfartusom volt.

Lényeg,a lényeg,nézd meg hogy reagál,ha megmondod hogy nem tudsz több pénzt adni,és szépen leszűrheted mennyire szeret téged és mennyire vagy fontos neki. Ennyi erővel a volt férjét is pumpolhatja,csak téged könnyebb.

2022. jan. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak elit iskolában lehet tanulni.

Ahhoz pedig semmi közöd, hogy a szüleid elváltak és EMIATT anyukád albérletbe kényszerült. Ez az ő problémája, amit ő csinált és neki is kell megoldania.

2022. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!