Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez ugye nem csak szerintem...

Ez ugye nem csak szerintem nem normális?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, lassan 20, viszont még itthon élek, mert az utolsó évemet csinálom az iskolából.

Ha befejeztem szeretnék dolgozni, ha jól kalkulálok durván 200 ezer forintot fogok keresni, feltéve, ha lesz munkám ugyebár és tényleg ennyi lesz a fizetésem.

Anyukám gyakran fenyeget azzal, hogy kirak miután lejár rám a támogatás - nevelőanyuka - ma pedig azt mondta, ha maradni akarok havonta min. 70 ezer forintot leperkálok, illetve minimum 50 ezret befektetek az életkezdési támogatásomba amin jó a kamat.

Akárhogy nézzük a fizetésem nagyjából felét ő már öncélra képzeletben szépen elköltötte.

Amennyiben rá lenne szorulva szíves örömest segítenék neki, nem is kérdés, viszont mesterpedagógus ebből fakadóan 400 ezer forint felett keres, ha nem többet, soha nem volt hajlandó beszélni a havi keresetéről.


Gondolkozom rajta, hogy elköltözöm viszont egy albérletet és saját magamat egyedül fenntartani nem egyszerű és talán kétszer annyiba van, mint amennyit ő kér.


Bármelyik helyzet is lesz végül a nyerő, alig lesz megtakarításom. Fogalmam sincs mi lenne a helyes döntés.


Ti mt tennétek? Van valaki esetleg ilyen helyzetben?



2022. jan. 27. 18:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
19%

Ha férfi vagy nincs gond, BP-n vállalj fizikai munkát, papíron megkapod a minimálbért (br200), KP-ba meg még hozzá 200-at.

Hegesztő vagyok, 19 éves, papíron minimálbért kapok, ennyit utalnak a számlámra, mellette meg KP-ban 200-250-et.

Csak a világtalanok dolgoznak valós minimálbérért.

2022. jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
81%

Az mar nincs hogy a 18 at betoltve "nagy penzt" kapsz?

Abbol mennrk albiba

2022. jan. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Normálisnak nem nevezhető.
2022. jan. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagilag egy kicsit is lehetséges, én örökre otthagynám. Vissza se mennék többet hozzá.
2022. jan. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!