Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudják a szüleim...

Miért nem tudják a szüleim elfogadni, hogy 23 évesen barátom van?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szóval a helyzet elég összetett nálunk.. mindig is tabu téma volt a családban szerelemről, érzelmekről, szexről, de kb még akár menstruációról is beszélni. Gimiben már minden osztálytársam fiúzott, én azt hallgattam itthon, hogy ez mennyire szánalmas és korai (persze én sem azt mondom, hogy 14-5 évesen szexelni feltétlen jó, de még 17-8 éves koromban sem említhettem meg egy fiú nevét sem otthon)

Az első barátomat az egyetemen ismertem meg 20 éves koromban. Fél év együttjárás után be akartam mutatni itthon, úgy hogy itt is aludt volna pár napot (mert közel 400km-re van az otthona), de a szüleim teljes cirkuszt csináltak, hogy ha el is jön biztos nem alszok vele egy szobában, apukám konkrétan k..-nak nevezett, hogy “tanulás helyett csak a pasikon jár az eszem” ( a legrosszabb jegyem az egyetemen 4-es volt)

1 év után szétmentünk a fiúval. Jött a covid, haza kellett költöznöm, mert így anyagilag sokkal jobban megérte. Nyáron diplomázok, addig itthon fogok lakni. December elején megismerkedtem valakivel, 2 hónapja randizgatunk. Kedves, értelmes, jól érzem magam vele. A városomban ismertnek számít, jó egziszentciával rendelkező, tanult ember. Na most én 2 hónapja kénytelen vagyok minden 2.este azt hazudni, hogy valmelyik baràtnőmnél vagyok, hogy elkerüljem a cirkuszt. Tegnap este ezt megelégeltem, szépen elmondtam a szüleimnek, hogy van ő, találkozgatunk stb.. na itt jött a teljes kiakadás, hogy én mit képzelek, korai ez (anyukám mellesleg 20 évesen szülte a nővéremet), megint rib…-ként viselkedek, megtiltják,biztos nem megyek sehova, nem alszom ott nála stb.. egyszerűen nem értem már ezt és nem lehet velük beszélni. Én megértem, hogy féltenek, de nem 15 éves vagyok már

Az elköltözésről: tudom, ez lenne a megoldás. Van egy beugrós munkám most, de sajnos abból nem tudnám teljesen eltartani magam, amíg tart az egyetem teljes munkaidős állást sajnos nem tudok vállalni



2022. febr. 4. 12:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Ezt a barátoddal is meg kell beszélni, hogy tudjon róla, aztán a fiú családjával közösen kitalálni, hogy mit lépjetek, mert több szem többet lát. Lehet, hogy ha így közösen elmennétek a szüleidhez átbeszélni a helyzetet, a jövőt, akkor meg lehetne nyugtatni őket. Talán tartani kellene egy eljegyzést, és akkor már azzal lehetne a kapcsolat komolyságát bizonyítani.
2022. febr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Három lehetőséget látok:

1. Tűrsz, nyelsz, amíg a suli tart.

2. Odaköltözöl a.) hozzá.

b.) barátnődhöz. (tényleg)

c.) szerzel valami ideiglenes melót és teljesen önálló lész.

2022. febr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%

Ha tudtad, (márpedig azt írod, tudtad), hogy cirkusz lesz, én a helyedben biztos nem mondtam volna el.

Miért nem volt neked jó az az atombiztos, langyos posvány, hogy a barátnőidnél laksz? Mindig másiknál...

A szüleid biztos nem mentek volna oda leellenőrizni, hogy tényleg ott vagy-e, ők pedig - ennek hiányában - ha tényleg a barátnőid, akkor biztos "falaztak" volna neked.

2022. febr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Csak azt tudom javasolni en is, el kell koltozni. Nem ertem,hogy a szulok miert ilyen kattantak. 20 eves elmultal mar. Tessek onallo labra allni. Sok sikert!
2022. febr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Addig nem kellett volna elmondanod, amíg nem dolgozol teljes állásban. Akkor ui. bármikor elköltözhetsz. Most meg így pokol lesz az életed, amikor leginkább kéne a vizsgáidra koncentrálnod.


Írtad, hogy van egy nővéred, de azt nem írtad, hogy vele hogyan viselkednek ezekben a dolgokban. Vagy ő soha senkivel nem is akart kapcsolatot?


Azt se értem, hogy ha már középiskolában láttad, milyenek a szüleid, miért nem választottál olyan egyetemet/főiskolát, ami másik városban (messze) van, és akkor albérletben vagy kollégiumban élve simán lehetne ott barátod.

2022. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Azért akartam elmondani, mert kis városban élünk viszonylag, semmi nem marad sokáig titokban. Úgy voltam vele, hogy akkor már inkább tőlem tudják meg mint mástól.
2022. febr. 4. 13:25
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Ja, látom, az egyetem másik városban volt, csak a covid miatt költöztél haza. Hát, lehet, hogy valami ürüggyel ott kellett volna maradnod.
2022. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"anyukám mellesleg 20 évesen szülte a nővéremet"

ezt anyukad elfelejtette?

2022. febr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem csak nem biznak benned es azt hiszik,hogyha fiuzol akkor rogton gyereked is lesz.
2022. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 28/n vagyok, nàlunk apàm nem akarja elfogadni, hogy màr nő vagyok, 3éve a pàrom a pàrom, amiből 2 éve együtt élünk, mint bejegyzett élettàrsak... Még nemis talàlkoztak... Nem normàlis :(
2022. febr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!