Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem akarják elfogadn...

A szüleim nem akarják elfogadni a barátom mert más mint mi. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
a barátom rossz anyagi körülmények között él mi nem és ő azaz igazi kőkemény rocker és a szüleimnek nem tetszik a sok lánc bőr meg a bakancs és eltiltottak tőle.mit tudnák tenni?? 16
2015. febr. 17. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

" szüleimnek nem tetszik a sok lánc bőr meg a bakancs és eltiltottak tőle.mit tudnák tenni?? 16"


Mit? Talán próbálj észhez térni, bár ebben a korban nem egyszerű. Legalább kíméld a szüleidet, ne hozz rájuk szívbajt. Kis kp!

2015. febr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
en se engednem.
2015. febr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 megadeth18 ***** válasza:
39%
találkozz vele titokban. nem kell a szüleid sznobizmusát neked is tovább vinned. nyílván azért ilyen rocker, mert rossz a helyzete/családi háttere. te talán hatással lehetsz rá.
2015. febr. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 megadeth18 ***** válasza:
76%
egyébként nincs baj a rockkal, csak legyen normális a pali, ne pedig csövespunk.
2015. febr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Megértem őket, húgom pasija is egy ilyen volt álladon itt evet itt fürdött, aludt... mert neki rossz körülményei voltak. De nem szált be semmibe.


Anyámnak elege is lett belőle. A szüleid is kidolgozzák a belüket és gondolom nem kell nekik még 1 "gyerek" akit eltarthatnak. Ha rock cuccokra van pénze legyen másra is.

2015. febr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ő nem csöves az öltözködésétől,stílusától függetlenül meg helyzetétől függően művelt és okos nem rossz tanuló és nagyon kedves
2015. febr. 17. 19:09
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Öltözzön fel normálisan. A párom is rocker, de fel se merült benne, hogy a szüleimhez szegecses ruhákban menjen, netán málhazsákban vigye a cuccát. Felvett egy egyszerű farmert és egy hosszú ujjú egyszínű fekete inget, ami a tetkóit is takarja, és bumm, máris nem sokkolta őket.
2015. febr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Ha muvelt, okos, miert alazza magat ilyen majomruhakkal? Ha annyira okos, oltozzon fel a szuleid elott normalisan, ezzel megtisztelve az otthonukat.
2015. febr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem, hogy tudtok ennyire a külső alapján ítélni.

Az, hogy valakinek milyen a zenei preferenciája, illetve milyen szubkultúrákhoz érzi magát közel, az az ő egyéni döntése, és semmiben sem befolyásolja azt, hogy milyen ember.

Nem az alapján kéne valakit megítélni, hogy hogy öltözködik.

Tiltogatni meg ennyi idős korban annak a jele, hogy az illető megbukott, mint szülő.

Hol marad az, hogy leülök a gyerekemmel, és megbeszélem vele a dolgokat?

Megkérdezem, hogy mi tetszik neked ebben a fiúban, milyen jellemmel rendelkezik, mit szoktatok együtt csinálni, hol ismerted meg?

Hova tovább, meghívom a fiút ebédre, és vele beszélgetek el.

A rossz anyagi körülmények meg ebben az országban elég általánosak, és tiniként senki sem tehet róla, hogy a szülei hogy keresnek.

A kérdező két dolgot mondott :

-milyen zenét szeret, hogy öltözködik a barátja.

-milyen anyagi helyzetűek a fiú szülei.

És máris leírtátok.

Én büszkén vállalom, rockzenét hallgatok, mióta az eszemet tudom, és a szüleim is ezt szeretik.

Képes vagyok rockkoncertre szegecses karkötőben és övben, meg bőrdzsekiben elmenni. (a bakancsokat nem szeretem, de most lényegtelen).

Mégsem érzem magam züllött, igénytelen, alpári embernek.

2015. febr. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Korban mennyire illik hozzád? A rossz körülményei ellen mennyire tudna tenni?

Egy ismerősöm volt hasonló helyzetben, egy tök alternatív sráccal járt, festette a szemét, a száját, a körmét, fülbevaló, néha szoknya stb nem lányosan hanem inkább dark vonalon. Gusztustalanul állt neki, de nem ez lett volna a baj, a lány szülei konzervatív emberek, és érthető volt hogy nem tetszett hogy a fiú meg se próbálta elfogadtatni magát, a legdeviánsabb cuccát vette fel amikor velük volt "kiöltözés" néven, holott egy cipő farmer pulcsi kombóban smink nélkül ezerszer jobb benyomást tehetett volna. A csaj szalagavatójára a szülők felajánlották hogy kölcsönöznek neki öltönyt, a srác visszautasította és egy szakadt goth transzira emlékeztetve kísérte a lányt.

Én azt mondom ha valaki nem igénytelen, a stílusát ott képviseli, éli ki ahol kell (buli, koncert, nem a barátnő szülei előtt), és amúgy tényleg egy rendes normális értelmes srác akkor nem hiszem hogy ne fogadnák el a szülők.

És ne felejtsd el a szüleid csak féltenek téged, ami a mai világban teljesen érthető, le lehet ülni velük beszélni, bebizonyítani hogy nem rossz ember mellett vagy, nem fognak akkor eltiltani ha tudják hogy jó kezekben vagy.

2015. febr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!