Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél ha a környezetekben...

Mit tennél ha a környezetekben, mivel egyedül vállaltátok a gyereketeket, titeket leányanyának hívnának, a gyereketeket, meg zabinak?

Figyelt kérdés
Kiállnátok magatokért vagy pedig elsunnyognátok?
2022. márc. 1. 17:04
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
86%

"Elavulóban van, de még használatban."


Hol? Mucsajröcsögén? Életemben nem hallottam a való életben, csak filmekben, könyvekben.

2022. márc. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglalkoznék vele.
2022. márc. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
31%

"belőled miért nem vált ki érzelmeket egy szó"

Nem tudhatod, hogy belőlem mit vált ki, mert arról nem írtam. A szó jelentése volt a téma, ahhoz szóltam hozzá.


"aminek az egyetlen célja egy gyerek megalázása"

Ez is lehet a célja, de nem csak ez. Ha a szótár azt írja, gúnyos, az azt jelzi, hogy a gúnyolódás szokott lenni a cél többnyire. Az nem megalázás, főleg nem a gyereké. Szerintem akkor már sokkal inkább a gyerek szüleiről mond véleményt az, aki így nevezi a gyereket.

2022. márc. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
67%

"Egy házas is lehet bármikor gyermekét egyedül nevelő, egyébként minden gyermeket zabinak tartanak, aki házasságon kívül született"

Akkor aki házas, házasságban születik a gyereke, aztán gyermekét egyedül nevelővé válik, az hogy jön ide?...

2022. márc. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
60%
Semmit, ha már voltam olyan hülye hogy megtartom akkor elviselném.
2022. márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%
Letojnám, de ezzel egyidőben igyekeznék kiszakadni az ehhez hasonló lehúzós, toxikus közegből - nem akarnám, hogy a gyerekem ilyen környezetben éljen.
2022. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
36# nem lehet mindig mindenhonnan elmenekülni. Inkább a magam és a gyerekem ellenállóvá tételére használnék ilyen embereket. Élő példán tudnám a gyerekemnek bemutatni, hogy emberként van ez a színvonal is, és rajtuk keresztül be is lehetne mutatni, milyen hatékony az ilyenek ignorálása.
2022. márc. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

#36

Mindenhonnan nem, de bízom benne hogy nem mindenhol ekkora trógerek az emberek. Ez valami speckó Kreténfalva lehet. :D

Amúgy van igazság abban is, amit te írsz.

2022. márc. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
38 Amikor ezt a szót bevezették, akkor szégyen volt házasságon kívül szülni, tehát mindig is egy rossz érzés övezte ezt a kifejezést. Talán a régiek nem bántásként használták, egyszerűen nevén nevezték a dolgokat, az ilyen gyereknek meg ez volt a neve, ennyi. Rosenfeld Mátyás korában oldódott ez a szégyen, hisz nem volt magyar ember, az asszonynak szülni kötelesség, lánynak szülni dicsőség szlogen segített. Én a kilencvenes években nem éreztem hátrányát, hogy zabigyerek vagyok, hallottam a szót, de nem hatott meg. Már gyerekként is ilyen kis önérzetes nagyarc voltam, de teljesen megértem akibe ez belemart. Aki később, pláne napjainkban használja, az vegytiszta bántásként használja, utalva egy olyan körülményre, ami visszavezethető arra, hogy egy nő szerelmes lesz... Szóval igen, ez a meglátásom, és ezért vinném bele tudatosan a gyereket olyan helyzetbe ahol keményedhet a kis pszichéjének a burka. Mivel ennek alapvetően nincs valódi bántó hatása, nincs semmi jelentősége, ezért kockázat nélkül mégis valós helyzetben lehet megmutatni a rossz szándékot és gyakorolni az efféle emberekkel való bánást.
2022. márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

Csak vallásos közegben néznek le ezért, de ott sem mindenki.

Annak idején a katolikus pap nem volt hajlandó megkeresztelni, mert édesanyám nem házasodott meg (ergo leányanya), én meg zabigyerek vagyok és bűnben születtem.

Illetve egy református gyülekezetben is kinéztek minket ezért, de az konkrétan egy beltenyészet volt, azon kívül, hogy rosszul esett, nem érdekelt a véleményük.

Ezen a két helyen kívül viszont még vallásos közegben sem szóltak meg engem, vagy édesanyámat ezért.

...persze a vallásból egy életre kiábrándultam.

"Apámmal" sosem találkoztam, még gyt-t sem fizetett.


21F

2022. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!