Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem engednek egyedül vezetni,...

Nem engednek egyedül vezetni, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és már több mint fél éve megszereztem a jogsit (tavaly tavasz), de a szüleim még a mai napig nem engednek egyedül vezetni.

Természetesen nem azt akarom, hogy minden nap járhassak kocsival mindenhova, csak tényleg, hogy ha valamiért be kéne mennem az amúgy nem olyan nagy városba, akkor hadd menjek egyedül. (pl. moziba vagy hasonlók)

A szüleim nyilván féltenek, én ezt meg is értem, de az a helyzet, hogy kezdem úgy érezni, mintha az egész jogosítványszerzés teljesen felesleges lett volna. Csak úgy engednek vezetni, ha valamelyiikőjük mellettem ül, ami elég ritka, mivel reggel "sietni kell", délután meg nem együtt jövünk haza. De mindig csak azt mondják, hogy kell a rutin. Nyáron egész sokat vezettem, de ősz óta kétlem, hogy vezettem volna 100-200 km-nél többet. És így nem tudok rutint szerezni.

Azt mondják, hogy ügyes vagyok, mindig megdicsérnek, de hát nem látom az eredményét. Azzal tisztában vagyok, hogy az elején volt néhány nagyon apró hibám, de már azt is "kijavítottam", ami miatt még kevésbé értem az egészet.

Hiába próbáltam megbeszélni, a válasz (úgy is, hogy észérvekkel próbálkoztam) nem volt. De ha megkérdeztem, hogy nagyjából mikor számíthatok arra, hogy elmehetek valahova egyedül, akkor is csak annyit mondtak, hogy még nem. :(


Tudom, hogy nem olyan életbevágó ez a dolog, de mégis bánt.


2022. jan. 26. 19:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

A jogosítvány feltételezi, hogy tudsz egyedül vezetni.

Vagy szerintük ők jobban értenek ennek megállapításához, mint a vizsgáztatód?

2022. jan. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
2001-ben szereztem jogosítványt (17 évesen). Apámnak két kocsija volt: egy kocka Lada és egy vadonatúj Ford Mondeo. A Ladát bármikor vezethettem, a Fordot viszont eleinte soha. Azt mondta apám, hogy ha majd megtanulom vezetni a Ladát, akkor vezethetem a Fordot is. Bevallom, először küzdöttem vele, mivel olyan kocsival tanultam vezetni, amiben volt szervokormány, ABS és egyesben elment gáz nélkül csak kuplung emelésével. Na a Lada nem ilyen volt. Amikor apám látta, hogy jól boldogulok a Ladával, akkor már vihettem a Mondeot is.
2022. jan. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Hát azért ez így szerintem nem túl "egészséges" és megértem, hogy bánt. Én 21 évesen szereztem a jogsit, de soha nem akartak a szüleim kísérgetni, feltételezték, hogy azért kaptam a jogsit mert tudok vezetni. Természetesen mindig elmondták, hogy lassan, körültekintően vezessek, de ez alap volt akkor is és most is.


Nem tudom mi lenne itt a jó tanács, de lehet, hogy egy kicsit úgymond a sarkadra kellene állnod, és nem rájuk hagyni, hogy annyival lerázzanak, hogy "majd". Ha tényleg van valami konkrét oka, vagy valami konkrét félelmük ami miatt nem engednek vezetni, akkor mondják el azt, és beszéljétek meg. De ez így szerintem ebben a formában nem vezet sehova.

2022. jan. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Elég furcsa a helyzet. Nem igazán értem, hogy mi a szüleid szándéka ezzel. Oké, persze, az elején nyilván meg akartak bizonyosodni róla, hogy normálisan vezetsz mielőtt odaadjáka kocsit. Ez nálam is úgy volt, párszor apa eljött velem, látta, hogy nem balf.sz módjára megyek, aztán a "kisautót" onnantól kezdve vihattem, ha ők nem használták. A nagyobb dízeleset nem, mert mi lesz, ha összetörik. Ezt nem értettem, de mindegy, eleve nem szerettem azt vezetni soha sem, mert gyenge és magasan fog a kuplungja. De ez így teljesen jól működött addig, amíg nem végeztem egyetemen, el nem kezdtem teljes munakaidőben dolgozni és nem vettem magamnak kocsit. Szóval számomra tényleg nehezen érthető, hogy mivel jobb fél év után, ha melletted ülnek, de ahogy bemutattam, sajnos számolni kell vele, hogy vannak ilyen logikátlan "mert csak " dolgok, amiken nehéz változtatni. Én azért próbálkoznék a helyedben, ha nincs kilátásban, hogy a közeljövőben megengedhess magadnak egy saját kocsit.
2022. jan. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Én 17 évesen szereztem és már gimi eleje óta egyetemre készültem (ezt csak azért írom, mert addigra már régóta ismert tény volt, hogy 19 évesen elköltözök). Az én szüleim is ilyen bullshitekkel jöttek, hogy csak akkor vezethetek, ha mellettem ülnek, de ha együtt mentünk valahova akkor mindig most pont nem.. . Mert veszélyes az út, esik az eső, sietünk blabla. Aztán a többedik ilyen után mondtam, hogy ja ez így tök jó, mert nemsoká elköltözök, onnan két út van. Vagy rögtön lesz ott autóm vagy autó amit használhatok, egy idegen városban és akkor kezdek el gyakorolni idegen autóval idegen terepen VAGY mire elvégzem au egyetemet és családot vállalok, akkor lesz autóm, az megint remek lenne ha akkor kezdenék rutint szerezni egy másik városban. Onnan engedték, hogy vezessek.

Mellékesen jegyzem meg, hogy aztán úgy alakult, hogy lett autóm az egyetem kezdetén, néha azzal jártam haza hétvégére. Ennek ellenére anyám még néha tett megjegyzést, ha családilag mentünk valahova, hogy ugyan miért vezetnék én. Akkor mindig visszakérdeztem, hogy ha egyedül eljarok x úton y és z város között, akkor a családdal együtt nem vezethetek?! Aztán végül csak belement mindig...

2022. jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Én sem értem, erre mi szükség van. Az elején megértem, hogy meg akartak bizonyosodni ők is arról, hogy hogy vezetsz, bízhatnak e benned, rád bízhatják e a kocsijukat. Viszont, mivel sikerült a vizsga, ezért feltételezhető, hogy tudsz vezetni, az oktatók nem engednek át olyat. ( Bár néha akikkel találkozom az úton, nem vagyok teljesen biztos ebben). A szüleid az ég világon nem tudnak segíteni már, megmenteni senki nem tud, egyedül a te kezedben van a kormány.
2022. jan. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Féltenek gondolom.
2022. jan. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én pontosan ezért nem vezetek. 18 évesen szereztem meg a jogosítványomat és a szüleim nem engedtek egyedül autóba ülni. Csak úgy vezethettem, ha egyikük beült mellém, sőt az elején ragaszkodtak ahhoz is, hogy előbb menjünk ki a tanpályára és mindent ismételjünk át újra az alapoktól. Az egy dolog, hogy nagyon ritkán értek rá és csak egy-egy alkalommal tudtam vezetni az autónkat (mert ők is mindig siettek, most nem jó, most egyedül akar menni stb.), de nagyjából mindenbe belekötöttek, amit csináltam…. Nem mondom, hogy tökéletesen vezettem, mert nyilván akkor kaptam a jogosítványomat, nem volt még rutinom stb., de a szüleim tényleg a legapróbb hibákat is felnagyították, fél órán át tudtak papolni miatta, kiabáltak és sokszor olyan dolgok miatt csesztek le, ami valójában nem is hiba csak ők x év után már másképp csinálják, gyakorlatilag szokás kérdése. Én azt gondolom, hogy nem kaptam volna jogosítványt, ha nem lehetett volna az utakra engedni… ők nem így gondolták. Így egyrészt a gyakorlás hiánya miatt, másrészt a reakcióik, hozzáállásuk stb. miatt nekem teljesen elment a kedvem az egésztől és azóta nem vezettem egyszer sem. Ennek már lassan 5 éve. Holott természetesen sokszor nekem is sokkal praktikusabb és kényelmesebb, gyorsabb lenne autóval közlekedni, de ilyen áron én nem ülök autóba, mert inkább csak ront a helyzeten minden szempontból. Úgyhogy amíg nem lesz pénzem egy saját autóra, addig nem vezetek. Sajnos ennyit sikerült elérniük ezzel.
2022. jan. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem nincs ezzel gond. Ha lesz saját autód, azt akkor vezeted, és oda, ahova akarod. Addig maradnak a szüleid feltételei.
2022. jan. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok és azt még hozzá szeretném tenni, ha esetleg nem lett volna egyértelmű, hogy ennek azért komoly hátulütője van. Egyrészt ezáltal elbizonytalanítottak, elvették a kedvem a vezetéstől, kudarcélmény kudarcélmény hátán stb., ami csak szorongást váltott ki belőlem. Sosem féltem a vezetéstől és nem voltak ilyen problémáim, de ezen alkalmak után már gyomorgörccsel ültem be a kormány mögé, mert tudtam úgyis le fogják ordítani a fejemet és majd azt kell hallgatnom, hogy miért nem kellett volna vizsgára bocsátani, hogyan kaphattam jogosítványt és így tovább. Valamint így nem tudtam gyakorolni és azóta egyetlen egyszer sem vezettem. Magyarul így semmi hasznát nem tudom venni a jogosítványomnak, ennyi kihagyás után nagyjából úgy ülnék be egy autóba mint aki először lát kéziféket... Ha valaha arra adnám a fejemet, hogy újból vezessek, akkor újból órákat kellene vennem, ami idő és nagyon sok pénz is.
2022. jan. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!