Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim hozzáállásához...

A szüleim hozzáállásához vezethető vissza a nulla önbizalmam?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom a szüleim másokkal mindig elnézőbbek voltak, mint velem. Folyamatosan úgy állítják be az eseményeket, mintha én lennék mindig a negatív szereplő, aki elront mindent. Legutóbb történt, hogy az egyik unokatestvéremnek születésnapja volt és én kategorikusan kijelentettem, hogy nem köszöntöm meg, mert ő évek óta sz.rik a fejemre, annyit nem bírt egyszer sem írni, hogy isten éltessen. Erre jön a nagy okosság a szülők részéről, hogy én mindig mindenkit leépítek magam körül és amúgy is nekem is biztos “jól” esne, ha az unokatestvérem nem köszöntene meg. Mondtam, hogy igen, pont ez a problémám, hogy ő se köszönt engem, de ezt se értették meg, én vagyok a rossz.

Következő eset, távoli rokonnak összejött egy párkapcsolat és anyukám ódákat zengett vendégségben róla, hogy egy ilyen szép lány, mint a rokon hogy is nem talált eddig párt, meg milyen gyönyörű. Ezzel szemben nekem olyanokat hajtogat, hogy nézzek már magamra, meg örüljek, ha majd valaki szóba áll velem.

Másokra olyan büszkék tudnak lenni a szüleik, engem meg mindig alábecsülnek, aminek úgy érzem meg is van az eredménye, mert nagyjából dupla nulla az önbizalmam, sosem érzem azt, hogy elég lennék vagy elég lenne az, amit csinálok. Szinte sóvárgok azután, hogy valaki őszintén megdicsérjen engem, de ha meg is esik, akkor sem hiszem el igazán, hogy engem tényleg meg lehet őszintén dicsérni. Mit gondoltok?

/Azt azért hozzáfűzném még, hogy egy teljesen normális ember vagyok, nem valami lezüllött, akire emiatt mérgesek a szülei/ Mindig az ért valamit, amit más csinált, amit én csináltam, az olyan természetes volt.



2022. márc. 14. 21:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem: miért nem mondod meg nekik te is a véleményed?

Például hogy szar emberek. Miért csak tűrsz és miért nem véded meg magad?

2022. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Már megmondtam szépen kulturáltan, hogy mit érzek és én vagyok lehurrogva meg leb..va, hogy milyen hálátlan gyerekük vagyok és hagyjam békén őket.
2022. márc. 14. 22:12
 3/24 anonim ***** válasza:
54%

Hany eves vagy?

Ezek a tenyezok kozrejatszhatnak igen, de nem takarozhatsz ezzel eleted vegeig. Tessek szepen elfogadni, hogy te egy onallo ember vagy, aki csakis sajat magaert felelos. Menj el pszichologushoz meg tessek onfejleszteni es nem a szulokre mutogatni meg majd kesobb is.

2022. márc. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem tervezem önsajnálatba fulladva leélni az életemet, csak úgy gondolom egy problémát úgy lehet megoldani, ha először megértem, hogy honnan ered, milyen tényezőket kell kiiktatni az életemből.
2022. márc. 14. 22:29
 5/24 anonim ***** válasza:
22%
Jaaaa!!
2022. márc. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
21%
Ebből az esetben inkább pszichiátert keress, ne pedig itt választ. Nem tudod leszarni és elengedni ezeket a dolgokat.
2022. márc. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
98%

Olyan mintha az én gyerekkori énem írta volna ezt a kérdést. Pontosan emiatt nincs önbizalmad. A jó hír, hogy ezt már tudod, nekem 30 év kellett ehhez, hogy ezt ki tudjam mondani. Sosem kaptam dicséretet, mindig csak kritizáltak, és sajnos mással és magammal szemben is ez lett a "szeretet nyelvem".

Egy pszichológus tud segíteni, de mondom a tény, hogy ezt tudod nagyon nagy dolog.

2022. márc. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
6, ez nem úgy megy hogy leszarod mas mit mond, főleg ha ez a működés vesz körül amióta születtél. Inkább ne írj semmit, fogalmad sincs miről van szó.
2022. márc. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%
Költözz el otthonról, ha már legalább 18 vagy. Vagy kollégiumba. Az nem segít rajtad, ha a szüleid hibáztatod. A szülő - gyerek viszony nem mindig könnyű téma. Ha nem tudod elérni, hogy számodra elfogadhatóan, nem leértékelően bánjanak veled, akkor költözz el. A független élet és az önellátás segíteni fog megfelelő önbizalom kialakításában.
2022. márc. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
4%

Ha 18 alatt vagy akkor ez valszeg a szokásos tinédzser kori lázadás. A tinédzser kori lázadás alapja hogy a gyereket már hosszú ideje eltartják és nem ad cserébe semmit, vagy a szülők nem fogadnak el semmit. Ez egy idő után teher még akkor is ha a tinédzser azt mondja hogy tartoztak ezzel neki.

Úgy tudod enyhíteni ezt, hogy segítesz nekik. Kitakarítasz otthon, megkérdezed mire van szükségük. És a kapcsolatotok javulni fog, és jobban fogod érezni magad. És jobban fognak tisztelni.

2022. márc. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!