Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túl reagálom vagy a szüleim...

Túl reagálom vagy a szüleim tényleg toxikusak?

Figyelt kérdés

Majdnem 30 éves vagyok és úgy érzem hogy még mindig kontroll alatt akarnak tartani. Elköltöztem otthonról pár éve, azóta ami a jelenlegi városbéli dolgaimmal kapcsolatos - aziránt sose érdeklődnek. Amíg otthon vidéken éltem akkor dicsérgettek stb ,- de most ami ide köthető az mind csak rossz lehet. Apám kiköveteli hogy menjek el szavazni velük, utazzak haza emiatt kötelező, elvakult ......párt támogató az egész család. Anyagilag támogattak már párszor tehát hálás vagyok meg igyekszem nem össze veszni velük. Van egy párom őt is lenézik a foglalkozása miatt és mindig csúfolják ( nyomorúságos életünk lesz együtt) pedig a párom alapjáraton egy kedves és aranyos fiú. És ha nincs benne ambíció mondjuk? Akkor már így kell viszonyulni hozzá meg zsarolni hogy nyaralásra nem hozhatom el magammal hanem menjek el velük hárman ( 30 évesen) ?! Mitől jobb emberek ők?

Vagy én látom teljesen rosszul a dolgokat?


2022. márc. 16. 16:28
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
100%
Én még fiatalabb vagyok de én is hasonlóan érzek bár engem máshogy tartanak kontroll alatt. De szerintem pl, hogy te kire szavazol ahhoz semmi közük. Nagyon sok szülőnél látom azt, hogy a szülő-gyermek viszonyt úgy élik meg hogy mivel ők felneveltek meg adtak pénzt meg elküldtek iskolába stb ezért nekik valami megdönthetetlen joguk van a gyermekük életét befolyásolni... Ami egy darabig oké igen van joguk de szerintem miután valaki megüti a huszonéves kort el kéne kezdeni nem beleszólni a dolgokba. Nem azt mondom hogy szarjanak le, vagy ne segítsenek ha épp úgy van de pl ne várják el hogy amiért adtak például pénzt azért te vakon beállj mögéjük. Az hogy szimpatikus e a párod nekik vagy sem az meg igazából sokszor 50-50 de a foglalkozása miatt lenézni valaki az is elárul valamit az emberről de nem az én dolgom ítélkezni. Ha engem zsarolnának a nyaralással akkor mondanám hogy jó menjetek ketten aztán majd én meg a párom elmegyünk kettesben. Lehet anyagilag nehezebb lesz sőőt biztos. De én is elmentem barátaimmal Törökországba és dolgoztam érte 1 nyarat vendéglátásban hogy meg tudjam engedni magamnak. Én a helyedben tuti leülnék velük beszélni kicsit hogy 1-2 dolgot tegyetek tisztába.
2022. márc. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Odüsszeusz92 ***** válasza:
87%
Ez alapján nem biztos hogy toxikusak, de az biztos hogy nem akarnak szabadon engedni téged.
2022. márc. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
0%

Szüleid nem rosszak s te sem vagy rossz.

Egyszerűen nem tudjátok egymás döntését elfogadni, van ez így!!

(MERT NEM ÉRTITEK MEG EGYMÁST ÁLLÁSPONTJÁT)!

Ebben az esetben az a megoldás, hogy BESZÉLGETTEK megismeritek egymás álláspontjait és fontolóra veszi mind a két fél: szüleid/ te, hogy miben van igaza és miben nincs igaza ebben vagy abban a érveiben, aztán ellehet dönteni, hogy kinek van igaza.

Amíg ez nem történik meg addig csak ilyen kis játszmások lesznek szüleid és te közötted addig amíg meg nem utáljátok egymást, egy ilyen apróságon, hogy ki a pasid 30 évesen... LOL: RÖHEJ!!


lehet a szüleid 5x annyi élettapasztalattal rendelkeznek és jobb ember ismerők mint te, de szerintem te ezzel sem vagy tisztában.


MINDENNEK VAN OKA(szüleid ellenségeskedésének), AZOKAT KELL MEGTUDNI = MEGÉRTENI és adott esetben szüleidre hallgatni vagy a SAJÁT ÁLLÁSPONTODAT ütköztetni a szüleidével.


Sok esetben az idősebb emberek töredék idő alatt felismerik az élethelyzeteket, embereket a fiatalabbaknál, s miért is?

- mert sokkal többször találkoztak vele; emberrel, helyzettel, ...



>>> Fel kell nőni, az, hogy 30 éves vagy semmit nem jelent, annál nagyobb gond, hogy itt tartasz...

2022. márc. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Beszélni nem lehet velük sajnos. Ha van egy elképzelés amihez foggal körömmel ragaszkodnak abból nem engednek. Volt egyszer hogy szembe szálltam velük és elmondtam a véleményem arról hogy az imádott pártjuk egy nagy rakás sz*r és kb kidobtak majdnem a házból.

Egy példa: nővérem ott él a közelükbe , őt kérdezgetik hogy jaj nyáron hova mennek nyaralni a családdal stb, én a párommal egy egzotikus országba megyek amire rosszallóan csóválták a fejüket mondván "persze szórjátok csak a pénzt ház meg sose lesz." Persze meg se kérdezték hogy megyünk-e valahová természetesen.

Idézek tőlük: A munkahelyem is egy SZ*R mert liberális hülye városi majmok befolyásolnak engem, bezzeg a nővérem aki a Lidl-ben dolgozik pénztárban vidéken ő az atyaúristen.(Nem bántásból írom ezt, nyilván nincs gondom azokkal akik ott dolgoznak.)

Az a baj hogy a világképük MEGINGATHATATLAN. Az nem számít hogy a párom rendes, tisztelettudó volt velük mindig is .

2022. márc. 16. 17:13
 5/37 A kérdező kommentje:
"Itt tartasz.." Mert ez az én hibám? Az hogy felköltöztem egyedül egy városba ahol kiépítettem magamnak egy saját életet, az átlagnál magasabb fizetéssel? (Nem hencegésből írom ezt.)
2022. márc. 16. 17:16
 6/37 anonim ***** válasza:
2%

Veled van a baj!

Aki lenézi a saját nővérét is aki LIDL -ben pénztáros.

Mintha nem lenen szükség LIDL pénztárosra, Jézusom, nagyon sötét ember alatti szinten vagy!!!


Az olyan emberekből lesz(lehet) valaki aki végig járja a szamár létrát a leggagyibb munkától a legmagasabb beosztásig.

Senki nem úgy születik, hogy a Mercedes Benz vezérigazgatója.


Érik az ember. Nővéred ott tart, gondolom. Lassabb tempóban él videéken, lehet neki nem is kell magasabb beosztás mint a LIDL -ös munkahely.

Azért azt is valljuk meg, hogy az ilyen jellegű munkának is van sok sok előnye, pld: nincs felelősség, könnyű, közel van a lakásához, ismerős a szakma, szereti a szolgálatot amit teljesít...


Magadban keresd a hibát, ne a világot szidjad amit nem is értesz!

2022. márc. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
94%
3-as, abban tévedsz, hogyha azt hiszed, hogy a kedves szülei meg akarják ismerni a Kérdező álláspontját.Dehogy akarják! Dirigálni akarnak. Az a baj,hogy konfrontálódás nélkül ez így marad, míg meg nem halnak. Igen, sajna keményen NEM-et kell mondani nekik, ezt meg kell tanulnod, bármilyen nehéznek tűnik is.(lemenni szavazni??? sajnálom apu, ez NEM fog menni.Nyaralás? Sajnálom NEM fogok a párom nélkül sehova utazni.stb.)
2022. márc. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

6! nem láttad, hogymit írt a LIDL-ben dolgozókról a kérdező? Szelektív a látásod?

" (Nem bántásból írom ezt, nyilván nincs gondom azokkal akik ott dolgoznak.)"

2022. márc. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
0%

#7 válaszoló neked értékrendbeli zavarod van azaz abban szenvedsz.


ha egy családnak volt 30 éven keresztül családi nyaralásuk akkor fura, hogy a lányuk a családi nyaralásra elakar valaki olyat hívni akit feltehetően a szülök a projekciójukon keresztül ismernek: látásból...

Az, hogy a szülőknek nem szimpatikus a lány választottja az azért elég gyakori, erre a problémára nem az a megoldás, hogy a szüleim akarata ellenére elhozom a kanmajmomat vagy az, hogy a 30 éven keresztül tartó családi nyaralást kihagyom... sokkal inkább az lenne a megoldás, hogy KÖZÖSEN leülnek és megismerik egymás szaros észrevételeit és úgy könnyebb megérteni, hogy a szülőknek miért nem tetszik és a lányuk miért akar olyan kanmajommal együtt lenni akivel tönkre vágja a saját családi kötelékét.



Menj el szavazni az idő alatt is tudsz beszélni apáddal kérdezgesd, hogy mi a baja a kanmajmoddal HALLGASD MEG! Aztán ha semmi nyomosabb érve nincs akkor kérd meg, hogy találkozzon vele és beszélgessetek hármasban, vagy grilleztek vagy sportoljatok együtt vagy csak nézzétek a csillagokat, kiránduljatok, sétáljatok...

2022. márc. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Mivel gondolom máe saját életed van, el tudod tartani magad, így azt mondom h udvariasan kozold, h bocs más dolgom van, nem érek rá leutazni. A nyaralást meg oldják meg 2 en... Esetleg ha nem egy időben van akk elmehetsz külön velük is.. De csak ha van kedved.. Illemből ne!
2022. márc. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!