Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túl reagálom vagy a szüleim...

Túl reagálom vagy a szüleim tényleg toxikusak?

Figyelt kérdés

Majdnem 30 éves vagyok és úgy érzem hogy még mindig kontroll alatt akarnak tartani. Elköltöztem otthonról pár éve, azóta ami a jelenlegi városbéli dolgaimmal kapcsolatos - aziránt sose érdeklődnek. Amíg otthon vidéken éltem akkor dicsérgettek stb ,- de most ami ide köthető az mind csak rossz lehet. Apám kiköveteli hogy menjek el szavazni velük, utazzak haza emiatt kötelező, elvakult ......párt támogató az egész család. Anyagilag támogattak már párszor tehát hálás vagyok meg igyekszem nem össze veszni velük. Van egy párom őt is lenézik a foglalkozása miatt és mindig csúfolják ( nyomorúságos életünk lesz együtt) pedig a párom alapjáraton egy kedves és aranyos fiú. És ha nincs benne ambíció mondjuk? Akkor már így kell viszonyulni hozzá meg zsarolni hogy nyaralásra nem hozhatom el magammal hanem menjek el velük hárman ( 30 évesen) ?! Mitől jobb emberek ők?

Vagy én látom teljesen rosszul a dolgokat?


2022. márc. 16. 16:28
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
4%
Így csak átvered őket, te kis LIDL nővéres...
2022. márc. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
De miért kell személyeskedni? Normálisan sértő szó nélkül nem tudsz véleményt fogalmazni ? Másnak miért megy? Ideges vagy? Itt vezeted le a napi frusztrációdat?
2022. márc. 16. 18:02
 23/37 anonim ***** válasza:
12%

A kezedben a döntés.

Ha nem ellenkezel, akkor viszont ne picsogj nyilvánosan. Ennyi.

2022. márc. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
80%

a kérdező a szüleire vetíti saját magát...


Igazán "kedves" toxikus priviket írogat...

LOL

2022. márc. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
64%

Rám is rám írt azután lettem, kicsit belemenősebb, személyeskedőbb.

Igazán kifinomult intellektusa/ érzelmi világa van privátban. Itt meg a közösben játssza a jóindulatú értesületlen jánykát, akinek a világon a legnagyobb baja, hogy a apucikamucika nem fogadja el a szíve választottját...aki érzését ismeri, s vele az élet könnybe s nem nehezebb, s miden gond okozója EREDENDŐEN a szülei ellenszenve szüli a piciny manager asszonyságunk életecskéjében Bukaresten.

2022. márc. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Nos közel 30 évesen ideje lenne lelkileg és fizikailag is leválni.. Nálad ez még mindig nem történt meg.


Van egy határ mikor közölni kell a szülőkkel, hogy köszönöd, de képws vagy egyedül ia döntéseket hozni. Így ha teszem azt utasítanak,hogy már pedig szaladj haza szavazni, akkor meg kell mondani határozottan, hogy nem.


Párkapcsolat. Ez megint olyan dolog mikor az ember azt mondja, oké nyílván még határt szab a tini korú gyerekének, és igyekszik felkészíteni az életre, a helyes döntések elsajátitására stb. No de egy felnőtt önálló fiatalnak megszabni, megmondani kivel kezdjen, kivel nem.. Hát ez nonszensz.

Nem kedvelik. Na bumm. Nem is nekik kell.


Közel 30 évesen a szülőkkel nyaralni.. Hát finoman szólva is gáz..

2022. márc. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Igen írtam privátban hogy el lehet húzni a sértegető kontenteddel.

Hirtelen milyen érzékenyen érint ez , de mikor engem kellett sértegetni az bezzeg ment, azzal nem volt probléma :) Leírom itt is nyíltan hogy csak normális válaszokat várok amiket meg is kaptam értelmes emberektől , szóval menjél máshova fröcsögni köszönöm szépen .

2022. márc. 16. 18:53
 28/37 anonim ***** válasza:
37%

27: biztosan ismered a mondást: aki kiáll a sarokra, ne csodálkozzon, hogy minek nézik...

Ide lefordítva: ha kiírod az ajvékolásodat nyilvánosba, akkor viseld el a neked nemtetsző véleményeket is!

2022. márc. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
30%

Rendben van többet nem írok ide, csak akkor ha megkérsz!

Reméljük megoldódik a problémád.

2022. márc. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
11%
<3
2022. márc. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!