Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túl reagálom vagy a szüleim...

Túl reagálom vagy a szüleim tényleg toxikusak?

Figyelt kérdés

Majdnem 30 éves vagyok és úgy érzem hogy még mindig kontroll alatt akarnak tartani. Elköltöztem otthonról pár éve, azóta ami a jelenlegi városbéli dolgaimmal kapcsolatos - aziránt sose érdeklődnek. Amíg otthon vidéken éltem akkor dicsérgettek stb ,- de most ami ide köthető az mind csak rossz lehet. Apám kiköveteli hogy menjek el szavazni velük, utazzak haza emiatt kötelező, elvakult ......párt támogató az egész család. Anyagilag támogattak már párszor tehát hálás vagyok meg igyekszem nem össze veszni velük. Van egy párom őt is lenézik a foglalkozása miatt és mindig csúfolják ( nyomorúságos életünk lesz együtt) pedig a párom alapjáraton egy kedves és aranyos fiú. És ha nincs benne ambíció mondjuk? Akkor már így kell viszonyulni hozzá meg zsarolni hogy nyaralásra nem hozhatom el magammal hanem menjek el velük hárman ( 30 évesen) ?! Mitől jobb emberek ők?

Vagy én látom teljesen rosszul a dolgokat?


2022. márc. 16. 16:28
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
26%

Érzéketlen voltam veled. Bocsánat!

Remélem sikerül megoldani a szerelmeddel közösen ezt a problémát a szüleiddel.

Sajnos minden családban van ilyen vagy ki kell beszélni vagy nem összejárni.


Sok jó szexet kívánok nektek...

2022. márc. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
83%

Pedig az lesz a megoldás, hogy nem "haza" mégy szavazni, hanem átjelentkezel (asszem még meg tudod tenni), és ha jön telefonban a számonkérés, rájuk teszed a telefont. Ha otthon élőszóban megy a fitymálás, a fenyegetőzés, akkor egyszerűen úgy teszed be magad mögött az ajtót, hogy kiessen a tokjából.

Igenis, a szüleid tényleg toxikusak, ráádasul birtokolni akarnak téged.

Ennek pedig véget vetni csak egy komoly veszekedéssel (ereszd ki a hangodat, de amúgy rendesen), és azok után pedig a kapcsolatok (telefon, mail, messenger, élőszavas) határozatlan ideig történő nullára redukálása a megoldás.

Ha tovább megy a zaklatás, még a telefonszámuk letiltása, telefonszámcsere... stb is szóba jöhet.

Az ez egy érv nem érv, hogy "mert támogattak".

Igen, támogattak, de nem megvásároltak -mert nekem az jön le, ők ezt képzelik.

2022. márc. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer kéne nekik határozott nemet mondani.

Pár napig durcáznának, aztán minden a régiben menne tovább...

De a kérdező nem meri bevállalni a határozottságot.

2022. márc. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
veluk nyaralni, meg hozzajuk menni a szavazas miatt? DEHOGYIS. Szepen a paroddal toltsd az idod. Ennyi. Mond meg, hogy nem ersz ra, mert dolgozol, ha barmit akarnak toled, amit te nem akarsz.
2022. márc. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írtok egyébként és van benne igazság sajnos / nem sajnos ! Köszönöm !!!!
2022. márc. 16. 21:11
 36/37 anonim ***** válasza:
33%
Ha igaz is a dolog, nem a szülőkkel van a gond.
2022. márc. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
40%

Én 23! évesen leépítettem az ilyen családomat.


Te mire vársz még?

2022. márc. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!