Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túl reagálom vagy a szüleim...

Túl reagálom vagy a szüleim tényleg toxikusak?

Figyelt kérdés

Majdnem 30 éves vagyok és úgy érzem hogy még mindig kontroll alatt akarnak tartani. Elköltöztem otthonról pár éve, azóta ami a jelenlegi városbéli dolgaimmal kapcsolatos - aziránt sose érdeklődnek. Amíg otthon vidéken éltem akkor dicsérgettek stb ,- de most ami ide köthető az mind csak rossz lehet. Apám kiköveteli hogy menjek el szavazni velük, utazzak haza emiatt kötelező, elvakult ......párt támogató az egész család. Anyagilag támogattak már párszor tehát hálás vagyok meg igyekszem nem össze veszni velük. Van egy párom őt is lenézik a foglalkozása miatt és mindig csúfolják ( nyomorúságos életünk lesz együtt) pedig a párom alapjáraton egy kedves és aranyos fiú. És ha nincs benne ambíció mondjuk? Akkor már így kell viszonyulni hozzá meg zsarolni hogy nyaralásra nem hozhatom el magammal hanem menjek el velük hárman ( 30 évesen) ?! Mitől jobb emberek ők?

Vagy én látom teljesen rosszul a dolgokat?


2022. márc. 16. 16:28
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

"kanmajom" JÉZUSOM :D Te írtad gondolom az édes kis naív " üljetek le beszéljétek meg" elképzelést is. KANMAJOM EMBER :D A párom egy becsületes és normális fiú szóval az hogy Te LÁTATLANBAN ilyen kijelentéseket vagy képes tenni róla és rólam ( sötét ember alatti szint- édesem elkezdhetnék neked most regélni a végzettségeimről de nem teszem mert nem kell bizonygatnom Neked az égvilágon semmit) ez azért rólad nagyon sok mindent elárul.

Látom az olvasás elég nehezen megy, írtam hogy NEM BÁNTÁSBÓL fogalmaztam meg a LIDL-ről azt az egy mondatot.

Nézzétek a csillagokat, grillezetek - esküszöm mindjárt legördül egy könnycsepp az arcomon , annyira édes vagy ! :)

2022. márc. 16. 17:39
 12/37 anonim ***** válasza:
0%

#8 válaszoló az a burkolt lenézés egy formája;

- azzal kezdi, hogy NEM NÉZI LE, de azért alacsonyabb rendűnek gondolja/ állítja be a szövegében mert olyan kontextusban használja, s saját munkáját értékesebbnek véli... LOL: RÖHEJ!


Ez a csaj olyan sötét, hogy a szájában világít a Negro cukorka.

Ezt max az nem látja át aki még nála is értesületlenebb vagy ugyan ebben a kommunikációs problémában szenved 30 évesen...


Annyi esze nincs a csajnak 30 évesen, hogy a szüleire rákényszerítse.

A szavazásért cserébe, hogy ismerkedjenek meg a választottjával.

Ez így működik egy kapcsolatban, hogy adok kapok aztán fordítunk kapok adok... Külvilágban keresi a hibát a nálánál kétszer vagy többször idősebb emberekben! Bakker...Így a szép leélni az életet, jó mélyen a sötétség.

2022. márc. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha megteheted ne fogadj el tőlük pénzt, mert amíg anyagilag támogatnak, addig feljogosítva érzik magukat, hogy beleszóljanak az életedbe.

30 éves vagy, másoknak ebben a korban már saját gyerekük van. Vannak akik külföldön élnek, nem is látják a szüleik, hogy mit csinálnak. Eleve egy felnőtt embernek nem kötelessége részletesen kiteregetni az életét a szülei előtt. El lehet mondani egy két dolgot amit publikusnak gondolsz, de nem kell mindenbe belelátniuk. Így te adsz nekik teret arra, hogy bele tudjanak dolgokba kötni. Amiről nem tudnak, abba nem tudnak beleszólni.

A szavazáshoz meg semmi közük, te egy önálló választópolgár vagy, ebben a témában azt csinálsz amit akarsz. A #7 válaszolóval értek egyet. 30 éves korodra már meg kell tudni húzni a határaidat, és tudni kell nemet mondani a szülőknek. Szavazás, párkapcsolat, nyaralás stb. bármilyen témában. Te döntöd el hogy mi tartozik rájuk és mi nem.

A mi családunkban is szokott téma lenni a politika, de csak általános tájékozottsági szinten. Olyan soha elő nem fordulna, hogy a politika miatt bármelyik családtaggal veszekednénk. A család fontosabb, mint a pártok!

Kb 18 éves korom óta nem megyek sehová a szüleimmel, nehogy nyaralni, pedig nagyon jó a kapcsolatunk. A titok az, hogy tudok nemet mondani, és ők ezt elfogadják.

Meg kell tanulnod kezelni a szüleiddel kapcsolatos ilyen jellegű problémáidat, mert ha ezt tovább hagyod akkor egyre rosszabb lesz.

Olvasd el Susan Forward: Mérgező szülők című könyvét.

2022. márc. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Nem ismersz és ez alapján ilyen kijelentéseket teszel :) Ez alapján te vagy egy rendkívül primitív és buta ember úgy gondolom.

Ismerik már több éve nem szükséges megismerkedni. Az ember feltesz ismeretlenül egy kérdést és azért örülök neki hogy vannak még normális értékrenddel bíró emberek akik normál hangnemben válaszolnak személyeskedés nélkül.


Bocsánatot kérek hogy az hogy egy projekt managerként dolgozok ami miatt éveken át tanultam és güriztem előrébb valónak gondolom mint hogy beüljek a pénztárba mondjuk jövő hétfőtől.

2022. márc. 16. 17:43
 15/37 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm egyébként azoknak akik építő jellegű véleményt fogalmaztak meg a témával kapcsolatban! :)
2022. márc. 16. 17:47
 16/37 anonim ***** válasza:
0%

projekt managerként dolgozol, de az otthoni dolgaidat sem vagy képes megoldani 30 évesen, s mutogatsz a nővéredre aki vidéken a LILD -ben gülözik, hogy az milyen mááá és mégis ő a szüleid szerint a valaki, s nem te... Rajtad az sem segítene "ha egy fogad lenne és az is fájna"

mert akkor sem kérdenél segítséget... Biztos a fogászegyesület össze tagja EGYESÉVEL a hibásak azért mert neked fáj; azaz megoldatlan problémáid vannak a családodon belül.


LLort*<

2022. márc. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Meg tudnám oldani egy délután alatt, de nem akarok megbántani senkit mert szeretem a szüleimet is mindentől függetlenül.


De hiába magyarázom neked "LLort*<" Édes istenem :')

2022. márc. 16. 17:54
 18/37 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell ahhoz ismernelek, hogy a hozzád hasonlókból akiket ismerek abból kiindulva térképezzelek fel... ugyan ott tartasz 30 évesen ahol mások 18 -23 éves koruk között, csak te jól funkcionálsz ELMONDÁSOD szerint intellektuálisan, érzelmileg meg nem s ezért adódnak a magánéletedben problémák, bár ha jól funkcionálnál akkor nem lenne ránk szükség internet név és arc nélküli válaszaira, hogy megoldjuk az életedet és rámutassunk a életképtelenségedre. Na abba hagytam mert már kezdek sértő lenni, de hát, ezt hoztad ma ki belőlem...
2022. márc. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Ha életképtelen lennék akkor olyan lennék mint te és még írni se tudnék normálisan, szóval ezzel ne ijesztgess légyszi :')
2022. márc. 16. 17:59
 20/37 anonim ***** válasza:
4%

tanácstalanylány -nak:(kérdező)

Meg tudnám oldani egy délután alatt, de nem akarok megbántani senkit mert szeretem a szüleimet is mindentől függetlenül.


Úgy nem tudsz másokat szeretni ha másoknak akarsz megfelelni, te kis sötétség...Akkor szeretnéd a szüleidet, ha önmagadnak akarnál megfelelni, s nem nekik...

2022. márc. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!