Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudom elérni hogy...

Hogyan tudom elérni hogy feleségem önállóbb és talpraesettebb legyen?

Figyelt kérdés

Amióta összeházasodtunk, úgy érzem feleségem nem tudott teljesen elszakadni otthonról.

Mivel barátnői nincsenek, az édesanyja az egyetlen akivel mindent megtud beszélni. Anyósomat szeretem, tündéri asszony viszont úgy érzem hülye gyerekként kezeli a páromat, ő pedig fingani se mer nélküle.


Naponta többször is beszélnek, és feleségem állítja hogy nem oszt meg vele minden részletet (elhiszem) akkor is zavar hogy egy nyitott könyv az életünk anyósomék előtt.


Hogyan tudnám békességben megbeszélni vele, hogy kevesebbet beszéljen az édesanyjával (ilyet kérni szerintem olyan morbid..)?



2017. jan. 13. 14:46
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem zavart, mielött összeházasodtatok? Ugyanis ez tipikusan az a téma, amit még jóval elötte meg kellett volna beszélnetek.
2017. jan. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
92%

Együtt ide-oda, hátha megtetszink neki valami hobbi. Mivel gerinctelennek tűnhet rávenni valami hobbira ezért először is megbeszélve vele, hogy szerinted kicsit túl zárkózott és mit szólna ha ezt-azt kiprobalnatok.

Aztán ha kimozdul akkor hátha szerez közös érdeklődésű barátokat...

Kell ajánlani valami alternatívát ha valamit elszeretnél tőle venni..

2017. jan. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
30%

Nem morbid...csak tényleg nehéz belőle jól kijönni.

Ehhez már pszichológus kell szerintem, vagy amit a mésodik ajánlott, járjatok el táncolni stb., ismerkedjen új emberekkel.

2017. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:

Pszichológust kicsit erősnek érzem, annyira nem súlyos a helyzet, csak zavaró.

Az én édesanyám úgy van vele, hogy ott van a háttérben ha kell segítség, tanács, bármi egyéb de hagyja hogy saját magunk boldoguljunk.

Anyósom viszont úgy kezeli páromat, mintha még mindig náluk lakna. Nem abban bátorítja hogy önálló legyen, hanem segít neki elvégezni mindent.


("Ne halat adj az éhezőnek, hanem tanítsd meg halászni")

2017. jan. 13. 15:18
 5/58 anonim ***** válasza:
18%
Majdnem ideillő idióma a halas, de ott nem veszed el elotte a vacsoráját, igy az analógia kicsit sánta...
2017. jan. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
52%
Nem unatkozik? valami tanulmány? nyelvtanfolyam?
2017. jan. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
87%

Már bocsi, de előtte elszakadt? Nem egy papír miatt fog megszűnni anyukájával a kötelék.

Kösd le, menjetek baráti társaságba, szervezz programokat, de előtte is ilyen volt, szóval nem értem, mit vártál.

2017. jan. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
0%
Mond meg neku hogy ha bármi gondja van, beszélje meg veled, ne az anyukájával.
2017. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, nincs bizalomhiány köztem és párom közt emiatt, nem nélkülöz engem a kérdéseiben, minden döntést közösen hozunk meg, csak én furcsának tartom hogy egy felnőtt ember sok mindent megbeszél az édesanyjával és tanácsot vár tőle.


Kicsit úgy érzem, hogy szeret biztosra menni és fél a pofonoktól, a váratlan helyzetektől ezért kér tanácsot.

2017. jan. 13. 15:56
 10/58 A kérdező kommentje:
Azért is tettem fel ezt a kérdést, mert mazsolázgattam az itteni hasonló témákban, de legtöbbször azt láttam hogy a feleségek szoktak arra panaszkodni hogy a férj nem tud elszakadni. Itt ez fordítva van.
2017. jan. 13. 15:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!