Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek korán meghalt az...

Akinek korán meghalt az anyja, mondjuk 5-6 éves korában, abból milyen ember lesz felnőttkorára? Olyanok válaszára vagyok kiváncsi akik ezt tényleg átélték, vannak esetleg elmaradásaik az életben, vagy teljesen normális az életük?

Figyelt kérdés
Egy felnövő fiúra ez hogy hat ki, főleg erre vagyok elsősorban kiváncsi.

2022. márc. 21. 16:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

9es vagyok: Ez nagyon érdekes, van egy 5 évvel idősebb tesóm, aki 7 éves volt, mikor anyukám meghalt, és neki sincs. (Nyilván a tudatalatti benyelt mindent, elfojtás, stb.)

Nekem egy halvány emlékecske van, olyan álomszerű, arcot se látok, vagyis felidézni nem tudok, olyan emléktöredék ez, karácsony van (anyukám utolsó karácsonya, márciusban halt meg), ezt onnan tudom, hogy pisilni kéredzkedem, bilire ültet, és közben/vagy előtte villanyoltás helyett becsavar egy karácsonyi égőt. /hetvenes évek vége, soroskapcsolás:)/ És olyan biztonságot adó, szeretetteljes légkör vesz körül, amit azóta sem éreztem, és már nem is fogok. A múltat és a jelent jellemző szorongás szöges ellentéte, egy feloldódott állapot. Csak sejtem, vagy hiszem, hogy ez az anyám volt, és nem a mostoha, aki egyébként pár hónappal anyám halála után már meg is jelent az életünkben.

2022. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%

10-es vagyok.

Köszönöm, hogy megírtad. Akkor ez az élmény, hangulat és érzés az emléked biztosan. A szeretetteljes légkör, az érzés maga, mennyire meg tud ez maradni, mint emlékfoszlány...

Sajnálom, hogy így alakult Anyukád nélkül az életetek:(

A mostohát nem értem, hogy lehet egy kis kétévessel utálatos:((

2022. márc. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
3.: A párkapcsolat hiányát azért én nem tudnám be alapból elakadásnak, meg őszintén szólva az anyja hiányának sem. Vannak, akik nem is vágynak kapcsolatra.
2022. márc. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Egyszer mondták hogy az anyám se szeretett azért vagyok ilyen, és ö nevelt ilyenné, pedig nem is tudott nevelni...mert nem volt már olyan állapotban.

Defektes vagyok én is, agressziv, párkapcsolat nincs stb..nem tudom milyen lett volna ha ott van mikor kell.

2022. márc. 21. 21:19
 15/18 anonim ***** válasza:
86%
Manapság divat mindent a szülőkre fogni ami annyiban igaz, hogy sok mindent meghatároz a gyerekkor, de lassan mint valami mantrát ismételgetik az emberek, hogy ha rossz / nehéz volt a gyerekkorod, akkor kész, vége mindennek, lehúzhatod magad. Ez így hülyeség. Lehet változtatni, segítséget kérni, új minták szerint élni, stb. Nem egy embernek sikerült. Manapság azt érzem, mintha el is várnák az embertől, hogy süllyedjen el a múltban való merengésben és nyalogassa a sebeit.
2022. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés utána ki és hogy neveli.
2022. márc. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem halt meg anyám csak az egész életembe nem volt jelen

Teljesen normális átlag életem van

Nem szoktam pajzsnak magam elé emelni hogy nem voltak szüleim.

Mostanában divat minden rosszat ami felnött korba történik a gyerekkora kenni és a szülőket bünbaknak kikiáltani ahelyett hogy mindenki vállalná az életben a felelősséget a hibáiért.

2022. márc. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

#9 megsirattál a soraiddal

Hihetetlen,hogy egy nő így viselkedjen egy ennyire kicsi gyermekkel,remélem a sors visszab*sz neki.

Én ugyan nem gyerekként vesztettem el anyát,hanem egyetemista koromban,de így is borzasztóan megviselt.

Párkapcsolatot soha nem tudtam kialakítani,mert a szerelem helyett is mindig az anyai szeretet után vágyakoztam.

Olyan erős szeretetet pedig értelemszerűen senkitől nem kaphattam.

2022. márc. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!