Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy normális családban mennyi...

Egy normális családban mennyi pénzt illik hazaadnia a felnőttkorú, keresőképes gyereknek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 160 ezer forintot keresek havonta ebből 30-at fizetek számlára, és 30-at egyéb dolgokra.

50-et félreteszek, és a maradék 50-et úgy ahogy magamra költöm.(illetve fenntartom a kocsimat, és tankolom a munkába járáshoz)


Mindezt úgy,hogy az alkoholista apámmal élek, aki alkalmi munkákból él, nagyjából 60-70 ezret keres havonta, és saccperkábé 40-50-et iszik el belőle.

A lényeg,hogy ő mindig panaszkodik,hogy keveset adok haza, mert úgy véli,hogy nekem őt el kell tartanom öregkorára, hisz szerinte ez az élet rendje (55 éves).

Erre mindig csak azt tudom mondani,hogy nem én akartam őt, hanem ő engem, úgyhogy eszembe sincs "eltartani" őt.

Persze a legfőbb oka ennek az életmódja.

Aláírom,hogy nem sok ez a pénz, még a fizetésem fele sem, de ő nem ismeri azt,hogy pénzt félretenni.Ha van el kell költeni, mert mi értelme rajta ülni?Ez az ő életfelfogása.(ha meg beüt a szar akkor kuncsorogva kölcsönkérni bárkitől aki még ad)

Kérdésem,hogy egy normális családban ki mennyit ad haza a szüleinek, avagy mennyit adna akár az én keresetemből, ha nem alkoholra menne a pénz?


2017. nov. 24. 15:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Annyit illik hazaadani, amennyi a költségeidet fedezi.


A helyedben külön mennék, mert nem kötelességed eltartani apádat, és ha máshol élsz, kevesebb stresszelés van.


Egy szobát bérelni plusz rezsi nem kerül többe, és akkor nyugtod van.

2017. nov. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
6%
60 nem sok, hiszen ebből minimum 30 csak az élelmiszer részed. Ha soknak tartod, akkor bérelt albérletet, de hogy ennyiből nagyon nem fogod megúszni, az egész biztos
2017. nov. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
97%

Én olyan 25-30at szoktam, tehát a havi kiadás felét.

De mindenből külön veszek magamnak. Mosóport, mosogatószert, szivacsot, tusfürdőt, ruhaszárítót...amiből tudok abból sajátot veszek.

Nem kell eltartanod, felnőtt ember. Nem azért kell gyereket vállalni, hogy megvárjuk amíg felnő, aztán mehet a fszverés és vegzáljuk a kölykök, hogy aggyá pízt mer felneveltelek te hálátlan.... Az ilyennek belehúznám a fejébe a fazekat.

2017. nov. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
7%
Nem csak a költségeket illik fedezni, hanem a kellemetlenségeket is illik honorálni. Nálunk 65 ezer a havi pénz, amit le kell adni. Ebben benne a mosás, rendes főttkaja, rezsi. De tisztálkási szereket, kozmetikumokat magamnak veszem. RUházkodni magam fedezetéből stb.
2017. nov. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
67%

160 ezres fizetésből nem fog tudni albérletet fizetni, ez hülyeség.

110 ezer most egy lakás bérleti díja Pesten plusz a rezsi. Maximum egy kis lyukat tudna bérelni, de az is több lenne mint 60, jóval. A spórolásnak ezzel annyi.

Az emberek olyan könnyen odavágják ezt az albérlet dolgot, mintha felfedeznék a kanálba a mélyedést, és ők lennének az elsők akiknek eszébe jut a megoldás. Amúgy meg gőzük sincs róla mennyibe kerül.

És nem azt kell válaszolni erre, hogy akkor menjen harmadmagával. Vannak 30asok is, akik nem akarnak valami agyament 19 évessel nyomorogni egy szobában és a hülyeségeit hallgatni.

2017. nov. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
48%

4es.


Ez egyértelmű, hogy magadnak veszed a ruhát és egyéb dolgokat, ez maximum 10 évesen nem egyértelmű...

2017. nov. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
55%
Direkt azért írtam, hoyg egy szobát béreljen - akkor ugyanott van, mint most az apjával, csak nyugodtabban.
2017. nov. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Igazából én jól érzem magam ebben a házban, és itt is akarok lakni, amíg el nem patkol ez az alkoholista (durva, de a végtelenségig sorolhatnám,hogy miért beszélek így róla)

Most meg úgy vagyok vele,hogy legalább van egy "házam", minden ráköltött pénzzel jobbá tehetem, míg egy albérletre akár 60-at elkölteni nem befektetés, nem fog kifizetődni.


Apámnak az elmúlt 1 évben 4 különböző betegsége alakult ki, nem lesz sokéig köztünk ha így folytatja (és így fogja).

2017. nov. 24. 16:17
 9/37 anonim ***** válasza:
29%
Miért utolsó, a lakotarsak biztosan tökéletesek lesznek?
2017. nov. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
17%

Milyen számlára fizetsz 30-at?


Az kellemetlen, hogy apád alkoholista, de mégiscsak az ő lakásában élsz, és ha ő nem lenne, te nem tudnál félretenni semennyit, mert egy saját albérlet nem jönne ki ennyiből.


Jogos, ha nem akarsz neki adni, mert attól félsz, hogy elissza, de azért képmutató ne legyél. Apád nélkül semmit nem tudnál félretenni 1, 2 egy hónapban 30 ezret elkajálni meg a számlákon kívül 50 rugót eltapsolni azért elég szép költekezés egy főnek. Tulajdonképpen több pénzt cseszel el, mint apukád, csak te másra.

2017. nov. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!