Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan rendezzem végre magamba...

Hogyan rendezzem végre magamban hogy apámat sose érdekeltem és nem is fogom?

Figyelt kérdés

Akkor váltak el anyaval amikor én 5 éves voltam, húgom azelőtt 1 évvel született, már akkor is voltak problemaik és anya többször is beadta a valopert de valamiért csak akkor váltak el igazán, az ok a megcsalas volt, apukám akkor költözött nemetorszagba egy erole léptetes miatt. Mikor elment utána évekig nem keresett minket, pedig volt itthon többször is, sose érdeklődött irántunk, sose törődött velünk. Pénzt küldött nekünk, meg fizette a gyerektartqst és ennyi. 4 évvel ezelőtt muszáj volt felhivnom egy éjszaka, mert valahol aludnom kellett és haza nem mehettem (hosszú sztori és rossz emlékek is kötnek hozza) ertem is jott, akkor nala aludtam, megkertem hogy ne szóljon erről anyanak, hogy mi volt, persze megtette. Azóta kisebb nagyobb kihagyasokkal beszélünk, de sose érdeklődik irántam, sose kerdezoskodik se semmi, nem erdekelem egyszerűen, húgom meg ennyire se. Idén leszek 19 éves, és megvan mindenem, tényleg nincs szükségem a penzere se semmijere, de mégis nem tudom elfogadni a tényt hogy ez nem fog megvaltozni, sose.


Apam nagyon befolyásos ember, nagyon okos, és nagyon sokat dolgozik, és a fiatal nők bomlanak utána. Persze anyukamrol is elmondhatato ugyanez.


Tanácsok esetleg?



2022. márc. 22. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Tulsidast (1532-1623) mindkét szülője elhagyta, egy szerzetes nevelte fel. Ma a középkori India egyik legnagyobb költőjének tartják. Számtalan hasonló eset volt a történelemben, érdemes lenne ilyen példákat megvizsgálnod. Talán belőled is egy világhíresség lesz egy napon...
2022. márc. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Shaddark ***** válasza:
68%

A spirituálisok, de mostanában már a pszicho mókusok is, un. "családállítás" módszer használnak erre a problémára.

Én nem hiszek aurákban meg ilyesmikben, de azt tapasztaltam, hogy működik. Sok hasonlóról beszámoltak ismerősök és mindegyik fel tudta oldani magában a hasonló problémákat.


És a hosszú megoldás a szakember segítsége. De ez eltart és drága. Így erősnek hangozhat a javaslatom - végül is semmi komolyabb bajod nincs - de ez sok területen kihathat majd az életedre, érdemes foglalkozni vele szerintem.

Ha apukád elhalálozik majd egyszer, akkor sokkal nehezebb lesz.

2022. márc. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Tartsd tiszteletben a másik ember döntését. Nekem ez a filozófia segített. Az ilyen "nem kellek" szituációban gondolkozz úgy, hogy te vagy aki nem érdeklődik egy ember iránt, mindegy miért, idegesít, taszít, nem érzel szeretetet, égő, stb., szóval te nem szeretnél az illetőről nagyon tudni se. Erre ő ezt nem fogadja el, te hogyan állnál az ügyhöz? Beengednéd az életedbe, mert ő ott akar lenni és ezért az nem számít, hogy te nem akarod őt? Nonszensz még olvasni is, nem? Meg sem kell indokolnod, ha valakit nem tudsz szeretni. Szóval ilyen ösvényen elindulva fogadd el, tartsd tiszteletben a másik (most apád) döntését, hogy nem igényel téged. Esetleg gondold át miért ragaszkodsz ehhez a kvázi idegen emberhez? Mit szeretnél kapni tőle, és pont tőle? Nem tudjátok ott és úgy folytatni, mikor elment, nem ébredhetsz fel holnap reggel úgy, mintha az elmúlt 15 évet egy boldog család még boldogabb apa-lánya érzelmes, szoros kapcsolatában töltöttétek volna. Ez a rideg valóság, szomorú, de te egy kvázi idegen felnőtt, idős férfitól várod el, és magadtól is, pedig te sem tudnál e szerint a kép szerint viselkedni vele. Ha a befolyásos élete úgy érzed megillet téged is, akkor tisztázd ezt magadba és alakítsd úgy a kapcsolatot. Ha ő sok embert hozzásegített jó álláshoz, nagy pénzhez, semmi kivetni való nincs abban, hogy a lányával is ezt tegye. Keresd fel és kérj tőle ebben segítséget, vegyen maga mellé dolgozni, tanulj profilbavágó szakmát, idővel átveheted tőle a stafétát, erre van esély, ebből a szempontból igen, mégiscsak a lánya vagy. Aztán az is lehet, hogy szégyellné a fiatal nők előtt, hogy ilyen idős lánya van és a hiúsága előrébb való. Az értékrendjét azért megmutatja valamelyest, hogy két kisgyerekét faképnél hagyta és még az országból is lelépett. 1 éves csecsemő mellett félrejárni, nos azért ez valahol a legalja. S most idősebb korában sem óhajt kompenzálni.
2022. márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Szia! Nagyon megérintett az írásod. Nem amiatt, hogy a szüleid elváltak, mert az enyémek nem, hanem sajnos mi váltunk el a feleségemmel. Van 2 kisgyerekünk, 5 és 8 évesek. Sajnos 3 éve már, hogy nem élünk együtt. Na most veled nem tudok azonosulni, hanem inkább apukáddal.

Volt egy fél éves időszak, amikor egyáltalán nem hívtam fel őket, mert durva nézeteltérések alakultak ki köztem és az exfeleségem között.

Viszont azt el kell mondanom, hogy minden egyes nap eszembe jutottak és minden áldott nap felhívtam volna őket, de még sem tettem meg. Egyrészt gyakran voltam olyan állapotban, hogy nem volt pofám felhívni sem őket, másrészt pedig nem akartam tolakodó lenni velük.

Hogyan is fogalmazzak érthetően? Elváltunk, ez nem az én döntésem volt, de én is okozója vagyoka válásunknak. (nem csaltam én meg az exemet)

Nem tudhatom, hogy apud mit érzett, de leírhatom az én tapasztalataimat:

Szégyen, bűntudat voltak a gátló tényezők, ami miatt nem volt pofám talafonálni nekik.

Tudtam, hogy a gyerekek szeretnek engem és ők szerették volna, ha újra egymásra találunk, de ezt nem tudtam megadni nekik. Egy csatát vesztett fél voltam. Úgy hiszem, hogy talán apádat félreértetted.

Nézd, jelenleg én hívogatom őket telefonon, és őrülhettek, ha fél évente tudok velük találkozni, mert ők kiköltöztek Ausztiába. Az elmúlt 3 évben csupán egyetlen egyszer hívott fel az exem. Közölte velem, hogy a gyerekek boldogok nélkülem és nem hiányzom nekik. Persze ezt tudom, hogy nem igaz.

Minden alkalommal napokig kell győzködőm magam, hogy felhívjam őket. Tudom, hogy pár percnél többet nem tudunk telefonon beszélni, mert telefonon nem lehet kapcsolódni hozzájuk, mint személyesen. Nincs játék, nincs érintés és ez elég gáz. Aki nem éli át az elvált apa helyzetét, az el sem tudja képzelni, hogy milyen lelki gyötrelmeken megy át az ember.

Viszont remélem, ha az én gyerekeim a te korodban lesznek, azért felhívnak néha majd és nem mindig nekem kell telefonálnom, mert így azt érzem, hogy felesleges vagyok és jobb, ha nem zavarok be, nem háborgatom őket az életükben. Főleg, ha azt hallom, hogy minden jó és mindig minden rendben van, amióta külön élünk.

Én sem befolyásos, sem túl okos nem vagyok és sajnos a fiatal nők sem bomlanak utánam, mint apud után, pedig csak 34 éves vagyok. De úgy vélem, hogy édesapád talán csak nem akar belekavarni az életedbe. Nem tudom, érezteted vele, hogy szükséged lenne egy apára? Az apa apa marad akkor is, ha a gyereke már felnőtt. Talán csak annyi kellene, hogy felhívod őt és elmenjetek enni vagy inni valamit, beszélgetni. Tehát itt leírod, hogy szerinted apudat nem érdekled, de így nem fog kiderülni, hogy ez így van-e. Neked kell ezt megkérdezni tőle.

Abban viszont biztos vagyok, ha apádat nem érdekelted volna, akkor 4 évvel ezelőtt azt mondta volna az éjszaka közepén, hogy old meg gyerekem egyedül.

Remélem közelebb segítettelek a válaszhoz.

2022. márc. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Koszi! Nem tudom mit szeretnek tőle, sose volt apam igazából lehet az hiányzik ahogy latom a barátnőim milyen jo kapcsolatban vannak vele, anyukámnak most van barátja már lassan 2 éve, és ő nagyon szeret minket, mintha a saját gyerekei lennénk, tényleg mindent megad meg egyeltalqn nem önző, mi is nagyon szeretjük és mindig azt mondom ha kérdezik hogy apám helyett apam😅

Igazabol nálunk a családból rajta kívül mindenki orvos , orvisira járt, vagy közé van az egészségügyhöz, lásd anyukám gyógyszerész, nagyszüleim orvosok, nagynéném is orvos, illetve egyik unokatesom is azt tanul, de ők nem a szoros családi kör, így anyukám azt akarta hogy mi is orvosok legyünk vagy esetleg orvosira járjunk, de én már 7.be rajottem hogy gyűlölöm a kémiát és a bioszt is, így én majd matekbol meg franciabol fogok emeltezni es igy egyetemre jelentkezni, ezért szoba jöhetne ez is, mert apukám is ilyenbe dolgozik, de ahogy ragondolok arra az emberre, valahogy elfog az hogy nem lenne gusztusom nekem mellette dolgoznom.

Volt egy 23 éves barátnője egyébként (apam idén lesz 49) aki mindenkinél fontosabb volt, akkor pont beszéltem vele. Illetve egyszer a helyettese bejelolt facebookon, szóval a kollégái valamelyest biztos tudnak rolam.


O mindig több vasat tartott a tűzben, anno amikor anyukámmal osszejottek felesége volt(erről persze anyukám nem tudott, évekkel később derült ki) szóval ez számomra gusztustalan és visszataszító, anya ezeken kívül sose tiltotta hogy találkozzunk vagy beszélgessünk vele, azt mondta hogy tudja hogy csalódás fog okozni, de akkor ne neki mondjuk majd el, hugomat pedig egyeltalqn nem érdekli, ő szerintem nem is bankodik miatta. Szóval nem értem magamat se, megvan mindenem, állataim, jó jegyeim, barátom, hobbim nem egy ilyen idiota miatt kéne bankodnom, de néha ha látom másnak a kapcsolatot az apjával elfog a szomorúság

2022. márc. 22. 15:49
 6/10 A kérdező kommentje:

4-es: sajnálom, hogy így alakult a kapcsolatotok, megertem a te nezetedet is, de biztos vagyok benne, hogy jó ember lehetsz, ha mindennap is felhivnad őket, vagy beszelnel velük, sajnálom hogy alig tudtok találkozni, de szerintem a gyermekeid már annak is örülnék ha beszélsz velük, az ex felesegedet pedig nem értem, szerintem senkinek nem lenne joga beleronditani a gyerek helyzetébe, persze egy 5 meg egy 8 éves gyerek meg nem olyan önálló és tapasztalt mint mondjuk en, de el tudja dönteni valamennyire hogy érdekli e az apja vagy sem, vagy hogy van e kedve találkozni vele, vagy nem.


A kérdésedre a válasz, hogy én nem akarom magam sajnaltatni, de ebbe a kapcsolatba en vagyok aki egyeltalwn erőfeszítést is tesz hogy működjön. Ha én nem írok neki mondjuk akar fel évig ő egyszer se fogja megkerdezni hogy mivan velem, hogy vagyok.

Egy darabig ezt turtem de belefaradtam ebbe Olyan is volt mikor meg beszélő viszonyban voltunk, hogy sírva hívtam fel mert fontos lett volna, nem elég hogy nem vette fel de vissza se hivott, nem is irt, hogy fontos e még, stb. Bármi.


Elég messze laknak, céges autoja van, de sose jön el értem, mindig én vonatozok el oda ha nagy ritkán találkozunk is, általában unnepekkor, tehát szerintem ez is elmond mindent.


Igen, ő volt az első és utolsó választásom akkor, meg felhivhattam volna a mostmar ex barátomat de őt se mertem, szóval akkor tényleg nem tudtam volna mit csinálni, ez volt az elso és az utolsó jó cselekedete amikor azt éreztem hogy igenis fontos vagyok neki.

2022. márc. 22. 15:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen ember, hát kérdés megéri-e miatta bánkódni?
2022. márc. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

4# én pedig nem értem meg a te nézeteidet. Illetve de, egy vagy a sok közül akinek nincs, vagy puha a gerince és ő az elsők között is az első, ha a gyerekei anyjáról vagy az apró gyerekeiről van szó.

Négyes, amit írtál az a szerecsenmosdatás.

Elhagyott gyerek vagyok. Anyám "nevelt". Olyan nő volt, olyan ember, aki mindenkit kicsinált maga körül, egész kicsi korom óta szem- és fültanúja voltam, így felnőttként is felfoghatatlan amilyen volt. Mégis megvetem az apámat. Emberként megvetem. Mert akkor ott ő volt a felnőtt, a szülőpár 50%-a! Ennek a 19 éves leánynak ne vetíts, ne védd a védhetetlent! Inkább írd meg neki, hogyan ismerheti fel a magadfajtákat, ne szívja meg egy ilyennel ő is, akik napokig győzködik magukat, hogy felhívják a gyerekeiket. WTF? Ez ám a szeretet! A szótárba be is lehetne írni a szeretet szó leírásához e soraidat. Én apukámtól kaptam egyszer egy szép képeslapot! Képzeld, ahogyan erőt vett magán a felnőtt férfi, és postára ment, hát lepetézek.

Mégis mire várod el, vagy mire alapozod a reményt, hogy a kicsi koruktól totál elidegenített gyerekeid felnőttként akár a hangodra is kíváncsiak? Tudod vannak a tettek és van a duma. Mit lát, mit tapasztal a külvilág, a másik fél? Két éves gyereket hova hívogattál volna? Belesikongat a telefonba és le van tudva? A fél év ami kimaradt arra milyen nézeteltérés lehetne magyarázat? Féltél a nejedtől mert verbálisan bántásokat kaptál és a te lelked, egód előrébb volt mint a porontyaid? Öt éves gyerekkel nem akartál tolakodó lenni? Egyem azt az udvarias-tapintatos zúzádat meg a hiperszenzitív lelkedet! Az ötéves kicsi agyába, szívébe beleképzelted-e magadat akár 3 percre is? Azt mondja az anyjuk, hogy jobb nekik nélküled, milyen szorgalmasan elfogadod, hogyne, a körülmények áldozata vagy, de egyébként kezed lábad töröd, hogy a gyerekek életének része, az apukájuk legyél. Áá, biztonságos távolságban lesöpörted magadról a két kisembert, mint zavaró batyut.

Képzeld magad minden egyes nap a nagyobb helyébe, képzeld azt, hogy te vagy az a nyolcéves, téged mi tenne boldoggá? Veled hogyan lehetne apás kapcsolata az apádnak? S most képzeld magad a már felnőtt gyerek helyébe, mit tehetne most az apád, hogy a felnőtt Klárika, Pistike szeretettel gondoljon vissza azokra a gyerekévekre? Persze ha ital, drog, Rivo, stb. bejátszik az árnyalja a képet, ám felmentést nem ad. Sőt.

Ha akarnád látni a gyerekeidet mennél előre, mint az állat, pénzt, fáradságot, időt nem sajnálva! Nálad a nem akarásnak nyögés a vége, megfűszerezve a pofátlan elvárással, hogy azért majd nagyobb korukban kapd ám meg a téged illető szeretetet.

2022. márc. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
4-es, nem a gyereknek kell az apjával éreztetnie alapesetben, hogy szüksége lenne rá... hát honnan tudná?! Ne vicceljünk már
2022. márc. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

4-es vagyok.

És nemfogjátok rámtenni a bűntudatot, mert fogalmatok sincsen azokról a körülményekről, amiket nem írtam le, nem foglaltam össze.

Sajnos ezt megértetni olyan terjedelmesen lehetne, hogy azt egyikőtök sem olvasná végig.

Szar apa vagyok. Itt vagyok.

Tessék, projektáljátok csak rám, amit a különélő faterotok elkövetett veletek. Tapossatok a lelkembe. Ezt érdemlem.

Fel kötném magam legszívesebben és egyedül azért nem teszem meg, mert hátha még annak a két gyereknek szüksége lesz rám.

Kinyírnám magam, de nem, mert akkor milyen lenne a kicsiknek azzal a tudattal élni, hogy az apjuk végzett saját magával.

Csak ők tartanak ezen a világon.

Ha nem lennének, már én sem lennék.

Szóval nem, nem fogom megölni magam csak azért, mert 2 tuskó, akit nem keresett soha az apja ezt várná el tőlem.

Viszont kívánom, hogy soha se kelljen átmennetek hasonlón sem, mint amiken én mentem át és amik akadályozták ideiglenesen pár hónapig, hogy kapcsolatba léphessek a gyerekekkel.

2022. márc. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!