Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha az életem...

Mit tegyek, ha az életem egyetlen de óriási feszültségforrása a családom, de mégse akarom megszakítani velük a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Azért is költöztem el, mert már nem bírtam napi szinten elviselni azt, ahogy anya meg apa tönkremennek lelkileg a kettőjük kapcsolata miatt. Most hétközben teljesen nyugodt, békés vagyok, viszont hétvégén mikor hazajövök hozzájuk, mindig megy a kiabálás, veszekedés, és sokszor rajtam "csattan" az ő feszültségük, meg rossz kedvük. Egyébként tündéri, odaadó mindkét szülőm, de lelkileg nincsenek jól, emiatt megy ez az egész. Tenni viszont nem tesznek a jobb helyzetért. Egyik nap összevesznek, sírnak, vagy velem kiabálnak mert flusztráltak. A másik nap meg mintha mi sem történt volna együtt megyünk kirándulni stb. Nekik már rég nem kellene együtt élniük (pszichológus is megmondta nekik, de abbahagyták a terápiát) Szerintem sose fognak tudni változtatni ezen, én meg mint gyerek belefáradtam abba hogy segítsek nekik, mert nem TUDOK. Meg a saját lelki egészségem ment tropára.

Mégis mit tegyek? Ha nem járok haza, akkor jól vagyok, de azt mégse csinálhatom meg, hogy sose megyek haza? Viszont az elköltözésem óta minden egyes alkalommal sírtam, mikor náluk voltam, plusz utánna még napokig bennem volt az idegesség.



2022. márc. 28. 09:35
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok.Tudom ez nem mentség, mert már felnőttnek számítok, de fejben még sokszor nem érzem magam annak, igazából én most önállósodok. Költözni egy hónapja költöztem el. Eddig is mindent megcsináltam otthon:főzök magamra, mosok, takarítok stb. Szóval a gyakorlati dolgok megvannak, inkább csak fejben nagy váltás ez. Eddig tényleg gyerekszerepben voltam még otthon. Most léptem ki belőle a költözéssel.
2022. márc. 28. 13:31
 12/16 A kérdező kommentje:
10es válaszoló,egyébként igazad van basszus. Már felnőtt ember vagyok, meg lehet a jogom ahhoz, hogy akkor megyek amikor én akarok, nem akkor amikor ők elvárják.. Tényleg tudatosítanom kell ezt magamban
2022. márc. 28. 13:46
 13/16 anonim ***** válasza:
1-es jót mond.
2022. márc. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ige az 1esnek igaza van. Évekig voltam mediátor köztük. Igazából csak akkor tűnt fel, hogy mennyivel felszabadultabb vagyok amikor már elköltöztem. Addig azt hittem normális hogy mindig nyomott kedvem van
2022. márc. 28. 14:06
 15/16 anonim ***** válasza:
Pedig el kell dötnened hogy magadnak akarsz jót vagy folytatod ezt így és megy minden tovább így hogy neked enm jó.
2022. márc. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Már eldöntöttem. Így nem fogom tovább folytatni, de nem is szakítom meg teljesen a kapcsolatom a szüleimmel. Igyekszek majd megtalálni a kellő egyensúlyt, amire remek ötleteket kaptam itt:)
2022. márc. 28. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!