Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A barátnőm fia rendszeresen...

A barátnőm fia rendszeresen kölcsönkér tőlem.Úgy döntöttem már nem adok neki.Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Három éve vagyok együtt a párommal,akinek van egy felnőtt fia.A gyerek egy év után elkezdett kölcsönkéregetni,persze az anyja tudta nélkül.Mindíg megadta részletekben,nem volt gond.Eddig.Január elején kért 200 ezret,hogy majd részletekben visszaadja.Rá két hétre megint kért 200 ezret,hogy hú de nagy bajban van,de február 15.-én vissza is ad 200 ezret.Adtam neki.Februárban visszaadott 90 ezret,nagyon sajnálja,többet nem tud,majd márc.15. után. 13.-án írt ,hogy még nem tudja mennyit,de valamenyit egész biztos visszaad.Rá egy hétre írt,sajnos mégsem tud adni egy fillért se.Mondom rendben.Most a hétvégén megint jön,nem tudja mit tegyen ,adjak neki 100 ezret.Elküldtem.Fejős tehénnek néz vagy mi?

#bizalom #kölcsön #műgyerek
2022. ápr. 4. 17:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
79%
200 ezernél ez nekem nem nyilván. Nem kellene utólag közölnie velem senkinek, hogy 2x200 ezret adott a fiamnak a tudtom nélkül. A párom előttem ne titkolózzon, ha a fiamnak pénz kell, szóljon nekem. Bármelyik. De inkább mindkettő. Nyilván.
2022. ápr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
78%

"Régebben kölcsönt is kellett felvennie az anyjának,hogy vissza tudja fizetni a fia kaszinólátogatása eredményét"


Tanulhattal volna ebbol, de nem. Azt a penzt elfelejtheted. Penzelted a szenvedelybetegseget.

2022. ápr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy veletek él vagy külön, esetleg apjával?
2022. ápr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
76%

Ha ekkora madár vagy, engem is pénzelhetnél. :)

Tényleg, adj már kölcsön báttya, eskü megadom.

:D :D :D

2022. ápr. 10. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

´´meg még segíted is, ahelyett, hogy segíteni próbálnál.´´

ezen a válaszon jót nevettem :-D

2022. ápr. 11. 18:46
 26/29 A kérdező kommentje:

Tavaly ,amikor kért a barátnőjének vett gyűrűt,azt meg is adta. Talán akkor is mondtam volna el a páromnam,meg a csajnak-én adtam ám rá kölcsön- szerintetek ez lett volna helyes? Akkor sem mondta mire kell,csak utólag.

Megbíztam benne,ezért kapott megint. Lehet savazni.

2022. ápr. 11. 18:58
 27/29 anonim ***** válasza:
68%

"Akkor sem mondta mire kell,csak utólag."


Ha akkora barom vagy, hogy meg sem kérdezed, csak osztod a 200ezreket, meg is érdemled hogy most ebbe a helyzetbe kerülj. Felnőtt emberként.. elvileg.. Jézus.

2022. ápr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
80%

Azt esküvőt is fizeted neki?

Amúgy, ezt úgy mondom hogy nem keresek rosszul, de azért olyan hú de jól sem, hogy kölcsönadogassak százezreket. Addig nyújtózkodok ameddig az ágyam ér vagy hogy is mondják. A srácnak meg kell tanulnia, hogy első sorban saját magára kell számítania. Pl ha "csak" belföldi kirándulást engedhet meg magának, ne akarjon Japánba utazni más pénzéből, hanem kezdjen el dolgozni, hogy saját erejéből mehessen. Mi van, ha szakítotok a pároddal? Akkor csak nem számíthat rá, hogy te adogatsz neki kölcsön minden szirszarra. Kicsit keményíts be! Mondd meg neki, hogy elég sokat adtál már neki, amit még mindig nem törlesztett. Ha csak havi részletekben is, de valahogy fizesse vissza, hiszen ebben egyeztetek meg.

2022. ápr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
88%

Hogy vagytok?


Kaptál vissza pénzt azóta?


Ill.mit szólt az anyja?

2022. ápr. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!