Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A barátnőm fia rendszeresen...

A barátnőm fia rendszeresen kölcsönkér tőlem.Úgy döntöttem már nem adok neki.Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Három éve vagyok együtt a párommal,akinek van egy felnőtt fia.A gyerek egy év után elkezdett kölcsönkéregetni,persze az anyja tudta nélkül.Mindíg megadta részletekben,nem volt gond.Eddig.Január elején kért 200 ezret,hogy majd részletekben visszaadja.Rá két hétre megint kért 200 ezret,hogy hú de nagy bajban van,de február 15.-én vissza is ad 200 ezret.Adtam neki.Februárban visszaadott 90 ezret,nagyon sajnálja,többet nem tud,majd márc.15. után. 13.-án írt ,hogy még nem tudja mennyit,de valamenyit egész biztos visszaad.Rá egy hétre írt,sajnos mégsem tud adni egy fillért se.Mondom rendben.Most a hétvégén megint jön,nem tudja mit tegyen ,adjak neki 100 ezret.Elküldtem.Fejős tehénnek néz vagy mi?

#bizalom #kölcsön #műgyerek
2022. ápr. 4. 17:33
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
84%
A legtöbb szenvedélybeteg nem "gyenge jellem", hanem impulzívabbak, hevesebb természetek, mivel a szervezetük nem reagál elég sok boldogsághormonnal a kis sikerekre, nagyobb kockázatot vállalnak, hogy érezhessék azt, amit mi érzünk egyszerű dolgokért is. Nagyon sok szenvedélybeteg ADHDs(nem elmebeteg, hanem hevesebb, sokat beszél, nehezebben koncentrál és tesz-vesz), vagy más, kezeletlen pszichés gondja van, akár nagyon enyhe is. ADHDsok általában népszerűek, sokat beszélnek "pörögnek", mindenbe belekapnak majd félbehagyják, halogatnak, temperamentumosabbak és függésre hajlamosak, erős ingerekre nagyon rá tudnak függni, a szerencsejáték kockázata tipikusan ilyen(meg az extrém sportok). Mindemellett nagyon értelmesek is, semmi szellemi fogyaték nem társul hozzá, észre sem venni a másikon, olyan sokan vannak, hogy egyszerűen feledékenynek, lustának, hevesnek, "rossznak" gondolják őket.
2022. ápr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
81%

200 ezret? Mondd, te normális vagy?


Én 20-at sem adtam volna, mert mentálisan beteg. Függő.

2022. ápr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
12, válaszoló-mi jogosít fel arra ,hogy engem becsmérelj?
2022. ápr. 7. 20:42
 14/29 anonim ***** válasza:
92%
Kedves kerdezo ! Egy jatekfuggonek pebzt adsz kolcsont , aztan vered itt magad , hogy ki lettel hasznalva! NEM LETTEL! Az a fiu egy fuggo! Tok mindegy , hogy szerinted gyenge jellem , ez a megnyilvanulas is csak teged minosit! A 12 valaszolonak igaza van, te nem vagy normalis! Es buta is vagy mint a tok .
2022. ápr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
81%

"Aha,a végén még én leszek a hibás,hogy pókerezik a gyermek."


Nem, nem te vagy, viszont ha tudatában voltál a szerencsejátékos múltjának, akkor elég nagy butaság volt pénzt adni neki. Egyszer még úgy ahogy oké, de amikor úgy kér hogy még az előzőt sem törlesztette rendesen, azzal csak kidobod a pénzed az ablakon. Zárd el a pénzcsapot, ha legközelebb kér, mondj nemet (meg én rákérdeznék hogy mire kell pontosan, és nem elégednék meg a "bajban vagyok" és "most nem tudok" válaszokkal), illetve avasd be a párodat is.

2022. ápr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
77%
Egyszer sem adtam volna!
2022. ápr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
82%
Ki fogja az anyja alól kaszinózni a lakást. Egy fillért se adj neki. A pénzedet már elbuktad. A párodnak ártasz, mert pénzeled a fia beteges szenvedélyét.
2022. ápr. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
80%

"Aha,a végén még én leszek a hibás,hogy pókerezik a gyermek."


Nem azért vagy hibás, mert a gyerek pókerezik, hanem mert tudsz róla, hogy bajban van (visszaesett a függőségbe) és elhallgatod az anyja elől, meg még segíted is, ahelyett, hogy segíteni próbálnál.


Mondd, te ennyire hülye vagy? Én tuti kidobnálak, ha ezt megtudnám és a párod lennék. Ekkora barmot.


És ha kérdezed, mi jogosít fel arra, hogy becsméreljelek: a tetteid.

2022. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
79%
Mi volt a célod azzal, hogy nem szóltál egyből a párodnak?
2022. ápr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
78%
Nyilván az 19es, hogy a gyerek kikerüljön a bajból és ne égjen be az anyja előtt ilyesmivel.. Mindenki ezért ad kölcsön.
2022. ápr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!