Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá, ha a...

Mit szólnál hozzá, ha a kollégád rendszeresen behozná a munkahelyre a gyereket, amikor beteg, ahelyett, hogy táppénzre menne és otthon lenne vele?

Figyelt kérdés

Többen vagyunk egy irodában, nekem kisgyerekem van, de van pl. kismama is köztünk. Egy kollégánk pedig soha nem megy táppénzre, hanem ha beteg a gyereke, behozza magával.

Főnök nem szól semmit, konfliktuskerülő.


2021. szept. 20. 22:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
Kommunikáció?
2021. szept. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem érdekli, nyilván volt már erre finomabb és erősebb utalás is. Ó, nem beteg csak megfázott!
2021. szept. 20. 22:06
 3/27 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, mi a baja a gyereknek. Ha gipszben van a lába, és békésen rajzolgat a szülő mellett, az rendben van.

Ha viszont "megfázott", akkor bizony fertőző. Valamilyen vírus vagy baktérium szaporodott el az orrában-torkában-hörgőiben. Lehet, hogy ez összefügg azzal, hogy hidegben volt a gyerek, vagy zokni nélkül aludt, de akkor is kórokozók állnak a tünetei hátterében, azok pedig terjednek tüsszentéssel, a gyerek maszatos kezével...

Jelezném a főnöknek, hogy vagy a beteg gyereket viszi haza a szülő, vagy én megyek.

Jogod van a bioztonságos, fertőzés mentes környezethez a munkahelyeden.

2021. szept. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
Én attól is frászt kapok, hogy a munkatársaim bejárnak betegen. Kéthete kolléganőm végigköhögte a napot (előtte soha nem köhögött), azt mondta allergia. Erre rá két napra lebetegedtem. Középidős kismamaként pont az hiányzott. Szerencsére én 4 nap alatt kijöttem belőle, de nem is mentem be, mikor rosszul voltam.
2021. szept. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
41%

Azt, hogy szerencsetlen nincs egy nagymama, nagypapa a csaladban mert vagy halottak, vagy meg ok is olyan helyen dolgoznak, ahol szabit se engednek kivenni vagy nincs is igazi szabadnapjuk es szerencsetlen munkatarsamnak meg a felesege vagy ferje (ha jol olvastam nem irtad ez anyu vagy apu-e) is egy abszokut gyerekutalo mu kahelyen gürizik...

Szoval azt gondolnam nyomos oka van erre.

A tapenz meg tudod mennyivek kevesebb penz?

en allami szferaban dolgoztam ott volt evi 27 nap szabim, volt 15 nap betegszabi a fizetesem 80%-aert,aztan ha tovabb lettem beteg vagy a gyerekek lettek betegek es veluk kellett tappenzre menni, akkor a fizum 60%-at vagy talan kesobb a 70-et kaptam meg. Na gondolj bele a csoze gyereked nathas es most a nyomi covid miatt mar allergiaval is azt mondjak ne menjen egy hetig kozossegbe es emiatt te sakritva egyszeru szamizassla heti 100.000 helyett vigyel haza heti 70.000-et???

Egyebkent ma mar lehet maszkot foltenni, nem rohognek korbe es a gyereket is meg lehet kerni tegyen maszkot.

Mi munkahelyunkon is volt aki behozta a beteg gyereket, ha nem volt lazas, meg valami iszonyat ragalyos,meg nem baranyhimlos volt es kerestunk neki olyan helyet, ahol mas nem.volt es elukdogelt meg lehetett a helyiwseget szelloztetni. persze ha kicsi a gyerek azert nem art ha van mellette egy felnott hebe hoba.


Oke most ertheto, hogy a covid miatt a nathas azaz egyeb virusos vagy bacis gyereket, de kollegat se latsz szivesen a .unkahelyen, de akkor hivd felre a munkatarsad es szepen oszinten mond el neki, hogy te nem akarsz semmit elkapni az o gyereketol es ugyan arulja el mi az oka,hogy nem tud otthon maradni vele? siman kiderulhet valojaban nalatok nincs home office, a fonokod a hunyo csak hat o nem ugyanazt mondja vagy tenyleg csoro es rokontalan a munjatarsad es neki par nap tappenz is peldul egy rezsiszamla bebukasat jelenti.

2021. szept. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%
De okos vagy. És ha elkapom tőle és te is lebetegszek, akkor ki fogja kipótolni a fizum? Nem szívesen mondok ilyet, de ha nem fér bele valakinek néha a táppénz, akkor ne vállaljon gyereket. Nem más f.szával kéne verni a csalánt. A munkahely nem kórház vagy gyermekmegőrző. Azt is utálom, amikor felnőtt ember megy betegen dolgozni, anélkül hogy a kirúgás veszélye fenyegetné.
2021. szept. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%

Hány éves a gyerek?

Ha ovis, akkor kB meg se ülne a fenekén, az pluszba zavaró. Ha iskolás, akkor lehet el tudná lenni otthon. Átmenet az alsós, ő még tényleg kicsi, hogy egyedül legyen.


Én is beszélnék vele, hogy miért érzi úgy, hogy nincs más megoldás. Támadás nélkül. Ha oka van, mert full egyedül vsn és hatalmas a hitele akkor kibirnam de maszk legyen mindenkin.


Ha még tudja oldani, akkor meg legyen szíves


Amúgy covid óta, ha valaki közepes beteg nálunk, maszkot hord. Erre az egy ésszerű dologra jó volt a covid.

2021. szept. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
37%
Hülyét kapnék, rühellem a kölyköket
2021. szept. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
60%
5ös és miért én tehetek róla hogy felelőtlenül vállalt gyereket? Ha én elkapom tőle kifizeti a táppénzen töltött időt?
2021. szept. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
41%
Amíg nem zavarja a munkát, addig nem érdekelne.
2021. szept. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!