Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetne elsimítani ezt a...

Hogy lehetne elsimítani ezt a konfliktust a fiam és a párom között?

Figyelt kérdés

Van egy 19éves fiam,aki nemrég szerzett jogosítványt. Persze nagyon szeretne saját autót, de sajnos nem áll módomban venni neki. A párom felejanlotta,hogy használhatja a régi autóját, aminek a gyerek nagyon örült, de már a második napon akadt egy kis nézeteltérés. A párom ugyanis állítólag visszahallotta az ismerőseitől, hogy a gyerek közveszélyesen száguldozik a városban, és emiatt kérdőre vonta és megfenyegette,hogy a következő alkalommal visszaveszi az autót. Szó szót követett, végül a gyerektől elhangzott a következő mondat: "b@szd meg az autód, nem vagy az apám,hogy belepofázz hogyan vezetek"



Ezt követően megfagyott a levegő és kis idő múlva a gyerek szótlanul bement a szobájába.


Nem tudtam mit mondani,egyiket sem védem mert mindketten hibásak, így mindenki rám neheztel, mert nem állok senki oldalára.


A párom alaptalanul vádaskodott, semmi bizonyítéka,hogy a gyerek száguldozott, ráadásul ha igaz is, akkor sem így kellene közölni és fenyegetőzni.


Viszont a gyerek is nagyon csúnyán reagált, kicsit én szégyelltem magam miatta



2022. ápr. 4. 17:54
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
80%
Nem mindketten hibásak, a gyereked hibás egyedül. Nem kell semmit elsimitanod, a gyereknek kell bocsánatot kérnie.
2022. ápr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
88%
Én itt csak azt látom, hogy a fiad bunkó volt. Kérjen bocsánatot
2022. ápr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
84%

A párod gesztust gyakorolt ezzel, hogy ingyen odaadta az autót. Nyilván nem légbőlkapott hír volt - tuti, hogy ismerhetik az autóját a városban, és azért szóltak neki az ismerősei.


A fiad vállalhatatlanul viselkedett. Kérjen bocsánatot.

2022. ápr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
83%

A fiad egy igazi pofatlan vadparaszt!

Szerinted akik lattak azok csak ugy unalmukba kitalalnak ilyesmiket???


Inkabb orulj, hogy szoltak, mielott a taknyos neveletlen kolykod halalra gazol valakit!


Remelem a parod visszaveszi az autot. A fiadat pedig mar keso megnevelni. Elszurtad.

2022. ápr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
86%
Örülj neki, hogy előbb szóltak az ismerősök, nem valamelyik villanyoszlopra felkenődve szedték össze a gyerek darabjait, vagy nem ölt meg valaki mást az autóval.
2022. ápr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
83%

Tipikus elkényeztetett taknyos kölyök. Örült volna hogy használhatja, nem menőzésre, hanem normális közlekedésre, és becsülte volna meg. De nem tudta, mert ahhoz ész is kéne.

Ezek után ha rajtam múlna, buszozna addig amíg nem tud saját magának előteremteni egy autót. Addigra legalább a tojáshéj is leesik a fenekéről talán, és mire tud magának venni, addigra lesz annyi esze hogy nem csavarodik fel a fára, meg ártatlanokat sem visz magával.

Tökéletesen bebizonyította hogy még kisfiú, se felelősség, se tisztelet nincs benne. A párodtól pedig nem várhatod el hogy továbbra is adja neki az autóját. Inkább köszönd meg hogy adott neki egy lehetőséget, még ha a mamapicifia nem is tudott vele élni.

2022. ápr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
86%
Hát ja... jogos az 5-ös kommentje!
2022. ápr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:

Nagyon kétlem,hogy száguldozott volna. Alig egy hete van jogsija és nagyon nyugisan vezet, minden szabályt betart. Tudom jól,mert én is utaztam vele és végig megfontolt volt.

De ha véletlenül valóban igaz lenne a pletyka,akkor sem ilyen kioktató jelleggel kellett volna közölni,akkor sem ha a páromé az autó.

2022. ápr. 4. 18:13
 9/54 anonim ***** válasza:
91%
Amikor mellette ültél nem száguldozott. Legalább annyit tegyél meg, hogy beszélsz személyesen azzal, aki látta őt száguldozni, emeld ki a fejed a gyereked bűvköréből és tedd fel magadnak a kérdést: szerinted dicséretet érdemelt volna a száguldozásért? Legfeljebb egy kis ejnye-bejnyét?
2022. ápr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim válasza:
90%

De, jogos volt a kioktatás.

Persze hogy amikor te bent ülsz a kocsiban normálisan vezet…

Jézusom, ne a gyereked védd. Neveld inkább meg, párodtól példát vehetnél.

2022. ápr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!