Mi csináljunk vele?

Figyelt kérdés

Ne a címből ítéljetek, csak le akartam rövidíteni és kérlek olvassátok el!


Van egy fiú, akinek elváltak a szülei és sok ideig felváltva nevelték, viszont az anyja egyre többet ivott és bántotta őt. Egyik pillanatról a másikra az apjához került. Ott az apa és az apa és az ő édesanyja él(mamahotel). Sokat dolgoznak, az apa feszült, ideges. Veszekednek, kiabálnak és később verik a gyereket. Rossz minták, szörnyű környezet. A fiú felcseperedik, realizálja a problémákat és elmenekül a rendőrséghez, ideiglenes elhelyezés egy gyermekotthonban, aztán az anya testvére vállalta őt.

Az a vagyok én.


Családba fogadtuk. Ez egy éves ,,szerződés’’ Még nem járt le. Eleinte jó volt, de mi pár hónappal később jobban szerettük volna vissza az előző állapotot, a saját gyerekeinkkel. A fiút a (anya felöli)nagymamájára bíztuk. A fiú nagyon segítőkész, a nagypapája már beteg, így örültem is, hogy segít nekik valaki.

Engem és a férjemet, viszont valamiért nem szeret már. Az unkatestvéreivel szokott találkozni, de ha mi is ott vagyunk velünk már ridegen kommunikál. Először megértőek voltunk, viszont mi sem akarunk igazán többet ennél.



2022. ápr. 10. 19:00
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

Meg szep! Szegeny gyereket egesz eleteben ide-oda rugdostak, terrorban nott fel. Erre jottok ti, hoztok egy meggondolatlan dontest, ami nem lett volna rossz, ha nem vagytok ilyenek amilyenek.

Aztan orultok, hogy a gyerek csinalja azt, ami valojaban a TI FELELOSSEGETEK LENNE!!!!


A gyerekeitek viszont nem tehetnek rola, hogy ilyen hanyadek szuleik vannak...igy veluk nyilvan szoba all.

Remelem a nagyszulok mindent erre a gyerekre hagynak.

Asd el magad.

2022. ápr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%
Te egy akkora surmo vagy Kérdező! Remelem egyszer utolér a karma.
2022. ápr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek ha van szived add meg szegény gyerek elérhetőségét, gondolom nem sok jót kapott az élettől, szivesen biztositanék számára egy hét nyaralást ha már te is kilökted őt.
2022. ápr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%

Csak remélni merem, hogy kamu az egész.

Szeretném hinni, hogy akinek saját gyereke is van, az nem képes másik gyerekkel ilyen embertelenül bánni.

2022. ápr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%

Undorító vagy, vagy kamu.

Macskával sem bánok így, mint ti a "családba fogadott" gyerekkel.

2022. ápr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%

Valami nem kerek a történetedben. Először írod, hogy még nem telt le az egy év, utána azt, hogy azért lett nehéz, mert elkezdtek a gyerekek otthon tanulni. Mikor? Tavaly májusban? Vagy nyáron? Vagy szeptembertől?

Szerintem már tavaly májusban sem voltak bezárva az iskolák.

2022. ápr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:

Évenként kell újralefolytatni ezt az eljárást.

Viszont egyszerűen nem értem, hogy miért nem értitek meg az én álláspontom. Szóval, adott egy kamasz srác, aki kedvesnek kedves, de nem az én családom tagja. Azért fogadtuk be, mert a testvérem, az ő anyja erősködött. Rengeteg élményt nyújthattunk neki! Ő eddig még soha nem túrázott, mozizott, ilyenek. És mivel gazdagok vagyunk, bármilyen ruhát választhatott magának! Elkezdett kultúrálódni.


Sokkal érettebb mint a kortársai és ez MIATTUNK van.

Szerintem bőven hálásnak kéne lennie, én gyerekkoromban nem választhattam bármilyen ruhát magamnak, nem voltam ennyi programon, nem ismertem ilyen embereket stb….


Azt meg egyszerűen nem értem ahogy ti reagáltok a kérdésre. Nem erre számítottam….

2022. ápr. 11. 18:52
 28/45 anonim ***** válasza:
93%
Gyökér vagy. Ismét. Még mindig.
2022. ápr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%
Akkora kamu mint a ház.
2022. ápr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

27. Mielőtt elkezdtél magyarázkodni, el kellett volna olvasnod, hogy mit írtál a nyitó kérdésben:egy éves szerződés...még nem járt le...pár hónappal később átpasszoltátok a gyereket a nagymamának.

Szó nem volt arról, hogy évente megújított szerződés és a gyerek tovább volt nálatok egy évnél.

2022. ápr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!