Mi csináljunk vele?

Figyelt kérdés

Ne a címből ítéljetek, csak le akartam rövidíteni és kérlek olvassátok el!


Van egy fiú, akinek elváltak a szülei és sok ideig felváltva nevelték, viszont az anyja egyre többet ivott és bántotta őt. Egyik pillanatról a másikra az apjához került. Ott az apa és az apa és az ő édesanyja él(mamahotel). Sokat dolgoznak, az apa feszült, ideges. Veszekednek, kiabálnak és később verik a gyereket. Rossz minták, szörnyű környezet. A fiú felcseperedik, realizálja a problémákat és elmenekül a rendőrséghez, ideiglenes elhelyezés egy gyermekotthonban, aztán az anya testvére vállalta őt.

Az a vagyok én.


Családba fogadtuk. Ez egy éves ,,szerződés’’ Még nem járt le. Eleinte jó volt, de mi pár hónappal később jobban szerettük volna vissza az előző állapotot, a saját gyerekeinkkel. A fiút a (anya felöli)nagymamájára bíztuk. A fiú nagyon segítőkész, a nagypapája már beteg, így örültem is, hogy segít nekik valaki.

Engem és a férjemet, viszont valamiért nem szeret már. Az unkatestvéreivel szokott találkozni, de ha mi is ott vagyunk velünk már ridegen kommunikál. Először megértőek voltunk, viszont mi sem akarunk igazán többet ennél.



2022. ápr. 10. 19:00
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem értem meg az álláspontodat hogy úgy döntesz, magadhoz veszel egy sérült gyereket, majd eldobod, mert beleuntál. Nem tudom megérteni miféle torz agy kell egy gyerek játékszerként kezeléséhez. És persze még legyen is hálás érte..
2022. ápr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit nézz már magadba! Két saját gyereked van, hogy nem számítottál a nehézségekre? Mert ha még egy gyermektelen felnőtt lennél, akinek lövése nincs mivel jár egy gyerek, akkor valahol egy kicsit megértenélek. De így? Tapasztalt szülő vagy, b+! Hoztál egy döntést, elküldted a gyereket. A döntésed következménye, hogy nem szeret. Fogadd el! Te is megértheted őt, ha már te itt elvárod mindenkitől a megértést.
2022. ápr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

‘20 októberében kezdődött. Vagy elhiszed vagy sem, az a helyzet nem érdekel. Azért mert őszinte vagyok és nem álszenteskedek, attól még igazam van.


Itt mindenki tetteti, hogy mennyire jó, meg mittudomén, pedig mindenki műmájer!



Megerősítést vártam!!!!

Azt, hogy azt mondjátok, igen igaza van. Most komolyan azért, mert szeretnénk rendes család lenni, attól mi vagyunk a rosszak? Mi? Nem a szülei? Az egyik alkoholista, a másik meg veri! Ők a hibások!!


Mi jöttünk és önzetlenül segítettünk!



Nem “lepasszoltuk”. Az, hogy most ideiglenesen odaköltözött(megjegyzem az is a mi lakásunk, csak odaadtuk az szüleimnek) az azért volt mert sok volt már egyszerűen.


Remélem nem ti vagytok ennek az oldalnak a krémje….



Normális válaszokat még várok, amiben megerősítenek, vagy kritikát fogalmaznak meg, de semmiképp sem így!

2022. ápr. 11. 19:26
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Miben várod a megerősítést? Hogy milyen jól tettétek, hogy kihoztátok?

Ez valóban jó és normális döntés volt. Az, hogy ruhát kapott, programokat szerveztetek, az is rendben van, de ezeket gondolom a saját két gyerekednek is megadtad.

Ahogy itt valaki előttem írta, tudnod kellett, mire vállalkoztál, hiszen van két saját gyereked. Nem kalkuláltad bele, hogy plusz egy fővel plusz nehézségek jönnek?

Viszont próbáld meg te beleképzelni magad szegény gyerek helyébe, aki örült, hogy kikerült a gyermekotthonból, megbízott bennetek és aztán hopp,mehetett tőletek is a nagymamához. Szerinted mit érezhet? Mit gondolhat rólatok? Biztos vagyok benne, hogy végtelenül csalódott.

És majd ha lejár az egy éves szerződés, akkor mit fogsz csinálni?

2022. ápr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%
Lelövi. Ezek után amiket ír bármit kinézek a kérdezőből.
2022. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%
Rendes család mi? Akkor minek vállaltad el a gyereket, ha szerinted ő nem része a rendes kis családodnak? Minek hazudtad a biztonság ígéretét szegénynek? Ezt az egyet magyarázd meg. Csak hogy felfogd: legalább annyit ártottál a gyereknek a meggondolatlanságoddal, mint a korcs szülei.
2022. ápr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
Vagy hogy gondoltad? Visszadobhatsz egy szerencsétlen gyereket, mint egy elszúrt méretű ruhát, vagy mi az isten? Érdekel egyáltalán hogy a felelőtlenségeddel mekkora kárt okoztál? És van pofád azt mondani hogy hálásnak kéne lennie? Hát nem kéne. Neked , meg a drága férjednek kéne úgy viselkedni mintha felnőttek lennétek, és előre végiggondolni a tetteitek következményét.
2022. ápr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
86%

Pont olyan felelőtlen és ostoba vagy mint a testvéred, a gyerek anyja.

Jól olvasod. Egy fikarcnyival sem vagy jobb egy alkoholista gyerekverőnél.

Még majd akkor fogsz nagyot nézni ha a saját gyerekeid felnővén felfogják hogy mit tettél az unokatesójukkal és ők is elfordulnak tőled. Gondolom az sem fog eljutni az aprócska agyadig, hogy miért történik..

2022. ápr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

Belátom valóban, lehetett volna mást csinálni. Ez utólag olyan rossz érzés. Nem így akartam csinálni. De mégiscsak vannak szülei, mi igaziból csak megakartuk védeni és azt gondoltuk, hogy valahogy a szülei irányába kell tolnunk. Én nem akartam, hogy rossz legyen neki, komolyan! Utólag, én is mást csinálnék.


A gyerekeim még kicsik, Az egyik 6 a másik 8 Őket ha leviszem a játszótérre akkor jól vannak, de ő vele millió dolog van… és ez a legszörnyűbb, nem a személye miatt, állandóan megfelelt nekünk, mindenben, de ezt elmondtuk neki is, hanem mert túlnőtt rajtunk a feladat…..

az egész olyan fura és így belegondolva, lehet visszacsinálnám…

2022. ápr. 11. 20:49
 40/45 A kérdező kommentje:
Nem megyek bele veszekedésekbe, utolsó.
2022. ápr. 11. 20:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!