Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szegény családokban hogyan...

Szegény családokban hogyan fegyelmeznek a szülők?

Figyelt kérdés

Egy átlagos vagy jómódú családban a gyereket, kamaszt lehet azzal fegyelmezni ha pl. nem tanul, kezdi elveszíteni a kontrollt hogy megvonnak dolgokat: pl. ha nem teljesítessz iskolában akkor nem jöhetsz nyaralásra, nem kapod meg az új telefont stb. amire vágytál, nem mehetsz a BalatonSoundra, nem kapsz zsebpénzt, nem mehetsz bulizni.


De egy szegény családban ahol a fennt említett dolgokat a gyerek eleve nem kapja meg sőt igazából már önmagában az büntetés szegénynek amilyen körülmények között él, na most ezt még büntetésekkel tetézni már emberkínzás kategória.


Pl. éhezik és ezért nem tud teljesíteni mert hulla fáradt és éhes.



2022. ápr. 13. 17:22
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%

Távirányító...


Meg az ordítozás...

2022. ápr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Jobb helyeken nem a hibát emelik ki bűntetéssel, hanem a jót jutalmazással.
2022. ápr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
24%
Proli családokban nem nevelik a gyerekeket, csak tartják, mert pénzt kapnak utánuk. Amikor pedig 18 lesz, kivágják otthonról. Ez általános. Nem véletlenül vannak mindig az utcán.
2022. ápr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
19%

#8 egy szóval se írtam hogy mindegyikben.. de láttam már hogy az apa lekever 1 pofont a tesco közepén a toporzékoló fiának... szerinted akkor otthon nem kap az ilyen tré családban élő gyerek?


Erre le vagyok szavazva.. Éljetek a szivárványos, pónilovas burkotokban. 1x majd felnyílik a szemetek.

2022. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
79%

A fegyelmezés miért pénz kérdése? Mi szegények voltunk, nem volt zsebpénz én se, a szüleim rám szóltak, enyhébben-erősebben, vagy szobafogság végső esetben.


Talán az a lényeg, hogy a szüleimnek megvolt a tekintélye, nem kellett valami, amivel zsarolni és így kezelni tudtak.

2022. ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem anyagi helzettől függ.
2022. ápr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Pl. nem nézhet tv-t, vagy nem netezhet.
2022. ápr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Kikérdeztem a gyereket, addig nem csinálhatott mást, amíg nem tanult. Leültem vele tanulni. Ui. az iskola kötelesség.

Ha kezdettől vannak otthon feladatai, pl. rendrakás, szemétlevitel, akkor tudja, mi az a kötelesség.

2022. ápr. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%
KomcsiProlik ne privizgessenek!
2022. ápr. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a szüleim elég jómódúak voltak, én meg végig kitűnő tanuló. A szegény családból származó osztálytársaim mindig kaptak ajándékot jó jegyért/bizièrt. Én soha semmit, mindig irigykedtem rájuk. Telefonom is nekem lett a legkésőbb az osztályból. Felnőtt fejjel már látom, hogy nagyon jól csinálták a szüleim, hogy nem büntetésért és jutalomért tanultam.
2022. ápr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!