Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szegény családokban hogyan...

Szegény családokban hogyan fegyelmeznek a szülők?

Figyelt kérdés

Egy átlagos vagy jómódú családban a gyereket, kamaszt lehet azzal fegyelmezni ha pl. nem tanul, kezdi elveszíteni a kontrollt hogy megvonnak dolgokat: pl. ha nem teljesítessz iskolában akkor nem jöhetsz nyaralásra, nem kapod meg az új telefont stb. amire vágytál, nem mehetsz a BalatonSoundra, nem kapsz zsebpénzt, nem mehetsz bulizni.


De egy szegény családban ahol a fennt említett dolgokat a gyerek eleve nem kapja meg sőt igazából már önmagában az büntetés szegénynek amilyen körülmények között él, na most ezt még büntetésekkel tetézni már emberkínzás kategória.


Pl. éhezik és ezért nem tud teljesíteni mert hulla fáradt és éhes.



2022. ápr. 13. 17:22
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Minket veréssel, vagy egy szimpla kitapasom a beled ha megbuksz beszólással.😔😢
2022. ápr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
100%
Nem tudom mennyire számítunk szegénynek de nem vagyunk túl gazdagok. Nálunk kiabálással meg elfenekeléssel.
2022. ápr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Az észérveknek kellene dominalni. Egy 16 éves is fel tudja fogni, hogy pl. ha nem tanul, nem lesz szakmája, aztán pénze. Meg azt, hogy anyám 1

10 órát dolgozik, legalabb elmosogatok mire hazaér. Nem az a legnagyobb büntetés, hogy elveszik valaki telefonját 1 napra-bár tudom, most kb ez az, amit a szülők alkalmaznak. Ha a szülők leülnenek a gyerekeikkel megbeszelni, mi az elvárás, és nem csak egy massanger üzenetet írnanak, akkor jobban működhetne minden. Még a kérdésedre kitérve, a leggázabb büntetés, hogy nem jöhetsz celünk byaralbi, vagy nem találkozhatsz a barátokkal- mert a közös idövel, szeretetünk megvonásával nem lehet büntetni.

2022. ápr. 15. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Engem sehogy sem fegyelmeztek. Legalábbis a tanulásra nem motiváltak és csak az volt a lényeg, hogy görbüljön. De egy idő után, ha buktam, az sem érdekelt senkit. Buktam is, hiszen szakgimnáziumba jártam és rühelltem azt a szakmát, amit tanultam. Egyszer merészeltem mondani, hogy át akarok menni másik iskolába, de semmi reakció... Később magamtól hagytam ott a sulit, nem végeztem el. Rühelltem az egészet. Azóta is az utamat keresem, de egyszerűen nem találom. Csóró lettem én is. Segítséget, lelki támogatást nem tudok kérni, maximum itt a gyakorin. Benne vagyok egy gödörbe és úgy érzem, hogy nem tudok belőle kimászni, nem tudok egyről a kettőre lépni. Ennyire vittem. Hogy fogom-e többre vinni, azt nem tudom, de szerintem én többre is képes vagyok, de nem tudom, hogy mit és hogy kellene lépjek. Az a baj, hogy próbálkoztam már a fejlődni akarással és csak koppanás lett a vége. (erre írtam, hogy benne vagyok egy gödörbe). Sőt, minden napom próbálkozásból áll és minden nap meg kell küzdenem valami nehézséggel, de ezeknek látszatja nincs. Ez utóbbiba már kicsit bele is fáradtam.
2022. ápr. 16. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
11%
Első lépés: ne másra mutogass mert feladtad az iskolát, a te döntésed volt. Volt olyan az ismeretségi körömben, akinek engedték a másik szakot. És utána a másikat, a másikat.. az utolsó, amit szintén nem fejezett be, a műkörmös volt.
2022. ápr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi az összefüggés???

A fegyelmezés és az anyagi háttér sehogy se függ össze.


A rendszer e formája előtt és amikor majd nem lesz pénz, szerinted hogy fognak fegyelmezni? Ahogy mindig is.... Szeretettel, bölcsességgel, felelősségteljeségből kiinduló dominanciával, együttműködéssel. Hogy máshogy??

2022. máj. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

# 26


arra gondolok hogy egy csóró szülő akinek az életkörülményeiről ordít hogy vesztesek, ő mire fel tud bármit elvárni a gyerekétől, ha eleve ilyen példát mutat?

2022. máj. 1. 11:26
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

"Első lépés: ne másra mutogass mert feladtad az iskolát, a te döntésed volt. Volt olyan az ismeretségi körömben, akinek engedték a másik szakot. És utána a másikat, a másikat.. az utolsó, amit szintén nem fejezett be, a műkörmös volt."


Azt ne akard nekem bemagyarázni, behazudni, hogy a sz*r szülői nevelés nem tett hozzá semmit ahhoz, hogy otthagytam a sulit. Mindössze erre világítottam rá a hozzászólásomban, ezért "mutogattam". Távolról pedig, 15 mondat alapján ne akarj már tanácsokat osztogatni (senkinek). De egyébként sem, mert te a segítségnyújtáshoz nem értesz.

2022. máj. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

27.


Szerintem nem várják el ilyenkor a gyerektől. Max. annyit, hogy normális ember legyen belőle, ne bűnöző, drogos, munkakerülő. Aztán ha szerencséjük van a gyerekkel, mert olyan tulajdonságokat örökölt, hogy engedelmes, szófogadó, jólelkű, szorgalmas, akkor elég a finom rábeszélés, hogy tanulni kell, és tanulni fog magától, főleg, ha olyan, hogy ég benne a tudásvágy, szereti az iskolát, szeret osztályelső lenni, ilyenek.

Ha meg szar génjei vannak, lázadó, kötekedő, hajlik a rosszra, vagy csak nem szeret tanulni, akkor megette a fene, akkor max. annyit várhatnak el a szegényebb szülők, hogy valamilyen szakmája legyen, meg ne cigire, alkoholra költse a pénzét, persze ha ők maguk is káros szenvedélyektől mentesek.

2022. máj. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!