Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így az anyám?

Miért viselkedik így az anyám?

Figyelt kérdés

Először is elnézést szeretnék kérni a helyesírási hibáimért, mert felvidéki magyar vagyok. Fogok igyekezni úgy leírni, hogy megértsétek. Köszönöm a megértést.

24 F


Az anyám nagyon komplikált természet. Lehet előre sajnálni fogjátok őt, de ez már sok amit csinál. Egészségügyi problémái vannak, crohn beteg. Nagyon figyeli önmagát, az egészségét. De senki se tehet róla, hogy crohn beteg, hogy állandóan nagy wc-re kell neki menni, fájásai vannak. Mi őt nem bántjuk. Mindenben segítünk neki amire szüksége van, és úgy is kevés. Állandóan azt vágja a fejünkre, hogy nem tudjuk felfogni, hogy hogyan érzi magát (a betegségére mindig céloz, sajnáltassa magát). De mi őt nem bántjuk, mindenben segítünk neki, mindenünk meg van, és annál rosszabb.

Barátnőmmel ott vagyunk néha, és mindenben segítünk az otthoni munkákban, úgy a kerti munkákban is. Ha van valamilyen probléma, hogy nem jól érzi magát amit az egészségét illeti, mi tehetünk róla: vagy az apám, testvérem, vagy a nagyszüleim, vagy mink (én a barátnőmmel). Múltkor hallgatkóztam, és azt mondta az anyám, hogy nem segít semmiben a barátnőm. Segít a barátnőm, de főiskolára tanul, és akkor nem tud mindig segíteni az anyámnak, de segít. Vizsgái vannak, nehéz iskolája van, nem tud mindig segíteni. Hogy hadjuk őket békén azt beszélték maguk között az apám és az anyám. És mikor ezt elmondom a nagyszüleimnek, akkor azt mondják, hogy kell segíteni, mi segítünk. Hogy az anyám a nagyszüleimmel is hogyan kiabál, hogyan beszél velük, mondta nekem a mamám. 80 évesek, és hogy hogyan kiabál velük az anyum, a mama hányszor sírva fakad, mert 80 éves korában amit megtesz érte, és mindenki érdekében komolyan le a kalappal. A mamámnak le van vágva az egyik melle, és nem panaszkodik, nem adja ki a mérgét a másik emberre, mert nem tehet róla senki. De mikor az anyám nem érzi jól magát egészségileg akkor már tűz van a tetőn, nem tudjuk felfogni, hogy hogyan érzi magát.


Nővéremnek van egy barátnője (17 éves), aki minden hétvégén nálunk van, van úgy hogy egész hónapot nálunk van. Mert nem jól bánnak vele a szülei stb, akkor mi Mária Terézia vagyunk, és persze lehet nálunk egész hónapot, és úgy beszél az apámmal mint a kutyával, és mikor az apám felszólal, akkor még ő a legrosszabb, hogy ne szóljon semmit inkább mondja neki az anyám. Mindent megeszik, mindent oda ad az anyám neki. Apámnak ez nem tetszik, hogy nálunk van ez a lányka. Idegeire megy, ordibál az egész házra, anyámnak ez nem zavarja, 3an alszanak egy ágyon (nővérem, nővérem barátnője, és az anyám. Apám külön szobában alszik. Hányszor azt mondja az apám, hogy más férfi a francba küldené ilyen asszonyt, hogy az ő ágyába alszik egy idegen lány). Barátnőm ezért sem jár hozzánk, az anyám végett ahogy viselkedik, és a nővérem baratnője végett, mert nagyon zaklatja a barátnőmet, állandóan kérdezi hogy hogy van, hogy mi újság, állandóan néz rá, nevet rajta. Senki se kívánja a nővérem barátnőjét, sem az apám, sem a nagyszüleim, de nem szólhatnak semmit, mert megint óriási balhét csapna ez végett az anyám. Mert hogy a nővéremnek kell valamilyen barátnő akármilyen ezekszerint, hogy ne legyen egyedül stb, ne unatkozzon stb. Ezek után ha nincs ló, jó a szamár is.


Tegnap voltunk a barátnőmmel a másik nagyit meglátogatni, és ott volt a lánya, még az unokája, na mindenki. És akkor mondtuk hogy miújság, hogy megint itt a nővérem barátnője. És néném felszólal, hogy miért van nálunk? Mondom kérdezd az anyámat, anyám szeretné hogy itt legyen nálunk. Elment az esze. Hogy az apum hányszor jár hozzájuk panaszkodni az anyám végett, mondom nem is csodálkozom. De hogy nem szólhat semmit az anyám előtt, mert akkor megint baj lenne, balhé lenne, hogy az apám mellett lenne, mert az anyám mellett kell mindig lenni. Hogy beteg az anyám? Senki más nem beteg? Mindig a betegségére panaszkodik, máski nem beteg? Ha húsvét van, ha karácsony, mindig küld haza a néném az apámnak egy-két üveg bort. És ez az anyámnak nem tetszik, mert ott annyi alkohol van otthon, sör, pálinka, bor, hazai pálinka, hogy aztán csak kiabál otthon az apu, ami nem is igaz. Megissza, de nem csinál semmi rosszat, nem árt meg neki, alkoholisát csinál belőle az anyám. De amit megtesz a családért, amennyit dolgozik mint egy ökör, és annál rosszabb, még mindig kevés. Na és a néném azt mondja, hogy hányszor felhívja az anyám a nénét mint az apám nővérét, hogy hogyan viselkedik az apám, stb. Mint a nénémnek nem lenne elég gondja. De hogyan viselkedik az apám? Hogy felszólal megmondja az igazat? Nem lehet csendben. De akkor is csendben van, mert sarokba állítja őt az anyám. Szüleim hívtak már 15:00 kor, hogy hol vagyunk, hogy már várnak ránk, hogy megyünk egy autón. Mondom külön autón megyünk, nem kell ránk várni. 5 óra volt mikor jöttek, csak az a fontos, hogy már 15 kor azért hívtak, hogy

már várnak ránk, hogy hol vagyunk. Aztán eljöttek későbbett a szüleim a nővéremmel, és jött a nővérem barátnője is. Nem köszönt nekünk. Mindenkinek köszöntött a nővérem barátnője, de nekünk nekem még a barátnőmnek nem. Mondom és köszönteni nem tudsz nekünk? Aztán köszönt. Nagyon furcsa előérzetem volt, belsőleg remegtem, forróság jött rám, mert furcsán viselkedtek. 3kor hívnak hogy várnak, és jönnek 5kor. Nem fura ez egy kicsit? Aztán az unokatestvérem is ott volt, és mondta, hogy ő neki is ugyanolyan az anyósa mint az én anyám. A néném azt mondta még, hogy mikor jöttek a szüleim, az anyám már a bejáratnál panaszkodott, hogy megy a hasa, fájásai vannak, nem jól érzi magát. És ez elejétől egészen idáig van ez, hogyha valamilyen problémája van az apámmal, hogy ha szól valamit vissza az anyámnak akkor azzal fenyegetőz az anyám, hogy felhívja az apám nővérét, mert hogy tőle fél. Nem fél tőle, mert mindenki ugyanaz a véleménye ami nekem ami a barátnőmnek, mindenki tudja milyen az anyám. Senki se fog vele össze fogni. Mindenki tart tőle, fél tőle. Barátnőm már szakítani akart velem az anyám végett. Ezt elmesélte a barátnőm a barátnőinek, és azt mondták, hogy ők már szakítottak volna velem az anyám végett. De mondom, semmi sem segít rajta, ha most szakítunk. Lesz más barátnőm, de ugyanaz a probléma lesz ami most. Nem a barátnőm a problematikás, az anyám a problematikás.


Mi a véleményetek erről az egészről?

Miért viselkedik így az anyám mindenkivel?

Külön lakni nem mehetünk a barátnőmmel, mert minden drága, és csak én dolgozom.


2022. ápr. 18. 09:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Valószínűleg nehezen viseli a betegségét, ezért ilyen ellenséges mindenkivel
2022. ápr. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Aki végigolvasta, összefoglalná három mondatban?
2022. ápr. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

És ez a kifogás? Mi tehetünk ezért?

Vannak sokkalta súlyosabb betegségek is, és nem viselkednek úgy az emberek. Saját tapasztalat. Az anyámnak ilyen a természete, nagyon furcsa.

2022. ápr. 18. 09:24
 4/13 A kérdező kommentje:
2. Mit nem értettél meg ebből?
2022. ápr. 18. 09:25
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
4, nem azt írta, hogy nem érti, csak nem olvas végig ennyi vilagfájdalmat. Én sem.
2022. ápr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

mennyi világfájdalmat? ez csak az igazság.

mi a véleményetek erről?

2022. ápr. 18. 09:43
 7/13 qkker1 ***** válasza:
100%
Foglald össze 3-4 mondatban, nem sokan fognak kisregényt olvasni!
2022. ápr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

az anyámnak nagyon furcsa természete van. Ha valamilyen problémája van máskin adja ki a dühit, de máski nem tehet róla.

A nővérem barátnőjét be akarja fogadni az anyám. De az anyám elfelejtette, hogy én még ott lakom, hiába van barátnőm, hogy van hova menekülnöm a barátnőmhöz, de nem muszáj, hogy a kapcsolatunk kitartson.

Apám nem szólhat bele hogy a nővérem barátnője ide költözzön. Apámnak semmi köze anyám szerint. Amit az apám mond az semmi, de amit az anyám mond az a szent.

2022. ápr. 18. 10:05
 9/13 anonim ***** válasza:
35%

És ez a kifogás? Mi tehetünk ezért?


Vannak sokkalta súlyosabb betegségek is, és nem viselkednek úgy az emberek. Saját tapasztalat. Az anyámnak ilyen a természete, nagyon furcsa.


Nem kifogás, tény. Ilyen a természete. Megpróbálhattok ti máshogy viselkedni, mást nem tudtok tenni.

2022. ápr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Megpróbáltunk, nem segít ez ezen
2022. ápr. 18. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!