Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem egy esetben hallottam már...

Nem egy esetben hallottam már (többek közt nálunk is így volt), hogy az addig normális, törődő szülő teljesen háttérbe szorítja a gyerekét (érzelmileg, időben, anyagilag), amint új partner kerül képbe. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 24. 20:09
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Előfordul az is, hogy a szülő ráébred, hogy nincs ez így jól és újra törődni kezd a gyerekével?
2022. ápr. 24. 20:13
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
Talán mert addig önmagát szorította totál háttérbe. És ezt sérelmezi a gyerek, hogy már nem csak ő létezik.
2022. ápr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
A gyerekeknek nem esik jól ha osztozni kell. Szereteten, vagy máson....
2022. ápr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
2: Nem az a baj, hogy "nem csak ő létezik". Hanem az, hogy konkrétan már szinte nem is létezik az apja számára...
2022. ápr. 24. 20:26
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Jah, hogy új bige van a képben. Akkor röviden: a nők tönkreteszik magukat a gyerek kedvéért (amit a gyerek úgy átlagban leszar és alapnak vesz) a pasiknak meg alapból nem fontos a gyerek, az új pina mellett meg semennyire.
2022. ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
46%
Az a baj hogy sokszor támadják az apát meg az új nőjét, meg teljesen elzárkóznak és utána azt mesélik hogy apa elfordult. Mi is így jártunk, minket feljelentettek kétszer is, de most mindenhol azt regélik hogy én elvittem a férjemet rossz irányba. Pedig azóta rágtak be amióta van közös gyerekünk is,nem tehetünk róla hogy őket ez ennyire irritálja. Egyiknek született gyereke az meg azt mondta hogy a férjem nem lehet soha nagypapa. Most mindenkinek azt terjeszti hogy a férjem nem kíváncsi az unokára. Hát az előzmények miatt már tényleg nem. Nem tudtunk mit csinálni. Hiába próbáltunk közeledni, pedig nem szedtem szét a családot, mert már 12 éve elváltak. Addig kellettünk amíg a saját lábukra álltak, de akkoris csak pénz miatt keresték, többnyire SMSben. Amúgy férjemnek eleinte rossz volt, többször is láttam könnyezni miattuk, annyira akarta hogy jó apa legyen és szeressék. Mára ez elmúlt, azt hiszem feldolgozta. A közös gyerekünk felköszönti a születésnapján, és ragaszkodik az apjához. Egy exed miatt sem fogsz sírni aki nem szeretett, főleg ha van más aki megbecsül.
2022. ápr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
Lehet hogy új pina vagyok, de én nem tehetek arról hogy a régi pina kidobta a férjemet. A gyerekei úgyszintén. De bolond is az a férfi aki nem veszi észre hogy valakik csakis kizárólag akkor keresik amikor pénz szűkében vannak. Még zabálnivalót is küldtünk, mindegy az ő szemükben mi nem leszünk soha jó emberek. Nekünk mindegy. Még a házuk is amiben élnek a férjemtől van, nélküle hajléktalanok lennének.
2022. ápr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
57%
Általában a régi pina mozgatja a szálakat a háttérben. Akkoris ha kidobta a férjedet. Nem akarja hogy más valaki jól járjon vele 🤭. Mi is így jártunk. Levette az apja nevét most meg rohangál tárgyalásokra a 22 éves lánya aki dolgozik, gyerektartásért. Anyuka erre nevelte.
2022. ápr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%
Nem csak elvált szülők esetében van így. Itt vagyunk mi, dehogy érti a nagyobb hogy a másfél évesnek kell pelenka tápszer. Neki miért nincs iPhone, azt nem érti.
2022. ápr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%
Hát sokszor van hogy a régi pina nem tudja feldolgozni hogy az exének új felesége van, esetleg az új feleség is tudott szülni ugyanúgy. És ugyanúgy lehet szeretni azt a gyereket is. Ez fájdalmas gondolom ezért úszítgatja a pujákat.
2022. ápr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!