Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudok minél előbb,...

Hogyan tudok minél előbb, leghatékonyabban elmenekülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Előre is köszönöm, ha segítesz, elmondod a tapasztalataid, ha voltál ilyen helyzetben.


18 éves fiú vagyok. Van egy szakmám. Jövőre érettségizek. Kitűnő tanuló vagyok.


Sajnos a családi hátterem szörnyű. Szüleim állandóan veszekednek. És engem is eléggé bántottak. Szóban, tettben. Olyan jól sikerült a gyerekkorom, hogy depressziós vagyok. Öngyilkossági gondolatok zaklatnak elég keményen. Ők nem tudják ezt, de nem is fogják. Nyilván.


Figyeljetek.. Tényleg nincs egyáltalán erőm részletezni.


A fő kérdés az lenne, hogy szeretnék elmenekülni otthonról úgy, hogy ne tudják, hogy hol vagyok, ezt hogyan tudom kivitelezni?

Azzal a jogommal tisztában vagyok, hogy "nem csinálhatnak semmit" mivel 18 évet betöltöttem. De nem szeretnék soha találkozni velük, ha elszöktem.


Kérlek segítsetek!! Ha nem tudok elmenekülni minél előbb, megölöm magam, mert már annyira kivagyok, hogy nem tudtam sírni sem már vagy fél éve.


Undorodom tőlük. Megkaptam már nem egyszer azt is, hogy meg sem kellett volna születnem. És ennél sajnos durvább is volt.


Segítsetek! Kérlek nagyon titeket! 😭



2022. ápr. 30. 15:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
40%
Hotelek a vírus miatt nem biztos munkahelyek. Sima munkásszállásokon pedig okádék alkesz népek laknak.
2022. ápr. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
76%
A fegyveres testületeknek megvolna az az előnyük is, hogy amit a kérdező nem kapott meg szülői nevelésben, az kipótolnák. Megtanítják gondoskodni magáról, eleinte ha pár évet aláír, az is elég ahhoz, hogy megerősődjön, tapasztalatot szerezzen közösségben és szakmájában is. Utána vagy marad, vagy nem. Ha nem, már nem lenne olyan tapasztalatlan a külvilágban, mint most. Most neki keretekre volna szüksége, hogy ne egymagának kelljen a semmiből kitalálnia, megalkotnia az életét, a lakhatását-ruháját-ételét, munkahelyét stb.
2022. ápr. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Annyira sajnállak Kérdező! Küldök egy hatalmas, virtuális ölelést!! A fiatalságod hatalmas erő, el ne dobd magadtól. Okos, értelmes vagy, látszik a fogalmazásodon, a helyesírásodon.

Egyelőre a célod az legyen, hogy minél előbb kiszabadulj otthonról. Legyen az akár fegyveres testület, akár munkásszálló.

2022. ápr. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
79%

Hagyj nekik 1-1 levelet névre szólóan: hogy „apámnak”, „anyámnak”, nyersen közöld velük, hogy eltávoztál onnan és soha többé nem kívánod látni őket (a következő okok miatt), így tehát sose keressenek, mivelhogy kiérdemelték. Így már kevesebb eséllyel fognak rendőrséggel kerestetni, ám azzal számolj, hogy ismerőseiden keresztül információhoz juthatnak. Nem tudom, hogy mennyire életedbe túrkálók, tehát hogy meg mondják, hogy mit tegyél, mindenben „tanácsot adnak” (= saját akaratukat kényszerítik), gyerekként kezelnek, 10 évesnek vagy hasonló korúnak tartanak stb... Ha ilyenek, akkor olyan ismerősök segítségével távozz el, amit nem ismernek vagy garantált, hogy rajta keresztül, ill. nála nem keresnének.


Én a következőt csinálnám: ismerőseidtől (mindegyiktől) kölcsön kérsz amennyit képesek adni. Így lesz valamennyivel útnak indulnod. Majdnem kizártnak tartom, hogyha ismerőseiddel megosztanád helyzetedet (bár nem mindenki érti, tudom ezt jól, mert pontosan ezt éltem át én magam 2,5-3 éve), akkor ne adnának neked kölcsön.


Létezik hajléktalan szálló. Nem tudom, hogy miként lehet bekerülni oda, de talán próbálkozhatsz ott.


Tanyagondnoki munkák léteznek, ahol szállás biztosítva van, némely helyen étel ellátás is (vagy részben). Van, ahova kell szaktudás, de van, ahova nem kell, csak etetni, takarítani stb., aminek a betanulására mindenki, aki tud fizikai munkát végezni, az képes – saját tapasztalan vézna létemre.

2022. ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
84%
Nem olyan helyre kéne menni, ahol kifosztanak (hajléktalanszálló), vagy csicskáztatnak (tanyai mindenes). A tanyagondnoki álláshoz vezetni kell tudni, és valamiféle spéci szociális képzettség is kell hozzá.
2022. ápr. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
94%
Érettségi után keress olyan munkát, ahol van munkásszálló. Nem lesz egy leámyálom, de kezdetnek megteszi.
2022. ápr. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
86%
Érettségiig bírd ki. Közben titokban tegyél félre pénzt. Ha 18 vagy, már tudsz bankszámlát nyitni, a junior szla vezetése ingyenes. Ne kérj papír alapú kivonatot, mindent online intézz! A bankszámláddal kapcsolatos minden iratot semmisíts meg, de előbb fotózd le, a telefonod pedig zárold! Vagy a belépési kódokat olyan helyre írd, ahol nem találják meg, illetve ne tudják, hogy az bankszámlához tartozik. Járj el titokban diákmunkázni, készülj hazugságokkal, hogy hol vagy, pl barátoknál, könyvtárban, közösségi szolgálaton, stb. Tegyél félre legalább fél millát, kelleni fog a kezdéshez. Amint leérettségiztél, lépj le! Olyan albérletet keress, ami csak egy szoba más diákokkal közösen. Így lesz esélyed félretenni, hogy aztán külföldre mehess.
2022. ápr. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
62%
Ki diagnosztizálta a depressziód?
2022. ápr. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
38%
Ennyi erővel kimegy külföldre ott is a elgtöbb helyen adnak szállást is csak legyen munkaerő.
2022. ápr. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Utolso! Persze... Max szezonalis munkakra foldekre.
2022. ápr. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!