Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudok minél előbb,...

Hogyan tudok minél előbb, leghatékonyabban elmenekülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Előre is köszönöm, ha segítesz, elmondod a tapasztalataid, ha voltál ilyen helyzetben.


18 éves fiú vagyok. Van egy szakmám. Jövőre érettségizek. Kitűnő tanuló vagyok.


Sajnos a családi hátterem szörnyű. Szüleim állandóan veszekednek. És engem is eléggé bántottak. Szóban, tettben. Olyan jól sikerült a gyerekkorom, hogy depressziós vagyok. Öngyilkossági gondolatok zaklatnak elég keményen. Ők nem tudják ezt, de nem is fogják. Nyilván.


Figyeljetek.. Tényleg nincs egyáltalán erőm részletezni.


A fő kérdés az lenne, hogy szeretnék elmenekülni otthonról úgy, hogy ne tudják, hogy hol vagyok, ezt hogyan tudom kivitelezni?

Azzal a jogommal tisztában vagyok, hogy "nem csinálhatnak semmit" mivel 18 évet betöltöttem. De nem szeretnék soha találkozni velük, ha elszöktem.


Kérlek segítsetek!! Ha nem tudok elmenekülni minél előbb, megölöm magam, mert már annyira kivagyok, hogy nem tudtam sírni sem már vagy fél éve.


Undorodom tőlük. Megkaptam már nem egyszer azt is, hogy meg sem kellett volna születnem. És ennél sajnos durvább is volt.


Segítsetek! Kérlek nagyon titeket! 😭



2022. ápr. 30. 15:44
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem szezonális munkákra.
2022. ápr. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

És mi van akkor, ha csak egyszerűen egy nap iskola után megyek ameddig látok, autóval.


Most nyáron úgy is dolgozok, megcsinálom a jogsit, meg veszek egy autót.


Végülis "lakhatok" az autóban is, amég nincs jobb!?

2022. máj. 1. 08:16
 23/29 anonim ***** válasza:
89%
Ha nincs pénzed, benzined sincs. Naiv elképzeléseid vannak az életről, inkább maradj otthon, ha így állsz hozzá, ezzel biztos a kudarc.
2022. máj. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk olcsóbb lenne felülni egy vonatra, és az autó árából élni, de te vagy a felnőtt, te tudod...
2022. máj. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 kovpet ***** válasza:
100%

"És mi van akkor, ha csak egyszerűen egy nap iskola után megyek ameddig látok, autóval."


Ez egy minden részletében kidolgozott, komoly terv, de amíg nincs jobb, addig inkább ne lépj.

2022. máj. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Használható, érvényes válaszokat kaptál, erre kiderül, hogy éretlen vagy és gyerekes.
2022. máj. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
88%

Először az érettségit tényleg tudd le.

Utána, Magyarországon is nagyon sok munka van ahol szállást is biztosítanak. Például a gyáraknál az ország különböző pontjain. Nem egy álommunka, de ugródeszkának tökéletes.


Én is hasonló helyzetben voltam évekkel ezelőtt, viszont már megvolt az érettségim, diákmunkából volt valamennyi kezdőtőkém is. Egy komolyabb perpatvar után úgy éreztem, hogy egy percig sem akarok tovább ilyen emberek között élni, lesz ami lesz én összepakoltam a legfontosabb cuccaimat és eljöttem a semmibe. Aznap éjjel az utcán voltam, másnap elmentem egy internetkávézóba pár órára. Összedobtam egy önéletrajzot, kerestem munkát szállással, és az egyik munkaközvetítő még ki sem jöttem de már hívott, beszélgettünk kicsit, mondta hogy azt hiszem másnap X gyárba lesz felvétel, ha érdekel az állás menjek a megadott címre ahol eligazítanak, onnan a közvetítő kivisz minket, az interjúk után vissza is hoz, akit felvettek aznap már költözhet a szállóra. Nagyon izgultam, mert volt tétje, és ha egyszer kiutazol egy idegen városba az összes cuccoddal mert igazából csöves vagy, és nem tudod hova rakni akkor nem szeretnél visszabattyogni. De minden rendben volt, felvettek. Kaptunk minden nap kaját a szálláson, a gyárban is járt az ebéd. Három ágyas szobák, két szobánként közös fürdő, konyha, volt két tök jófej korombeli szobatársam akikre azóta is a barátaimként tekintek. Szóval egészen kulturált volt, én sokkal rosszabbra számítottam. Persze valamit produkálni kellett érte, mert ha nem dolgozol vagy nem jól, akkor viszontlátásra de ez mindenhol így megy. Mivel nem kell szállásra, étkezésre annyi pénzt kiadnod, viszonylag sokat félre lehet tenni. Legtöbbnél tudsz előleget is kérni, ha SOS kéne a pénz elején. Szóval ne ess kétségbe, nincs minden veszve, nem kell öngyilkosnak lenned, hogy szabadulj ebből a helyzetből. Én inkább ezt az opciót választanám, a Honvédség helyett. Könnyebben bejutsz, könnyebben szabadulsz. Aztán nem kell ott megragadni ha nem akarsz, én is közben már egyetemen vagyok.

A "családomat" meg azóta sem láttam, pedig ez 2018-ban volt. Hiába dőlt belőlük a rosszindulat, hogy "fogod te még itt az ajtót kaparni", az eszem ágában sincs. Ha bármi gáz lenne, és az összedőlne az eddigi életem előbb kezdem újra az egészet ugyanígy, minthogy tőlük szívességet kérjek. Én már hogy megtapasztaltam, különösebben nem félek az ilyen helyzetektől. Sok sikert neked is.

2022. máj. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
27-es, te tudtad, mit csinálsz, a kérdező nincs ezen a szinten... Az elfutáson kívül semmit sem tud, még mintha azzal sem lenne tisztában, hogy folyamatos jövedelem kell az életben maradáshoz. Te össze tudtál dobni egy jó önéletrajzot. Ha neki nincs meg ez a képessége, már bukja a munkalehetőségeket. Már itt elcsúszik.
2022. máj. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
97%
28: Lehet így is, de nekem nem az volt a célom, hogy közöljem vele mennyire tudatlan, erre mindig van elég jelentkező ugyanakkor még soha senki nem lett okosabb tőle. Azért írtam le én hogy csináltam, mert ez lehet egy minta, nem így kell, de így is lehet, de lehet máshogy is jól csinálni, meg rosszul is. Végső soron nem rajtam múlik hogy mit csinál ez az ő saját döntése, de azzal hogy leírom az én személyes tapasztalatom szerint mi működött, talán többet segítek mint aki közli, hogy hülye. Utóbbi úgyis csak azt váltja ki, hogy dafke... Persze ezzel nem mindenki ért egyet, biztos lehet még gúnyos megjegyzést tenni egy 18 éves, kétségbeesett srácnak, az hasznos, meg attól lesz előrébb ugye, de én ezt másokra hagynám.
2022. máj. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!