Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jóban vagy a mostoha lányaidda...

Jóban vagy a mostoha lányaiddal/lányoddal?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretnek velük egy egészséges viszonyt apolni(nem akarok anyaskodni felettük!!!) de sajnos a saját apjuk fele nem nyitnak már évek óta, róla sem akarnak hallani, nem hogy rólam..

Pedig volt egy időszak mikor minden rendben volt, de ez megszakadt, mert az anyjuk döntés elé tette őket, hogy vagy mi vagy ő. Amit rohadtul nem értettünk. Így megszakították velünk a kapcsolatot, engem töröltek is a közösségi oldalakról, bár az egyikőjüknel tiltva voltam, a hetekben úgy láttam feloldotta a tiltást. Én szoktam írni nekik ünnepi alkalmakkor(pl névnap, ballagás) arra jön egy koszi, és annyi.

Én szeretném ha minden a régi lenne és megint szépen meg lennénk egymás mellett, de az anyjuk ruhel minket és nem engedi, bezzeg a gyerek tartást fizessük. Egyébként már nagy korúak, ezért nem is értjük miért szabályozza be őket. Irigylem akik jóban vannak a mostoha lanyaikkal, régebben pedig jártak hozzank és olyan jól elvoltam veluk, mentünk össze vissza, főztünk sutottunk, azt hittem ez ilyen lesz végig, de tévedtem :/


2022. máj. 17. 23:25
1 2
 1/17 anonim válasza:
72%
Csodálom hogy egész estenem jött rá válasz..
2022. máj. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha nagykorúak, akkor valószínűleg nem az anyjuk korlátozza őket.

Gondolom saját maguk döntöttek úgy, hogy az apjukkal nem tartják a kapcsolatot (megcsalás volt, miattad váltak el?) Ha meg az apjukat nem keresik, nyilván téged sem fognak, nevetséges is lenne.

Miért gondolják úgy a szülők, hogy a másik szülő manipulálja a gyereket még 30 éves korában is, komolyan...

2022. máj. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%
Jujj, jobban jársz ha nem foglalkozol velük. Rengeteg bajt tudnak okozni. Én is ezt akartam amit te. De a lánya nem. Én az az ember vagyok a szemében akit az apja állandóan dícsért és ezért gyűlöl. Soha nem volt ismerősöm sehol, letiltott mindenhol, annyira nem tud elviselni. Ha átjöttek beszabályozta a pasiját, köszönni is alig mert a fiú nemhogy rámnézni. Egy önbizalomhiányos huszonéves, ebből fakad minden ellenségeskedése, saját anyjával sem beszél, mert az le tudott adni 40 kilót, ő meg nem. Nincs is nőnemű akit elviselne. Sok minden közrejátszik ilyen esetekben, de legtöbbször a féltékenység dominál. Egy kiscsajnak nehéz megértenie hogy az apukája egy idegen nőt szeret, vagy sőt, szépnek látja.
2022. máj. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

Nem azt nehéz elfogadni, hogy idegen nőt szeret, hanem pl ha az apuka annyira szépnek látta a kedves új párt, hogy félrek.rt házasságban.

Esetleg ha az apa jó pasiszokás szerint új család felkiáltással tojik a gyerekekre mert neki most nője van.

2022. máj. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

08:40-nek igaza van!!!

N

2022. máj. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk nem így volt anyuka kidobta apukát 12 éve elváltak mikor én hozzámentem. A lánya gyilkos indulatokkal van irántam, mert a férjem mindig áradozott neki rólam. Saját anyjával nem beszél. Nem kötelező persze szeretni v tisztelni a szülőket de van aki tényleg csak saját magát szereti és mindenkit gyűlöl aki nőnemű és 10 dekával kevesebb mint ő. Nekünk ez jutott. Mi is akartunk jóban lenni vele, de féltékenysége mindennél erősebb volt.
2022. máj. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

#3 #6 Kétszer írtál ide, mindkét alkalommal a lány kövérségét gúnyoltad. Képzelem, mennyire jóban akartál lenni vele :D


(Mielőtt személyeskedni kezdenél: nincs mostohaanyám, a szüleim lassan 32 éve élnek házasságban, kövér se vagyok. Szimplán undorítónak tartom, ahogy megnyilvánulsz a férjed lányáról.)

2022. máj. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom az előző válaszoló valami fitnesz-divat-plázapcsa, a felnőtt gyerek meg ebből nem kér.

Neki meg az megy át ebből hogy a dagi utál mert én szebb vagyok ő meg féltékeny. Jézus... ezer baja lehet veled, miért gondolsz ilyen fszságot hogy a kilók számítanak?

Nekem sem vagy szimpatikus egy kicsit sem.

2022. máj. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

3-as egy kis hölgynek nem nehéz megértenie hogy apukának új párja van, ha apuka tesz a lányával való kapcsolatukért, és tisztázva van minden, mint ahogy elfogadni is elfogadja új párját, de nem kötelező szeretnie, pláne, ha új párjának minden szava az ő sértegetése és kifigurázása, csak azért mert túlsúlya van. Pl. lehet anyagcsere zavar miatt is, magyarán beteg. Nem mellesleg utóbbi egy évbe több ember küzd túlsúllyal a járványból adódó maradj otthon projekt miatt.


Amit meg te féltékenységnek hiszel lehet bántásból adódó harag, amit tőled kapott. Azért éreztetni a másikkal, hogy lenézed, lehet ugyanúgy káros és romboló szavak nélkül is. Lenézed a lányát, ez teljesen tiszta. És az ilyen harag amit érez irántad jogos és ne csodálkozz, ha nem akar veled haverkodni. Ha ezt így műveled a kis hölggyel ahogy itt, akkor ne csodálkozz, hogy jogosan haragszik rád miss tökéletesség. Az meg szánalmas és undorító duma, hogy a saját gyereke féltékeny az apjára. Gondolkozz már a gyerekéről írsz.


Amúgy nagyon el vagy szállva magadtól.


Elfogadni és szeretni két különböző szó. Apukával vagy párkapcsolatba, vele kéne foglalkoznod, és nem a kislányával, akiről az égvilágon ezek alapján nem is tudsz semmit, ha még anyukát is belekavartad a fogyás szó megemlítésébe. Szánalom is, hogy itt picsogsz úgy, hogy nem is ismered igazán. Nem is értem amugy a gyk azon kérdezőit válaszolóit, hogy hogy nem veszik észre hogy ez nekik kínos, nem annak akiről írnak. Neked kéne szégyellned magad, hogy így írsz róla és hogy kivetíted a gyűlöleted egy köze nincs emberre, ahelyett, hogy körül néznél a saját házad táján.

2022. máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
És, hogy a kérdező kérdésére is válaszoljak, ha nem akarnak veled cimbizni, akkor ne erőltesd, hiába vágysz rá. Hagyd meg a szabad akaratukat. Ahogy a többiek írják felnőtt emberek a gyerekeik, saját döntéssel, ha akarnának veled közös programot már jelentkeztek volna. Udvariasan kérdem mi a helyzet a saját gyerek gondolatával? Vagy apuka nem akar még egy gyereket?
2022. máj. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!